Tą pačią dieną

J. Margaitienę čiupinėja STT

Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėtas ikiteisminis tyrimas gali padėti kryžių konservatorės, buvusios Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės, o dabar rajono Tarybos narės Jolantos Margaitienės tolesnei politinei karjerai. Kratą Vidaus reikalų ministerijoje dirbusios J. Margaitienės kabinete atlikę pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius. Tyrimas pradėtas, kai paaiškėjo, jog J. Margaitienei priskirti tarnybiniai telefonai, nešiojamasis kompiuteris ir planšetė galėjo būti pasisavinti, o dokumentuose fiktyviai nurašyti kaip nepataisomai sugedę ir tariamai sunaikinti.

Sudomino telefonų ir kompiuterių nurašymo aplinkybės

„Radviliškio naujienų“ šaltinių teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus sudomino tuometinei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei priskirtų tarnybinių telefonų „iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 12 Promax“ bei nešiojamojo kompiuterio „Dell“ ir planšetės „Apple iPad“ nurašymo bei sunaikinimo aplinkybės.

Praėjusių metų pabaigoje Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Inventorizacijos komisijai buvo pateiktas Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjo Eligijaus Steponavičiaus pasirašytas defektinis aktas, kuriame buvo pasiūlyta minėtus prietaisus nurašyti kaip nepataisomai sugandintus.

Direktorės naudoti prietaisai vandališkai suniokoti

Minėtame defektiniame akte nurodyta, kad vos prieš penketą mėnesių nupirkto telefono „iPhone 13 Pro“, kuriuos naudojosi administracijos direktorė, korpusas sulaužytas ir prietaisas neberemontuojamas.

Tame pačiame dokumente įvardyta, kad kitas J. Margaitienės „valdiškas“ telefonas „iPhone 12 Promax“ buvo skendęs, o jo korpuse matosi stiprūs pažeidimai.

Panašus likimas esą ištiko ir prieš gerus metus nupirktą nešiojamąjį kompiuterį „Dell“, kurio ekranas suskaldytas, o negana to – kompiuteris esą dar buvo aplietas ir apskritai neįsijungia.

Ne ką geresnė padėtis ir dėl planšetės „Apple iPad“, kurios korpusas neva buvęs pažeistas, o prietaisas „nepasileidžia“.

„Sulaužytus“ prietaisus nuspręsta sunaikinti

Remdamasi šiuo vedėjo E. Steponavičiaus defektiniu aktu, minėtus keturis direktorės J. Margaitienės naudotus prietaisus speciali pačios J. Margaitienės įsakymu sudaryta komisija nusprendė pripažinti netinkamais naudoti, juos nurašyti ir likviduoti. Tai buvo padaryta netrukus po kovo mėnesį nesėkmingai pasibaigusių vietos savivaldos rinkimų, kuriuose konservatorių partijos kandidatė J. Margaitienė siekė mero posto.

Tą pačią dieną nurašytas turtas buvo perduotas sunaikinti į uždarąją bendrovę „Entomas“, o priėmimo ir perdavimo aktą pasirašė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus ūkvedys Airidas Kemešys bei sugadintus prietaisus sunaikinti priėmusios UAB „Entomas“ direktorius.

Prietaisai veikė ir po „sunaikinimo“

„Radviliškio naujienoms“ nepavyko sužinoti, kas paskatino pareigūnus pasidomėti minėtų direktorės naudotų prietaisų nurašymo aplinkybėmis.

Galbūt jiems įtarimų sukėlė tai, jog gana šaltų nervų iš šalies atrodanti buvusi administracijos direktorė J. Margaitienė galėjo taip agresyviai ir neatsargiai elgtis su jai patikėtu valdišku turtu – laužyti, daužyti ir skandinti už mokesčių mokėtojų pinigus nupirktus telefonus, kompiuterį ir planšetę…

Šaltinių teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai savo turimomis specialiomis priemonėmis netrukus išsiaiškino, kad kai kurie nurašyti ir „nepataisomai sulaužyti“ prietaisai po tariamo „sunaikinimo“ galimai ir toliau veikė.

Neapsieita be A. Čepononio pagalbos

Buvo priimtas sprendimas liepos 17 dieną J. Margaitienės darbo kabinete padaryti kratą. Tuo metu buvusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė jau buvo įsitaisiusi savo bendrapartietės vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės patarėja.

Redakcijos šaltinių teigimu, tą pačią dieną kratą nuspręsta padaryti ir J. Margaitienės bute Vilniuje, kurio raktus turėjo politikės sūnus. Čia neapsieita ir be konservatoriaus Seimo nario Antano Čepononio pagalbos.

Politikas „Radviliškio naujienoms“ prisipažino, kad laukiantiems STT agentams atvežė J. Margaitienės sūnų, kuris tuo metu svečiavosi pas A. Čepononio anūkes.

Paklaustas, ar neketina iš partijos šalinti J. Margaitienės, konservatorių partijos Radviliškio skyriaus lyderis A. Čepononis teigė apie STT pareigūnų atlieką ikiteisminį tyrimą neturintis jokios informacijos ir jo negalintis vertinti.  

Mokesčių mokėtojams kainavo tūkstančius

Ką kratos metu konkrečiai rado pareigūnai, nėra skelbiama, tačiau šaltiniai pakuždėjo, jog kai kurie iš tariamai neveikiančių ir „sunaikintų“ daiktų esą buvo rasti. Rasti prietaisai perduoti ekspertams, kad šie patvirtintų arba paneigtų pareigūnų įtarimus, jog jie puikiai veikia ir negalėjo būti nurašyti.

Nors pora telefonų, kompiuteris ir planšetė neatrodo labai didelis turtas, tačiau mokesčių mokėtojai už juos sumokėjo nemenką pinigų sumą.

Telefonas „iPhone 13 Pro“ mokesčių mokėtojams kainavo 1325 eurus, už „iPhone 12 Promax“ buvo sumokėti 1473 eurai, nešiojamasis kompiuteris „Dell“ savivaldybės biudžeto sąskaitą patuštino 1180 eurų, o už planšetę „Apple iPad“ sumokėtas 701 euras.

Gresia laisvės atėmimas iki 7-erių metų

Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo ir turto pasisavinimo.

Už dokumentų klastojimą ir turto pasisavinimą gresia laisvės atėmimas iki 3-ejų metų, o didžiausia galima bausmė už piktnaudžiavimą – laisvės atėmimas iki 7-erių metų.

Tą pačią dieną, kai darbo vietoje buvo padaryta krata, J. Margaitienė pasiprašė atleidžiama iš darbo Vidaus reikalų ministerijoje, o ministrė A. Bilotaitė jos parašymą patenkino.

Nors anksčiau buvo skelbta, jog palikti tarnybą konservatorė nusprendė, paviešinus informaciją, kad jos sutuoktinis dirba teroristine valstybe pripažintoje Rusijoje, tačiau tai galėjo būti tik sutapimas.  

Po kratos panoro palikti tarnybą

Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas žurnalistams patvirtino, kad krata J. Margaitienės darbo vietoje buvo atlikta jos atleidimo dieną, o ministrės patarėja pasiprašė atleidžiama iš darbo savo noru dėl asmeninių priežasčių.

Pasak M. Bajarūno, ministerija informacijos apie J. Margaitienės atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą neturėjo ir neturi.

Pati J. Margaitienė, kuri maždaug prieš dešimtį metų buvo oficialiai tituluota Moterimi Saule, žurnalistams teigė, neva pradėtas tyrimas esąs politinis susidorojimas, o iš darbo ji išėjo dėl asmeninio sprendimo.

Zigmas JANAVIČIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE