Šeduvos darželio vadovė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose
Rugsėjo 17–22 dienomis Mokyklų edukacinių erdvių konkurso prizininkai dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas remiantis Čekijos ir Vokietijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi“. Šeduvos lopšelis-darželis trečią kartą tapo šio konkurso nugalėtoju: 2014 metais, 2016 metais, o 2018 metais rungėsi A kategorijoje tarp stipriausiųjų ir vėl tapo nugalėtoju.
Šiuose mokymuose dalyvavo direktorė Daiva Staškūnienė. Kelionės metu mokymų dalyviai dalijosi gerąja patirtimi apie mokyklose sukurtas edukacines erdves, originalias įgyvendintas idėjas.
Almantas Kulbis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio skyriaus vedėjas, apžvelgė Mokyklų edukacinių erdvių 2018 metų konkurso rezultatus, kalbėjo apie įgytas mokymų patirtis.
Daiva Žeromskienė, sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus vedėja, kalbėjo apie edukacines erdves ir vaikų sveikatos stiprinimą, pristatė pranešimą apie vandenį.
Lankėmės Lauzico edukaciniame parke, Šprėvaldo gamtos draustinyje. Susipažinome su Mažų gyvenviečių ir miestelių želdinimo ir tvarkymo tradicijomis, bendruomenių požiūriu į vientisas erdves tarp visuomeninių (parkų, švietimo įstaigų) ir individualių valdų.
Įspūdį paliko Soos gamtinis rezervatas. Tai unikali vieta Europoje, nes čia buvusių vulkanų vietoje stebėjome mofetes – pelkinius vulkaninės kilmės šaltinėlius. Eidami 1200 metrų taku ieškojome ypatingų augalų – halofitų. Tai nepaprastos augalų bendrijos, mėgstančios druskingas vietas. Lietuvoje jie beveik išnykę, likę tik šiek tiek prie jūros.
Brno žemės ūkio universiteto botanikos sode biologijos–dendrologijos pamoka. Stebėtina gausybė įvairių klimato zonų, įvairių šalių (nuo šiaurės Amerikos iki Naujosios Zelandijos, Japonijos). Ypač įdomu pamatyti subtropikų augalus, stebėti drugelio virsmą iš kokono.
Bavarijos Miško nacionaliniame parke susipažinome su lauko vaikų darželio edukacinėmis erdvėmis, kitomis edukacinėmis erdvėmis, kurios pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams, suaugusiesiems. Tai Vokietijos švietimo įstaigų labai mėgstama ir lankoma vieta.
Sužavėjo Mendelio universiteto Brno botanikos sodas, arboretumas, dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose dendrologijos skyriuje. Lankėmės Augustijonų vienuolyne ir Gregoro Johano Mendelio muziejaus sodelyje.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkė Stasė Mameniškienė vykdė refleksiją apie Lietuvos miestelių, jų aplinkų galimybes formuojant edukacines erdves, jų pritaikymą mokyklų edukacinėse erdvėse. Ji pasidžiaugė, kad tarptautiniai mokymai duoda konkrečią naudą kuriant edukacines erdves Lietuvos švietimo įstaigose.
Dėkojame Švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui už suteiktą galimybę konkurso nugalėtojams dalyvauti tarptautiniuose mokymuose, o įgytas žinias pritaikyti Lietuvos švietimo įstaigų, miestelių, parkų edukacinėse erdvėse.
Šeduvos lopšelio-darželio informacija