Rajone – renginiai, skatinantys stabdyti smurtą ir patyčias

Šiais metais Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras prisidėdamas prie akcijos „16 dienų be smurto prieš moteris“ organizavo ir įvykdė numatytas veiklas.

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centre lapkričio 25 dieną vyko susitikimas su globėjais, kuriame aptartos vaikų, patyrusių smurtą, nepriežiūrą ir apleistumą ar kitus traumuojančius įvykius, situacijos, globėjo vaidmuo ieškant pagalbos būdų.

Lapkričio 30 dieną vyko susitikimas su globojamais vaikais, kuriame aptartos smurto ir patyčių priežastys ir pasekmės tarp vaikų, pagalbos sau ar kitam būdai, vyko diskusija, kaip stabdyti patyčias ir smurtą.

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centruose „Ąžuoliukas“ ir „Gandriukas“ surengta piešinių paroda „Draugiška šeima“, o gruodžio 8 dieną Vaikų dienos centruose vaikai žiūrėjo filmus bei animaciją, diskutavo apie patyčių ir smurto žalą žmogui, aptarė, kaip skatinti teigiamą elgesį, draugiškumą ir palaikymą.

Gruodžio 7 ir 9 dienomis Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro psichologė kartu su socialiniais partneriais: Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis ir Radviliškio probacijos tarnybos skyriaus specialiste, vyko į susitikimus su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro ir Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus moksleiviais.

Susitikimuose suorganizuota filmo apie smurtą artimoje aplinkoje peržiūra, aptarimas ir diskusija. Jaunuoliai buvo skatinami atkreipti dėmesį į smurto artimoje aplinkoje apraiškas ir ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, aiškinosi, kaip atpažinti potencialų smurtautoją, pastebėti latentinį smurto reiškimąsi.

Aptartos smurto priežastys bei pasekmės, galimi pagalbos būdai šeimai, kurioje vyksta smurtas. Dalyviams išdalyti lankstinukai su informacija, kur kreiptis prireikus pagalbos, susidūrus su smurto reiškiniu.

Smurtas yra žmogaus teisių pažeidimas, todėl labai svarbu skatinti kiekvieno iš mūsų nepalankaus smurtinio elgesio vertinimo formavimąsi, neabejingumą ir ryžtą kreiptis pagalbos ar ją suteikti. Pastebėję, išgirdę, supratę, kad vyksta smurtas, praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112. Kiekvienas žmogus nusipelno būti išgelbėtas, sulaukti pagalbos, tarp jų – ir tu!

Rūta Repšienė, RPBSPC Globos centro psichologė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE