Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai ir visuomenės sveikatos priežiūros srityje dirbantys specialistai tarėsi

Apie koronavirusą – aiškiai ir konkrečiai

Vasario 25 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje susitikę Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai ir visuomenės sveikatos priežiūros srityje dirbantys specialistai aptarė svarbiausius veiksmus siekiant užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui.

Aptarti pagrindiniai veiksmai

Susitikime aptarti pagrindiniai veiksmai, reikalingi atlikti kiekvienai įmonei, įstaigai ir organizacijai, atsiradus įtarimams dėl naujuoju koronavirusu užsikrėtusio asmens.

„Šiandien ryte atlikome keletą eksperimentų ir supratome, kad įstaigų, organizacijų ir įmonių vadovai nėra pasirengę tinkamai reaguoti į galimą koronaviruso atvejį, todėl šio posėdžio pagrindinis tikslas – išsigryninti, ką, kas ir kokia tvarka turi daryti“, – sakė Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vadovė Loreta Stirblienė visiems sveikatos priežiūros įstaigų vadovams priminė apie būtinuosius veiksmus įtarus galimą užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Vasario 26 dieną ji susitiko su Radviliškio rajono švietimo įstaigų vadovais ir su jais kalbėjo šia tema.

Sveikiems žmonėms kaukių dėvėti nereikia

Posėdyje iškilo klausimas dėl medicininių kaukių ir respiratorių trūkumo. L. Stirblienė patikino, kad medicininių kaukių sveikiems žmonėms dėvėti nereikia.

„Nėra būtinybės dėvėti kaukės, jei nejaučiate ligos simptomų. Medicininę kaukę užsidėkite tuo atveju, jei pasireiškė kvėpavimo takų infekcijos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys ir jūs turite išvykti iš namų“, – sakė ji.

„Respiratorių ir medicininių kaukių problema didelė visoje Lietuvoje. Respiratorių Radviliškio rajono sveikatos priežiūros įstaigos turi, nors ir po nedaug, medicininių kaukių turi užtektinai. Klausimas sprendžiamas, ieškome galimybių užsakyti didesnį kiekį respiratorių“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Kaip apsisaugoti?

  • Rekomenduojama nekeliauti į regionus, kuriuose nustatytas koronaviruso plitimas.

  • Tinkama asmens higiena – vienas svarbiausių veiksmų stabdant plitimą.

  • Dažnai plaukite rankas ir naudokitės dezinfekciniais skysčiais, servetėlėmis, ypač po kontakto su užterštais paviršiais, nelieskite rankomis veido.

  • Kultūringai čiaudėkite ir kosėkite. Kosėti reikėtų tik į sulenktą alkūnę, o čiaudėti – prisidengus servetėle, tačiau, jei jau nespėjote ištraukti servetėlės, pasistenkite prisidengti bent jau savo drabužiais.

  • Tinkamai vėdinkite patalpas: trumpam plačiai atverkite langus. Patalpas valykite drėgnu būdu.

  • Vengti masinių žmonių susibūrimo vietų rekomenduojama tiems, kurie lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, ar kituose paveiktuose regionuose.

Būtina stebėti savo sveikatą

Jeigu 14 dienų laikotarpyje lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose) ar kituose paveiktuose regionuose ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, neikite į polikliniką, neplatinkite viruso, o kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Atsižvelgiant į tarptautinių ekspertų išvadas, rekomenduojama žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą ir pateikti duomenis apie save Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą šiais būdais: tel. (8 5) 21 24 098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildant formą internete, adresu http://nvsc.lrv.lt/covid-19 .

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti visą parą tel.: +370 618 79 984, +370 616 94 562.

Darbdaviai, dėmesio! ❗️

Jei jūsų įmonėse ar įstaigose dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį sveikatos priežiūros centrą (tel. (8 5) 21 24 098, el. paštu info@nvsc.lt), kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Švietimo įstaigų vadovai, dėmesio!❗️

Prašoma suteikti galimybes mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams suteikti galimybę dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį sveikatos priežiūros centrą (tel. (8 5) 21 24 098, el. paštu info@nvsc.lt), kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Visoms įstaigoms ir organizacijoms, verslo subjektams ❗️

  • Apsirūpinkite higienos priemonėmis, dezinfekciniais skysčiais.

  • Prisiminkite ir priminkite visiems įgūdžius, kaip reikia tinkamai nusiplauti rankas.

  • Prašome parduotuvėse, įstaigose, viešajame transporte dažniau dezinfekuoti rankomis liečiamus paviršius.

  • Dažniau vėdinkite patalpas, valykite jas drėgnu būdu.

Parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE