Baisogaloje 21 kartą nuaidėjo Tarptautinis folkloro sambūris

Šiemet liepos 17 dieną Baisogaloje nuaidėjo 21-asis, atsinaujinęs tarptautinis folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“. Gražia eisena kolektyvai patraukė į Baisogalos dvaro parką, vėl drąsiai skelbėme, kad grįžo tarptautinis sambūris: dalyvavo net du kolektyvai iš Latvijos: folkloro ansamblis „Rota“ iš Murmastienes ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas iš Siliukalno.

21 kartą suskambo priekalo dūžiai – taip buvo kviečiama pradėti naują sambūrio tradicijos dešimtmetį.

Renginio vedėjas Paulius Kablys pabrėžė, kad šiemet sambūris išskirtinis ir tuo, kad visi kolektyvai į Baisogalą atvyko pirmą kartą. Be minėtų kolektyvų iš Latvijos, svečiavosi ir koncertavo folkloro dainininkių grupė „Trys kartos“ iš Raguvos, folkloro ansamblis „Gegužraibė“ iš Liudynės ir folkloro ansamblis „Pyniava“ iš Ukmergės.

Folkloro ansamblio „Dainoriai“ vadovai, Baisogalos kultūros centro direktorės pareigas laikinai einanti Neringa Bernadickienė dėkojo dvaro šeimininkams, kolektyvams ir žiūrovams už puikią popietę, Rimantui Narbučiui – už šaulišką košę, ir atsisveikino iki 22-ojo sambūrio.

Praėjusiais metais folkloro ansamblis „Dainoriai“ iškilmingai paminėjo sambūrio „Nemirštanti tautos gaida“ 20-tį. Per 20 metų sambūris keitė formą, stilių ir trukmę. Iš rajoninio augo iki apskrities, respublikinio ir iki tarptautinio renginio. Koncertai vyko ne tik dvaro parke, bet ir seniūnijos gyvenvietėse ar kaimuose, vyko ir Baisogalos gatvėse ir erdvėse prie kultūros centro. Folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“ buvo įvertintas Lietuvos liaudies kultūros centro padėka ir premija už sėkmingą pasirodymą konkursinėje apžiūroje „Tradicija šiandien“.

Per 20 metų keitėsi ir folkloro kolektyvo „Dainoriai“ vadovai: šviesaus atminimo kolektyvo įkūrėjas Stasys Černiauskas, Asta Jurevičienė, Stasė Anglickienė, Virginija Simonavičienė, Paulius Kablys ir vėl sugrįžusi Asta Jurevičienė. Keitėsi ir į sambūrį atvykstantys kolektyvai, keitėsi ir kolektyvų skaičius: per dvidešimt metų – apie 220 kolektyvų, o dalyvių – arti 3 000.

Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją

Baisogalos kultūros centro, K. Strolio ir A. Žaromskio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE