Akmens atidengimo iškilmėse dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis.

Beinorava atšventė 430 metų jubiliejų

Aušra LAURINKIENĖ

Šiltą ir saulėtą rugpjūčio savaitgalį beinoraviškiai šventė 430 metų kaimo vardo jubiliejų. Nors išlaikytos kasmetinės šventės tradicijos ir rungtasi sportinėse varžybose, šiemet visus nudžiugino ir naujas statinys kaimo centre. Garbingos sukakties proga čia atidengtas atminimo akmuo „Beinorava 1586“.

Į sporto varžybas – iš įvairiausių kampelių

Beinoravos seniūnijos seniūnaitė Rūta Jelinskienė savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ pasidžiaugė, kad į Beinoravą, kurioje šiandien gyvena apie pusketvirto šimto žmonių, kasmet suguža čia gimę ir gyvenę kraštiečiai: „Šiemet mūsų kaimas mini 430 metų vardo jubiliejų. Ta proga linksmybės prasidėjo nuo pat ryto“.

Didžiausias sujudimas prasidėjo įdienojus, kai per devyniasdešimt aktyvaus jaunimo susirinko į buvusios Labučių mokyklos stadioną, kuriame vyko sporto šventė. Šis linksmas ir visų laukiamas renginys, kaip sako Beinoravos bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas, kasmet sukviečia per šimtą Beinoravos krašto gyventojų bei svečių: „Sporto varžybos čia vyksta tradiciškai kasmet. Šiemet komandos rungėsi futbolo, tinklinio, krepšinio varžybose. Savo jėgas buvo galima išbandyti ir asmeninėse vieno stadiono rato bėgimo, svarmenų kilnojimo, maišo kėlimo rungtyse. Jaunimas buvo įtrauktas į įvairias estafetes: gaudėme simbolinę žuvį, žaidėme išskirtinėmis šaškėmis. Smagu, kad šiemet dalyviai sugužėjo iš įvairiausių kampelių – čia rungėsi ne tik beinoraviškiai, bet ir Sidabravo, Naujamiesčio, Šeduvos bei Pakalniškių jaunuoliai“.

Po rungčių nuskriaustų neliko – visi namo sugrįžo su atminimo dovanėlėmis – specialiai paruoštomis dalyvių kortelėmis bei apdovanojimais.

Akmuo – ūkininko dovana

Bendruomenės organizuotą šventę karūnavo išskirtinis įvykis – kaimo centre atidengtas atminimo akmuo, kuriame iškaltas kaimo pavadinimas ir pirmojo paminėjimo data.

Kaip pasakoja Beinoravos seniūnijos seniūnaitė Rūta Jelinskienė, šio akmens istorija – labai įdomi: „Ūkininkas Juozas Mataitis, išsinuomojęs vienos kraštietės žemę, tą akmenį atrado laukuose. Jį išsikasė ir pastatė daugiabučio kieme. Vėliau, bendruomenės paprašytas, jis mielai sutiko šį akmenį padovanoti kaimui. Su ūkininkų pagalba jis buvo atridentas į šią vietą, iškaltos raidės ir skaičiai. Jį puošia ir kryžius, kurį nukaldintas kalvyste užsiimantis kraštietis Viktoras Pociulis“.

Patarimas – atsisakyti alkoholio

Į Beinoravą garbinga proga atvyko ir Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis. Akmens atidengimo iškilmėse dalyvavęs valdžios atstovas sako, kad akmenys, kaip ir žmonės, – auga: „Džiaugiuosi, kad Beinoravos bendruomenė nori pagerbti savo žmones, kartu pabūti, padėkoti už nuveiktus darbus ir ruoštis ateinančioms kartoms. Šis akmuo tai įrodo. Smagu, kad šio krašto bendruomenė yra aktyvi. Visada džiaugiamės, kai patys žmonės rodo iniciatyvą. Tuomet nestinga noro atvykti, patarti. Jie iš mūsų nieko neprašė – tik patarimo. Džiaugiuosi Jonu Vilčiausku, kuris seniau vadovavo mokyklai, o dabar sutelkia bendruomenės žmones, atranda su jais bendrą kalbą“.

Tiesa, kaip sako K. Augulis, kai kurios tradicijos – pernelyg įsisenėjusios: „Jas reikėtų keisti. Mes esame priėmę sprendimą tam tikrose vietose ir tam tikrų švenčių metu nevartoti alkoholio. Manau, kad ir seniūnijos galėtų tą patį daryti. Iniciatyvą parodyti nors kartą per metus. Tai patarimas bendruomenei ateičiai“.

Po akmens atidengimo iškilmių veiksmas persikėlė į kultūros namų salę, kurioje koncertavo Beinoravos saviveiklininkai, kraštietė Elena Kalvaitytė bei Sidabravo kvartetas. Gegužinėje iki pat pirmos valandos nakties linksminęsi beinoraviškiai ir kaimo svečiai kitą rytą tradiciškai rinkosi į Dapšionių bažnyčią, į kasmetinius Dievo Apvaizdos atlaidus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE