Ar menininku gali tapti kiekvienas?
Balandžio 15 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko tradicinė šeštoji Lietuvos mokinių tarpdalykinė konferencija „Menas ir žmogaus dvasinis pasaulis“. Konferencijoje dalyvavo per šimtą dalyvių iš įvairių šalies rajonų mokyklų – tai 1-8 ir I-III gimnazinių klasių mokiniai bei juos ruošę mokytojai.
Konferencijos plenarinėje dalyje vyko netradicinė pamoka „Ar menininku gali tapti kiekvienas?“, kurią visiems konferencijos dalyviams vedė fotografas, tapytojas, žurnalistas, filmų kūrėjas Gediminas Beržinis (Šiauliai).
Svečias labai emocionaliai ir įtaigiai pasakojo apie meno reikšmę ir įtaką žmogui, diskutavo ir provokavo pokalbiui apie mus supantį pasaulį ir kuriantį žmogų, pristatė savo tapytus paveikslus.
Konferencijoje buvo pristatyti 44 mokinių pranešimai apie meno ir kultūros reiškinių pažinimą, interpretacijas, kūrybą, įvairią projektinę veiklą.
Pristatydami savo darbų parodas mokiniai analizavo savo kūrybos procesą, idėjas, emocijas, demonstravo savo darbų pavyzdžius, kaip naudojant šiuolaikines skaitmenines technologijas galima kurti ir pažinti mus supančią aplinką, su kokiais iššūkiais susiduria šiuolaikinis žmogus, gyvendamas įvairialypiame pasaulyje, kaip nepasiklysti ir neprarasti savo tapatybės.
Mokinius domino, kaip menas gali padėti žmogui mokytis tolerancijos ir pakantumo, demonstravo, kad įdomi kultūrinė ir meninė veikla gali būti puiki prevencinė priemonė prieš abejingumą, pasyvumą, patyčias ir kt.
Konferencijos data sutapo su Pasauline kultūros diena, tad labai simboliška, kad visi šio renginio dalyviai pritarė konferencijos išvadai, kad tik kuriantis žmogus gali keisti pasaulį, padaryti jį truputį geresnį, šviesesnį ir įvairesnį. Į kitą konferenciją „Menas ir žmogaus dvasinis pasaulis“ dalyvius nutarta pakviesti po dvejų metų, kai ir vėl bus minima Pasaulinė kultūros diena.
Šeduvos gimnazijos šokio ir etikos mokytojas Astijus Poška