Kleboniškių muziejuje lankytojų laukia paskutinė šių metų Senųjų amatų ir edukacijų diena

Rugpjūčio 27 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje paskutinįkart šiemet darbuosis amatininkai ir edukatoriai – vyks tradicijas sauganti ir tęsianti Senųjų amatų ir edukacijų diena.

Atgijusio kaimo kiemuose ir jaukiose gryčiose darbuosis dešimt amatininkų ir edukatorių, kaskart sukuriančių bendrystės ir kūrybinio džiaugsmo stebuklą.

Šį kartą po medžio laja moliui gyvybės įpūs puodžius, vyteles į dailias pintines supins pynėjos, į stakles sės audėja, ji pamokys, ir kaip verti siūlus į nytis. Prie siuvinio palinks siuvėja, smagiai darbuosis medžio drožėjo įrankiai.

Kaime įsikurs ir įvairiausios dirbtuvėlės. Žvakių liejimo dirbtuvėlėse kantriai ant siūlo storės kvapnus vaškas. Lėlių iš skiaučių rišimo dirbtuvėlės parodys, kad iš menkiausių medžiagų galima sukurti mielus žaislus. Vijimo dirbtuvėlėse siūlai susivys į spalvingas virveles, o svėrimo dirbtuvėlėse bus galima pamatyti ne tik senas svarstykles, bet ir sužinoti primirštus matus. Prie senosios trobos tradiciškai suksis verpimo ratelis: apdirbti linai verpėjos rankose virs siūlais.

Sertifikuoti amatininkai, tautodailininkai, edukatoriai noriai dalysis patirtimi, žiniomis, atsakys į visus rūpimus klausimus, pamokys, paskatins, pagirs – juk taip smagu mokytis ir kurti kartu!

Senųjų amatų ir edukacijų dienos dalyviams muziejininkai visuomet parengia žaidimų – pieva kaip mat prisipildo vaikystės šėlionių, įtraukiančių ir vaikus, ir suaugusius.

Vasarai skubant į pabaigą, Kleboniškių kaimo buities muziejaus lankytojai kviečiami stabtelėti ir pasimėgauti senuoju kaimu, pripažintu vietove, geriausiai atspindinčia savitus Aukštaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus.

Kaime stovi 28 pastatai – gryčios, klėtys, pirtys, klojimai, daržinės ir kiti ūkiniai pastatai, o sodybose atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą – XX a. pradžią. Lankytojai gali apžiūrėti ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, motorų, svarstyklių, oblių ir kt. kolekcijas, pereiti lieptu per Daugyvenės upę, apžiūrėti Kleboniškių malūną.

Šiuo metu Kleboniškių kaime jau žydi didžiulis jurginų laukas – muziejus ne vienerius metus kaupia ir pildo senųjų darželių gėlių kolekciją. Greta mėlynus ir baltus žiedus skleidžia pluoštiniai lietuviškų veislių linai – tarsi dangus nusileidęs ant žemės. Sunku praeiti pro įvairiaspalvę žiedų jūrą, neįsiamžinus nuotraukoje.

Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE