Seifų vagių „nuopelnus“ įvertins teismas
Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, dirbdami kartu su Šiaulių apylinkės prokuroru, šių metų kovą demaskavo teistų asmenų grupę, praėjusių metų pabaigoje vykdžiusią brutalias vagystes. Minėti pareigūnai narstė keturias vagystes: Raseinių rajone, Ariogaloje, iš vieno ūkininko gyvenamojo namo ir techninių apžiūrų centro bei iš Panevėžio ir Radviliškio rajonuose esančių degalinių.
Nusikaltimo vietose stengėsi nepalikti pėdsakų
Tyrėjai, gavę informacijos iš Raseinių kolegų, įtarė, kas galėjo padaryti šias nusikalstamas veikas, bet žinojimas be įrodymų – nieko vertas. O su įrodymais buvo striuka, nes, kaip vėliau paaiškėjo, įtariamieji vagystėms kruopščiai rengėsi ir ėmėsi visų atsargumo priemonių, kad nusikaltimo vietoje nepaliktų jokių pėdsakų. Bet vis dėl to padarė klaidą.
Pasak Šiaulių apskrities policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, netoli vienos nusikaltimo vietos kriminalistai rado daiktą, nuo kurio paimtas DNR mėginys atvedė prie vieno įtariamųjų. Tada ledai pajudėjo ir įtarimai dėl vagysčių buvo pareikšti 34-erių metų Raseinių rajono gyventojui, 33-ejų metų Panevėžio rajono gyventojui ir dviem 24-erių metų kėdainiškiams.
Nusižiūrėjo gražų ūkininko namą
Praėjusių metų spalio pradžioje, 33-ejų metų panevėžiečiui svečiuojantis Raseinių rajone pas 34-erių metų draugelį, buvo subrandintas planas apvogti Ariogalos pakraštyje jų akį patraukusį ūkininko namą. Kadangi būstas buvo gražus, padaryta išvada, kad čia gyvenantys žmonės gali turėti pinigų. Nutarė, kad reikalingas dar vienas bendrininkas. Ir taip į jų kompaniją įsiliejo 24-erių metų Kėdainių rajono gyventojas.
Ankstų spalio 6-osios rytą vyrukai jau buvo prie nusižiūrėto objekto ir laukė, kol šeimininkai išvyks į darbą. Išlaužę rūsio lango rėmą, jie pateko į namo vidų ir pradėjo pinigų bei aukso paiešką.
Įsibrovėliai vertė baldus, spintas, komodas, kol galiausiai jiems pavyko surasti slaptavietę, kurioje buvo laikomi juvelyriniai dirbiniai. Pagrobtų papuošalų ir aukso bei sidabro monetų vertė siekė daugiau kaip 16 tūkstančių eurų.
Seifuose tikėjosi rasti daug pinigų
Po mėnesio trijulė surengė žygį į Panevėžio rajono Krekenavos miestelyje esančią degalinę. Išlaužę apsaugines žaliuzes ir išdaužę langą, vyrukai pateko į tarnybines patalpas. Čia, pasidarbavę pjūklu, įsibrovėliai atvėrė seifą ir „privatizavo“ per 10 tūkstančių eurų.
Po tokios sėkmės vyrai nenustygo ir po trijų dienų panevėžietis su raseiniškiu nutarė apšvarinti dar vieną seifą – Ariogalos techninės apžiūros stotyje. Šįkart metalinį seifą jie išsinešė iš patalpų, perkėlė per tvorą ir nusigabeno į netoliese esančio fabriko teritoriją.
Vyrukams teko gerokai pasidarbuoti kūju ir laužtuvu, kol seifą atidarė. Nakties metu pasklidę daužomo metalo garsai atkreipė fabriko sargo dėmesį. Pamatę besiartinantį sargą, vagišiai spruko, spėję pasičiupti seife buvusius pinigus. Laimikis, lyginant su ankstesniais, buvo tik šiaip sau – 316 eurų.
Radviliškio rajone vagis išgąsdino signalizacija
Kuo toliau, tuo vagišiams sekėsi vis prasčiau. Po mėnesio, gruodžio 1-osios naktį, suplanuota vagystė iš degalinės, esančios Radviliškio rajone, Velžių kaime, patyrė fiasko.
Šįkart raseiniškio bendražygiais tapo 24-erių metų kėdainietis ir pastarojo bendraamžis taip pat iš Kėdainių. Vagystės objektas buvo irgi seifas. Jame, kaip paaiškėjo tyrimo metu, tuo metu buvo saugoma per tris tūkstančius eurų.
Įsibrovėliams patekus į vidų, suveikė degalinės signalizacija. Tai nusikaltėlius išgąsdino. Dėl laiko stokos vyrukai nesugebėjo rasti paslėpto seifo ir turėjo sprukti iš nusikaltimo vietos nieko nepešę.
Po kratų – dar daugiau įtarimų
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta ir daugiau nusikalstamų veikų. Atliekant kratas, pas tris asmenis – Kėdainių rajone gyvenantį 24-erių metų įtariamąjį, jo dvidešimtmetį brolį bei Kėdainių rajone gyvenantį 31-erių metų jų pažįstamą, buvo rasta narkotinių medžiagų, todėl šie asmenys sulaukė įtarimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
31-erių metų kėdainiečio garaže kriminalistai aptiko dar ir po pjuvenomis paslėptus granatą bei šaunamąjį ginklą su šoviniais. Taigi teko kviesti net Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojus. Paaiškėjo, kad granata – be sprogdiklio, o štai savadarbis šautuvas buvo tinkamas šaudyti, tačiau leidimo jam laikyti nebuvo. Tad šautuvo savininkui pareikštas įtarimas ne tik dėl narkotinių medžiagų laikymo, bet ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis.
Policijos atstovės spaudai G. Smagriūnienės žodžiais, visi įtariamieji jau teisti už įvairias nusikalstamas veikas, trys jų – ne tik mūsų šalyje, bet ir įvairiose užsienio šalyse.
Ikiteisminis tyrimas dėl visų minėtų veikų jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui. Tad vagystes dariusių įtariamųjų grobio džiaugsmus greitu laiku aptemdys teismo nuosprendis.
Parengė Jonas MARCINKUS