Baigiamojoje konferencijoje Lietuvos valstybės istorijos archyve Radviliškiui atstovavo mokytoja Ala Beliajeva

Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai – respublikinio projekto dalyviai

Keletą mėnesių Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“. Mokyklos projekto grupės vadovė – Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos valdybos narė, mokytoja Ala Beliajeva – skatino 5-10 klasių mokinius rinkti medžiagą (laikotarpio iki nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais fotografijas, atspindinčias lietuvių etninę kultūrą), mokė ją tinkamai sisteminti ir dokumentuoti.

Per susitikimą su fotografu Rimantu Petriku mokiniai susipažino su garsiojo kraštiečio meninėmis fotografijomis. Dalyvius stebino ne tik praėjusio amžiaus miesto aplinka, bet ir fotografijose užfiksuoti etnokultūriniai elementai, atskleidžiantis tuo metu Radviliškyje gyvavusias tradicijas.

Baigiamojoje konferencijoje Lietuvos valstybės istorijos archyve Radviliškiui atstovavo mokytoja Ala Beliajeva, bibliotekos vedėja Kristina Jacynė, mokinės Roberta Jurpalytė, Gabija Budavičiūtė ir Rubinta Vasiljeva.

Mokytoja ekspertė Ala Beliajeva susirinkusiesiems pasakojo apie Radviliškio krašto fotografo Rimanto Petriko kūrybą. Ji atkreipė dėmesį į šio menininko nuotraukų unikalumą ir išsakė mintį, kad sustabdytos istorijos akimirkos, kurias menininkas atrado žmonėse ir įamžino fotografijose, turi būti prieinamos plačiajai visuomenei.

Mokinės Roberta Jurpalytė ir Gabija Budavičiūtė pristatė mokyklos mokinių surinktą medžiagą projektui ir pasidalijo asmenine kraštotyrine patirtimi.

Lietuvos valstybės istorijos archyvo vedėja Neringa Češkevičiūtė organizavo ekskursiją į seniausių Lietuvos dokumentų saugyklą, kurioje konferencijos dalyviai išgirdo daug įdomių faktų apie šio mūsų istorijos lobyno objektus, turėjo galimybę iš arti pamatyti ir pavartyti archyve saugomus dokumentus.

Vėliau archyvo darbuotojai organizavo mokiniams praktinį–edukacinį užsiėmimą „Surask savo protėvį“.

Projekto dalyvių surinkta ir susisteminta faktinė medžiaga buvo perduota archyvui. Šiuo metu projekto iniciatoriai – Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos nariai – rengia skaitmeninį surinktos medžiagos katalogą, kuris bus prieinamas internete ir išplatintas ugdymo įstaigoms.

Ala Beliajeva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE