Mėlynių kaina

Prekeivius gąsdina skurdus miško gėrybių derlius, o pirkėjus – kainos

Sofija SIPAVIČIŪTĖ

Radviliškio rajono prekeiviai neslepia apmaudo – prisirinkti miško gėrybių šiemet kol kas – labai sunku. Ant prekystalių vos keli litrai voveraičių, šiek tiek daugiau žemuogių ir mėlynių. O ir daugelį pirkėjų dar atbaido kainos, kurios, įvedus eurą, šiek tiek išaugo.

Miške užtrukti tenka gerokai ilgiau

Apsilankius rajono turgeliuose miško gėrybių gausa pasidžiaugti negalima – prekystalius tik kai kur puošia žemuogės, mėlynės ir pirmieji miško grybai. Prekybininkai sako, kad šiemet, norint pririnkti uogų ar grybų, tenka miške užtrukti gerokai ilgiau nei ankstesniais metais.

Kasmet į mišką uogų ir grybų susiruošianti ir taip vasarą eurą kitą prisidurianti Stasė sako, kad šiemet – labai sausa: „Nuo aštuonių ryto iki penkių vakaro radau vos kelis litrus mėlynių ir du litrus voveraičių. Nėr taip buvę. Sunku šiemet, labai sunku. Pernai buvo gausu ir grybų, ir uogų. Šiemet jau tiek užsidirbti nepavyks“.

Kainos pakilo įvedus eurą

Turgaus prekeiviai nuogąstauja, kad grybų ir uogų gausa šiemet, ko gero, nebus galima pasigirti ir likusį sezoną. Nors žemę jau sudrėkino ilgai laukti lietūs, miško gėrybės – itin skurdžios. Tiesa, ir pirkėjų – ne prūdai, nes juos gąsdina aukštos uogų ir grybų kainos.

Radviliškio naujienų“ pakalbinta radviliškietė Monika sako, kad dar praėjusią savaitę uogas pirko gerokai pigiau. Šiandien ji už litrą mėlynių sumokėjo pusketvirto euro: „Lauksime, gal dar atpigs. Kol kas stengiamės labai neišlaidauti, gal ir patiems į mišką reikia nuvykti, nors visi kalba, kad visai nėra tų miško gėrybių šiemet“.

Lietuviškų voveraičių litras šiandien kainuoja 4 eurus. Atvežti iš Latvijos grybai – kiek pigesni. Jų kaina siekia 3,5 euro. Šiek tiek pakilo uogų kainos. Už litrą mėlynių prekeiviai prašo trijų su puse, o už žemuogių stiklinaitę – pusantro euro. Kad įvedus eurą kainos kiek didesnės, pripažįsta ir patys pardavėjai.

Prekybininkai viliasi, kad situacija kiek pasikeis, o pirkėjai kol kas tik žvalgosi į miško gėrybes ir neturintys savų sodų mieliau perka braškes bei jau prisirpusias vyšnias, kurios žymiai pigesnės.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE