NULL

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2020-06-19

Laikraščio „Radviliškio kraštas“ straipsnyje – dozė melo

Laikraštyje „Radviliškio kraštas“ (leidėjas – VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“, kurio direktorius yra Radviliškio rajono tarybos narys Gediminas Lipnevičius) 2020 metų birželio 11 dieną buvo išspausdintas straipsnis „Išvarytas į gatvę Nakvynės namų gyventojas mirė“, kuriame buvo paskelbta tikrovės neatitinkanti, skaitytojus klaidinanti informacija, kuria siekiama sumenkinti Radviliškio rajono savivaldybės dalykinę reputaciją.

Minėtoje publikacijoje buvusio laikinojo apnakvindinimo namų gyventojo mirtis melagingai siejama su jo iškeldinimu iš šios įstaigos, dėl šio asmens mirties be jokios priežasties apkaltinta laikinojo apnakvindinimo namų administratorė bei rajono vadovai. Be to, straipsnyje melagingai teigiama, jog teikiant apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugas buvo pažeisti beveik visi Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. A1-234 reikalavimai patalpoms.

Ruošdama šią publikaciją „Radviliškio krašto“ redakcija raštu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę ir paprašė atsakyti į klausimus. Radviliškio rajono savivaldybė į klausimus atsakė išsamiai ir laikydamasi įstatymuose nustatytų terminų, tačiau paskelbus publikaciją didžioji dalis suteiktos informacijos buvo nuslėpta nuo skaitytojų, siekiant juos suklaidinti, iškreipti informaciją ir ją pateikti neobjektyviai.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija dar prieš atsakydama į pateiktus klausimus „Radviliškio krašto“ redakciją informavo, kad laikino apnakvindinimo paslauga ir apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga, nėra tapačios. Radviliškio mieste apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga apskritai nėra teikiama, o yra teikiama tik laikino apnakvindinimo paslauga, kurios teikimas organizuojamas tokia apimtimi, kaip numatyta Socialinių paslaugų katalogo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. gegužės 22 d. įsakymo Nr. A1-290 redakcija) 8.4. papunktyje. Jame nustatyta, kad laikinas apnakvindinimas – tai nakvynės ir būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių paslaugų) suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, o šios paslaugos teikiamos tik esant krizinei situacijai, jei nesuteikus šių paslaugų kyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei. Nepaisant šio išsamaus paaiškinimo, „Radviliškio kraštas“ savo straipsnyje visur nuosekliai kartoja, kad Radviliškio rajone teikiamos Nakvynės namų paslaugos, o ne laikino apnakvindinimo paslaugos, nors joms yra taikomi visiškai skirtingi reikalavimai.

„Radviliškio krašto“ redakcija teiravosi, dėl kokios priežasties benamiai Radviliškio rajono gyventojai buvo išvaryti į gatvę dar nepasibaigus karantino laikotarpiui? Žurnalistams buvo paaiškinta, kad paslauga buvo nutraukta atsižvelgiant į laikinojo apnakvindinimo paslaugą teikiančios įstaigos vadovo raštiškus pranešimus dėl to, kad šią paslaugą gaunantys asmenys sistemingai pažeidinėjo nustatytą vidaus tvarką: įstaigoje būdami neblaivūs užgauliojo kitus asmenis, iškviesta policija nustatė daugiau nei 1,2 promilės girtumą, nepagarbiai elgėsi su įstaigos darbuotojais, buvo savavališkai užrėmę įstaigos duris ir neleido į patalpas patekti įstaigos darbuotojams, ignoravo darbuotojų prašymus laikytis nustatytos tvarkos, įstaigos patalpose vartojo alkoholinius gėrimus ir, remiantis kitų laikinojo apnakvindinimo paslaugą gaunančių asmenų paaiškinimais, narkotines medžiagas, bei darė kitus vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus. Atsižvelgiant į tai, kad laikinojo apnakvindinimo paslaugą gaunantys asmenys nuolat ir sistemingai pažeidinėja įstaigos vidaus tvarką, jiems skundžiamu Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus sprendimu buvo nutrauktas laikinojo apnakvindinimo paslaugos teikimas. Tačiau parengtoje „Radviliškio krašto“ publikacijoje apie tai nė žodžiu neužsiminta.

„Radviliškio krašto“ redakcija klausė, kokie Radviliškio rajono savivaldybės atstovai dalyvavo iškeldinant benamius iš Nakvynės namų ir prašė nurodyti jų pavardes bei pareigas. Redakcijai buvo atsakyta, kad asmenys, kuriems buvo nutraukta laikinojo apnakvindinimo paslauga, iš įstaigos iškeldinti nebuvo. Jie buvo supažindinti su Radviliškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus priimtu sprendimu pasirašytinai ir po to į įstaigą nebegrįžo. Nepaisant to, „Radviliškio krašto“ straipsnyje melagingai teigiama, jog benamį iš įstaigos išvarė du kostiumus vilkėję galimai savivaldybės darbuotojai.

Ir nors minėtame „Radviliškio krašto“ straipsnyje nebuvo pateikta jokios informacijos apie tai, jog benamio mirtis yra kažkaip susijusi su tuo, kad jam buvo nutrauktas laikinojo apnakvindinimo paslaugos teikimas, tačiau žurnalistai gyventojo mirtį be jokios priežasties melagingai susiejo su šios paslaugos teikimo nutraukimu. Negana to, straipsnio autorius paskelbė, jog minėto benamio mirtis guls ant laikino apnakvindinimo namų administratorės arba rajono vadovų sąžinės, nors nė vienas iš jų niekaip nėra susiję su šio asmens mirtimi. Paaiškiname, kad straipsnyje aprašomo benamio mirtis niekaip nesusijusi su Savivaldybės priimtu sprendimu nutraukti jam laikinojo apnakvindinimo paslaugą. Tikėtina, kad mirtį galėjo išprovokuoti jo asocialus gyvenimo būdas, nes asmuo turėjo priklausomybių, buvo ne kartą teistas laisvės atėmimo bausmėmis. Susisiekę su Radviliškio rajono policijos komisariatu sužinojome, kad šiuo metu vyksta tyrimas, o tiksli asmens mirties priežastis dar tik nustatinėjama, todėl sieti asmens mirtį su tuo, kad Savivaldybė nutraukė jam socialinę paslaugą, nėra jokio pagrindo.

Kviečiame gyventojus visada pasitikrinti informacijos šaltinius ir kritiškai vertinti tekstus, pasirodančius viešojoje erdvėje. Ypač tuos, kurie parengti ne siekiant objektyviai informuoti visuomenę, o atstovauti vieno asmens asmeniniams ir politiniams interesams.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Dalykis iniciatyva ir laimėk kampanijos „Metas keisti“ prizą!

Europos socialinio fondo agentūra pradeda įgyvendinti kampaniją „Metas keisti“ ir kviečia dalyvauti pilietinių iniciatyvų konkurse. Ši kampanija skirta tam, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų sužinotų apie greta jų vykstančias iniciatyvas ir prie jų prisijungtų, susipažintų su geriausiais tokių iniciatyvų pavyzdžiais ir patys imtųsi veiklos.

„Mūsų pagrindinis siekis – paskatinti žmones įsitraukti į visuomeninę ir pilietinę veiklą, ugdyti lyderystę ir pilietinę brandą. Viliamės, kad ši kampanija sustiprins suvokimą, jog kiekvienas gali turėti įtakos puoselėjant savo bendruomenę, aplinką, o kartu ir visą Lietuvą, dalyvauti priimant visiems svarbius sprendimus“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis.

Kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje gausu pilietinių iniciatyvų – gyventojų sumanytų sprendimų, ką daryti, kad aplinkoje būtų viena problema, sunkumu ar neteisybe mažiau. Iniciatyvų atstovai kviečiami pasakoti apie savo įgyvendinamas iniciatyvas, paskelbti apie jas kampanijos tinklalapyje www.metaskeisti.lt ir dalyvauti pilietinių iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos sumanytojas ar jos narys iki 2020 m. rugpjūčio 15 d. gali pristatyti savo veiklą: įkelti jos aprašymą, nuorodas į vaizdinę medžiagą (nuotraukas, vaizdo siužetus ir pan.), nurodyti savivaldybės pavadinimą bei kontaktus.

Visi tinklalapio www.metaskeisti.lt lankytojai nuo 2020 m. rugpjūčio 16 d. iki rugpjūčio 31 d. galės balsuoti už jiems labiausiai patikusią iniciatyvą. Daugiausiai balsų surinkusios iniciatyvos autoriai ar atstovai gaus pagrindinį prizą – visos komandos mokymus apie kūrybiškumo ugdymą, komandos formavimą arba motyvacinių sistemų pritaikymą kolektyve.

Užsukę į kampanijos tinklalapį www.metaskeisti.lt, skaitytojai ras ir įdomių tinklalaidžių, kurias veda charizmatiškasis Marijonas Mikutavičius. Pilietiškumo, savanorystės, atskirties mažinimo, integracijos į darbo rinką ir kitomis aktualiomis temomis žurnalistas kalbina žymius Lietuvos muzikantus, verslininkus ir visuomenės veikėjus. Greta žinomų žmonių tinklalaidėse savo patirtimi dalijasi įvairių Lietuvos regionų atstovai, kurie pasakoja apie tai, kaip galima imtis konkrečių veiksmų, ir pristato sėkmingus iniciatyvų pavyzdžius.

 

2020 m. kvietimas teikti paraiškas finansavimui iš Klimato kaitos programos

Kviečiame teikti paraiškas finansavimui iš Klimato kaitos programos lėšų, kurią administruoja Aplinkos ministerija.

Nuo gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gavę savivaldybės pritarimą, pagrindžiantį, jog atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas daugiabutyje neprieštarauja savivaldybės šilumos ūkio specialiajam planui. Pagal šį kvietimą planuojantiems diegti atsinaujinančios energijos priemones numatyta 30 proc. parama. Bendra paramos suma 2 mln. eurų.

Iki liepos 1 d. BETA laukia paraiškų pagal priemonę „Daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimas“. Pagal šį kvietimą planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. parama. Šiai priemonei skirti 5 mln. eurų.

Nuo birželio 15 d. BETAI galima teikti paraiškas pagal priemonę „Privačių juridinių asmenų visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant ne mažesnę nei B pastato energinio naudingumo klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo“. Priemonei skirta 12 mln. eurų.

Kilus klausimų dėl paraiškų teikimo, prašytume kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento Klimato kaitos skyriaus specialistus, Būsto energijos taupymo agentūros specialistus.

Daugiau informacijos apie būsimus kvietimus teikti paraiškas, kvietimų sąlygas ir finansavimo galimybes Klimato kaitos programos lėšomis fiziniams ir juridiniams asmenims interneto svetainėse www.apva.lt; www.am.lt ir www.betalt.lt.

Investicijos iš Klimato kaitos programos prisidės mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus, padės gerinti aplinkos kokybę, kurti darbo vietas regionuose.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

 

Pirminė teisinė pagalba Radviliškio rajono savivaldybėje

Valstybės garantuojama teisinė pagalba teikiama gyventojams, kad jie galėtų tinkamai ginti savo pažeistas teises ir įstatymų saugomus interesus, remiantis Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymu. Valstybės garantuojama teisinė pagalba apima pirminę teisinę pagalbą ir antrinę teisinę pagalbą.

Pirminė teisinė pagalba nemokamai teikiama Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridiniame skyriuje (Aušros a. 10, Radviliškis, 212 ir 219 kab., darbo dienomis, telefonai pasiteirauti: (8 422) 69 006, 69 017. Pirminė teisinė pagalba teikiama iš karto, o nesant galimybės suteikti iš karto, pareiškėjui pranešama apie priėmimo laiką, kuris turi būti ne vėlesnis kaip 5 dienos nuo kreipimosi dienos.

Pirminė teisinė pagalba – tai:

  • teisinė informacija;

  • teisinės konsultacijos;

  • dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas;

  • patarimai dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka;

  • veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimo.

Pirminė teisinė pagalba neteikiama, kai:

  • pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti;

  • pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta pirminė teisinė pagalba arba yra akivaizdu, kad jis advokato konsultaciją gali gauti nesinaudodamas įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba;

  • pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymus atvejus.

Pirminę teisinę pagalbą turi teisę gauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvos Respublikoje bei kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys ir kiti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse nurodyti asmenys. Asmenys, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą, turi teisę kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba, jei asmuo neturi deklaruotos gyvenamosios vietos, pagal savo gyvenamąją vietą. Asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę, laikomi kardomojo kalinimo vietose, turi teisę kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal laisvės atėmimo vietą.

Asmuo, atvykęs į konsultaciją, turi pateikti asmens dokumentą.

Asmuo tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą.

Savivaldybėje neteikiama antrinė teisinė pagalba – nerengiami procesiniai dokumentai teismui, neatstovaujama bylose teisme ir ikiteisminio ginčo sprendimo institucijose, bet suteikiama informacija apie antrinę teisinę pagalbą, jos teikimo sąlygas, padedama užpildyti prašymą antrinei teisinei pagalbai gauti.

Informuojame, kad Radviliškio rajono savivaldybės gyventojai dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo turi kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Šiaulių skyrių (adresas – Vasario 16-osios g. 49, Šiauliai. Tel. 8 700 00 214).

Daugiau informacijos galima rasti: www.teisinepagalba.lt.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE