Kaziuko kermošius, pasipuošęs tūkstančiais trispalvių apyrankių
Kovo 3 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinė mokykla pakvietė visus, didelius ir mažus, apsiavusius ir basus, į Kaziuko kermošių, kuris vyko sporto arenoje.
Tai viena iš bendruomeniškiausių, tradicinių kudirkiečių švenčių, tapusi ryškiu etninės kultūros renginiu. Jame dalyvavo apie 600 mokyklos bendruomenės narių. Ir miesto svečių netrūko.
Kermošiaus dalyviams nuobodžiauti neteko
Pasirinkta renginio forma įtraukė į darbą visų klasių mokinius, net jų tėvelius, senelius, mokyklos darbuotojus. Buvo padaryti ir išdalinti pakvietimai svečiams, sukurtas specialus scenarijus, išleistas stendas apie Kaziuko mugės tradicijas, kilusias iš daugiau kaip keturis šimtmečius gyvuojančios bažnytinės šventės – Šventojo Kazimiero pagerbimo procesijų, arenos puošimui renkami seni rakandai, gamintos dekoracijos, pasirengta prekiauti pačių gamintais dirbiniais.
Renginio metu moksleiviai vilkėjo tautinius drabužius. Visų kermošiaus dalyvių aprangą pagyvino riestainių virtinės ant kaklo su Kaziuko kermošiaus logotipu. Kad būtų ką lauktuvių parnešti, tokie karoliai bei Kaziuko širdys dovanoti atvykėliams.
Vidurdienį sporto arena tapo tikru turgumi. Buvo galima ne tik akis paganyti, bet ir įsigyti įvairių papuošalų, mezginių, nėrinių, kepinių, medinių šaukštų, inkilėlių ir kitų dirbinių. Savo įmantrius kūrybinius darbus – pintines, dekoratyvinius medinius namelius, net skruzdes eksponavo ir pardavinėjo į mugę kasmet atvykstantys Radviliškio krašto tautodailininkai. Kaziuko kermošiaus dalyvius, prekiautojus ir svečius linksmino jaunieji mokyklos šokėjėliai, dainorėliai, folklorinis ansamblis „Kanapėlė“.
Nupynė 3860 trispalvių apyrankių
Švenčiant kalendorinę šventę, mokykloje saugoma ir branginama tradicinė kultūra. Renginys suteikia galimybių ne tik susipažinti su tradiciniais lietuvių amatais, bet ir juos išbandyti, parodyti kitiems, pritaikyti kasdieniniame gyvenime. Norėdami kartu nuotaikingai paminėti 25–ąjį šiandieninės valstybės gimtadienį, nutarėme dalyvauti jaunimo inicijuotoje akcijoje ,,Lietuvai ir man”.
Mokiniai, tėvai, seneliai, mokytojos pynėme trispalves draugystės apyrankes, simbolizuojančias tautos vienybę. Šios apyrankės – draugystės ženklas. Todėl visi mokyklos bendruomenės nariai pasipuošėme pintomis, vytomis, rištomis juostelėmis. Po vieną pasilikome sau, kitas dovanojome Lietuvai!
Renginio metu vienybės medį simbolizuojanti konstrukcija pražydo geltonai, žaliai, raudonai. Ant jos sukabinta 3860 apyrankių! 4c klasei, nupynusiai daugiausiai draugystės apyrankių (629), įteiktas specialus prizas – tortas. Norime, kad mūsų rankomis pagamintos apyrankės papuoštų Gediminaičių stulpų konstrukcijas Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje. Tegul visi pamato mus vieningus, mylinčius ir atsakingus. Šventės bendruomeniškumas padėjo geriau pažinti save ir kitus, suvokti aplinkinį pasaulį, saugoti tradicines vertybes, vieningumą ir atsakomybę.
Rasmuta Valčiukienė, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokytoja
Daugiausiai apyrankių nupynusiai 4c klasei įteiktas tortas.
Kaziuko kermošiaus dalyvius, prekiautojus ir svečius linksmino jaunieji mokyklos šokėjėliai, dainorėliai, folklorinis ansamblis „Kanapėlė“.
Buvo galima ne tik akis paganyti, bet ir įsigyti įvairių papuošalų, mezginių, nėrinių, kepinių, medinių šaukštų, inkilėlių ir kitų dirbinių.