NULL

Baisogalos dvare nuvilnijo „Kūrybos pavasaris 2018“

Puiki gegužės pradžios diena sukvietė jaunuosius kūrėjus į tradicinę respublikinę šventę Baisogalos dvare. Šiųmetis „Kūrybos pavasaris“ išsiskyrė ne tik dalyvių, bet ir kūrybos gausa: daugiau nei pusšimtis kūrėjų atsiuntė per šimtą poezijos ir prozos kūrinių. Sulaukėme svečių ne tik iš savo ir kaimyninių rajonų, bet ir iš labai atokių mokyklų – Švenčionėlių, Zarasų, Molėtų, Joniškio gimnazijų ir progimnazijų. Ypač gausus būrys kūrėjų – iš Kauno miesto ir rajono.

Kaip įprasta, pirmiausia svečiai buvo pakviesti susipažinti su dvaro ir parko istorija, kurią pasakojo buvusi gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja R. Vaitkevičienė. Šventę pradėjo jos organizatorės: Baisogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei lietuvių kalbos mokytoja Aušra Krugelienė ir Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Erika Liukienė. Sveikinimo žodį tarė ir gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė.

Daug dėmesio sulaukė renginyje dalyvavę jaunieji poetai: Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Dominykas Norkūnas, Tomas Petrulis, kurie skaitė savo kūrybą ir kalbėjosi su jaunaisiais kūrėjais apie kūrybos procesą. Baisogalos seniūno pavaduotoja A. Vaičiurgienė ir Baisogalos parapijos klebonas T. Janavičius poetams padovanojo po knygą apie Baisogalą.

Keletą valandų dvaro kolonų salėje vyko meno fiesta: jaunieji autoriai skaitė savo kūrinius, skambėjo dainos, sukurtos pagal jų tekstus, kuriems muziką parašė Baisogalos kultūros centro meno vadovė N. Bernadickienė, jaunieji dailininkai iš Radviliškio vaikų dailės mokyklos, vadovaujami mokytojos R. Brazdžionienės, pristatė tapybos parodą, kurią įkvėpė jaunųjų kūrėjų tekstai.

Mokinių darbų vertinimo komisijos vardu kalbėjo Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Gedžiuvienė. Šventė tradiciškai baigėsi šventės dalyvių refleksija, kuri pasklido ant medžio šakų pakabintuose spalvotuose paukščiuose – kūrybos pavasario simboliuose.

„Kūrybos pavasaris 2018“ buvo dedikuotas Lietuvos šimtmečiui, todėl daug tekstų buvo skirta Lietuvai. Pauliaus Šomkos, Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos trečioko, eilėraštis ,,Gimtajai kalbai ir Lietuvai“ atspindi tokios kūrybos esmę: „Priemiesčio gatvėje / susimąsčiusi mergaitė / nepažįstamajam / apibūdina apšalusių, užsnigtų saulėgrąžų / žydėjimą. / Ne viskas miršta, ką šalna paliečia“.

Birutė Gedžiuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE