Baisogalos „Dainoriai“ tautos palikimo knygą skaito jau 40 metų
Liaudies turtų puoselėjimas – tai mūsų išlikimo galimybė. Prieš 40 metų tai suprato ir baisogališkiai. Tuometinių kultūros namų direktorės Irenos Žmoginienės ir pirmojo vadovo Stasio Černiausko iniciatyva buvo suburtas etnografinis kolektyvas. Kadangi jis propagavo ne tik savo krašto kūrybą, vėliau buvo pervadintas folkloro kolektyvu. Šoko, grojo, dainavo ir 1988 metais gavo garbingą „Dainorių“ vardą.
Gegužės 22-osios popietę Baisogalos kultūros centre vyko folkloro ansamblio „Dainoriai“ (vadovai A. Jurevičienė ir P. Kablys) 40-ies kūrybinės veiklos metų jubiliejinis renginys. Jo metu pasidalyta ilgametėmis kolektyvo patirtimis. Šventėje netrūko smagių šokių ir skambių dainų. Buvo prisiminti dalyviai, lankę kolektyvą, bei pagerbti iškeliavusieji amžinybėn.
Kolektyvą pasveikinti atvyko Radviliškio rajono valdžios bei seniūnijos atstovai ir Šiaulių vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis, buvęs kolektyvo „Dainoriai“ dalyvis.
Ir visam kolektyvui, ir ilgamečiams jo dalyviams įteiktos dovanos – mero padėkos ženklas įteiktas ilgamečiam kolektyvo dalyviui Pranui Meilui, o kitiems dalyviams – mero padėkos už nuoširdų ilgametį dalyvavimą folkloro ansamblio veikloje.
Puikaus kolektyvo darbo paslaptis, kad „Dainoriai“, kaip tos bitutės, renka viską, kas mūsų tautoje, mūsų krašte pasėta, išpuoselėta ir užauginta. „Dainoriai“ tuo ir stiprūs, kad skaito mūsų tautos knygą, palikimo knygą, kad buvo ir yra turtingi unikaliais žmonėmis, pateikusiais ne vieną Baisogalos krašto etninio palikimo perliuką.
Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją