Baisogaloje pedagogai diskutavo apie įtraukųjį ugdymą

Kovo 31 dieną Baisogalos gimnazijoje vyko daug šiltų atsiliepimų sulaukusi Lietuvos teorinė-praktinė konferencija „Įtraukties link: nuo idėjos iki praktikos“, kurią organizavo Baisogalos gimnazija, Baisogalos mokykla-darželis ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius.

Idėja organizuoti konferenciją kilo iš kuklaus Baisogalos gimnazijos ir Baisogalos mokyklos-darželio švietimo pagalbos specialistų sumanymo pasidalyti šalia esančių mokyklų pedagogų gerąja patirtimi apie įtraukųjį ugdymą. Sakoma, bendrystė ir bendradarbiavimas turi ypatingų galių įgyvendinant įvairius sumanymus, todėl kuklus sumanymas virto rimtu pareiškimu organizuoti respublikinę konferenciją.

Gausus dalyvių skaičius (130 dalyvių iš 28 švietimo įstaigų), plati geografinė apimtis (Klaipėda, Joniškis, Šiauliai, Radviliškis, Pasvalys, Panevėžys, Anykščiai, Kaunas, Raseiniai) tik patvirtino mintį, kad tema yra labai aktuali.

Kalbėti įtraukties tema paskatino Švietimo įstatymo pakeitimai, numatantys, kad nuo 2024 metų rugsėjo visos mokyklos ir darželiai turės sudaryti sąlygas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, ugdytis artimiausioje ugdymo įstaigoje kartu su savo bendraamžiais.

Siekiant kokybiškos įtraukties švietimo įstaigose, svarbu skatinti ir sudaryti galimybes mokytojams, švietimo pagalbos specialistams kelti kvalifikaciją, tobulintis, įgyti naujų kompetencijų ir įgytomis žiniomis, patirtimi dalytis su kolegomis.

Konferencija prasidėjo Baisogalos mokyklos-darželio priešmokyklinės ugdymo grupės vaikų nuotaikingu šokiu (meninio ugdymo mokytoja J. Kačiukevičienė), Baisogalos gimnazijos direktorės R. Juškevičienės, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo L. Vaičiūno sveikinimo žodžiais.

Džiugu, kad savo įžvalgomis apie įtraukųjį ugdymą, švietimo įstaigų pasirengimą pasidalijo Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo pagalbos departamento Įtraukties plėtros skyriaus specialiosios pedagogės Asta Lauciuvienė ir Ana Pavilovič-Jančis.

Po plenarinio pranešimo dalyviai išsiskirstė į darbo grupes, kuriose buvo pristatyti 52 žodiniai bei stendiniai pranešimai pagal temines sritis: „Mokyklos tinklaveika, veikimas kartu įtraukčiai“, „Įtrauktis švietimo pagalbos specialistų veikloje – gerosios patirtys“, „Įtrauktis organizuojant neformalų švietimą“, „Inovatyvus, įtraukusis ugdymas pamokose“, „Įtraukios kultūros kūrimas mokykloje“.

Konferencijos baigiamąją dalį pradėjo Baisogalos kultūros centro vaikų dainavimo grupė (vadovė N. Bernadickienė) su daina „Nupiešiu Lietuvą“.

Iš moderatorių pristatytų grupės refleksijų išryškėjo esminiai, svarbūs visiems dalykai: nuoseklus ir kryptingas bendradarbiavimas, dalijimasis sėkmės istorijomis, bendruomenės vertybinio požiūrio į skirtingus vaikus formavimas, kai skirtybes suvokiame kaip galimybes.

Konferencijoje daugiausiai emocijų sukėlė ir abejingų nepaliko Sanna Karosas, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos lektorės, vaizdo pranešimas „Mūsų požiūris į neįgalumą: visuomenės kanarėlė anglies kasykloje“. Lektorės tikslas – skleisti pozityvų požiūrį į žmones su negalia, ypač į žmones su Dauno sindromu, per asmeninę patirtį išties paveikus.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja R. Vaigauskienė ir metodininkė G. Toleikienė, dėkodamos atvykusiems dalyviams, linkėjo konferencijoje įgytu idėjų bagažu dalytis su kolegomis.

Baisogalos mokyklos-darželio informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE