Kaip grybaujant ir uogaujant nepaklysti miške?
Lietuvos miškuose užderėjus grybams ir uogoms, vis dažniau laiko praleidžiame būtent čia. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas – vieni į miškus lekia pakvėpuoti grynu oru, kiti rūpinasi vitaminų atsargomis žiemai, o „užkietėję“ grybautojai ir uogautojai išnaudoja progą neblogai užsidirbti. Tačiau verta prisiminti seną posakį – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Pasiklysti miške, o ypač ten, kur vaikščiojate pirmą kartą – tikimybė išties didelė. Tad prieš leisdamiesi ieškoti miško gėrybių įsitikinkite, jog esate pasiruošęs.
Pirma: įkraukite telefoną!
Prieš einant grybauti ir uogauti pirmiausia reikia pasirūpinti, jog telefonas būtų įkrautas, įspėja „Samsung“ produktų ekspertas Audrius Granickas. „Telefonas šiais laikais skirtas ne tik skambinti. Nuolat diegiamos inovacijos leidžia naudotis šimtais funkcijų, net ir esant miške. Prireikus galima pasinaudoti telefone įdiegtu žibintuvėliu, matyti žemėlapyje savo buvimo vietą, ar net pasinaudoti įvairiomis programėlėmis, skirtomis atpažinti grybus ir uogas. Viena iš tokių „The Mushroom Book“ – čia rasite beveik 100 įvairių grybų rūšių. Tačiau svarbu, kad nepamirštumėte įjungti baterijos taupymo režimo, jei miške ketinate užsibūti ilgiau – tai padės sumažinti ekrano ryškumą ir prailgins telefono veikimo laiką“, – pataria ekspertas.
Antra: žinokite, kur esate!
Pasiklydus miške neverta panikuoti. Šiuo atveju telefone įdiegta GPS funkcija ir Google Maps leis jums orientuotis, kur esate. „Šiais laikais jau nebereikia žiūrėti į saulę ir bandyti susiorientuoti pagal tai, kaip sukrauti skruzdėlynai. Žemėlapiai telefone – puikus būdas rasti artimiausią šalia miško esantį kelią ir orientuotis, kaip sugrįžti į vietą, iš kurios atėjote. O jeigu grybauti išsiruošėte su vaikais, galite parsisiųsti programėlę „Life360“, kuri padės nustatyti jų buvimo vietą“, – teigė „Samsung“ atstovas.
Trečia: įamžinkite nuotykius!
Jei grybauti išsiruošėte su draugų kompanija, grybavimo ypatumus turbūt norėsis įamžinti – pasigirti baravykų laimikiu ar parodyti, kiek kibirų uogų pririnkote. Turėkite omenyje ir tai, jog įamžinti grybavimo ypatumus galima ne tik nuotraukose. Naudodamiesi viena iš populiariausių programėlių „Endomondo“ galite stebėti, kiek žingsnių nuėjote, kiek kilometrų pasiekėte. Šia informacija galite pasidalinti su draugais ir rungtyniauti ne tik surinktų grybų kiekiu, bet ir nueitų žingsnių skaičiumi.
Greitas iPhone 6s baterijos keitimas, kurį atlieką patikimi ir profesionalūs meistrai. Apsilankykite: https://mano-phone.lt/prietaisai/iphone-6s/iphone-6s-baterijos-keitimas/