Lietuvos vėliava – Vladislovo Bartkaus šeimos istorinė relikvija

Bibliotekoje surengta Lietuvos istoriją menanti paroda

Nuo šių metų pradžios Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikia dokumentų, įvairių publikacijų paroda „Mūsų kelias į Nepriklausomybę“, suteikianti bibliotekos lankytojams išskirtinę galimybę susipažinti su senomis istorinėmis fotografijomis, dokumentais iš Viešosios bibliotekos fondų ir iš asmeninių V. Bartkaus, V. Vingelio, A. Stančiko, A. Kamantausko archyvų.

Parodoje išryškintos kelios temos. Čia galima išvysti radviliškiečius sausio 13-osios sūkuryje, kovotojų už Lietuvos laisvę palaikų perlaidojimo 1991 metų rugsėjo 29-ąją akimirkas, Baltijos kelio momentus, susipažinti su Radviliškio Sąjūdžio Taryba bei LLK Sąjūdžio Prisikėlimo apygardos Taryba 2013 metais.

Išskirtinis parodos eksponatas – Lietuvos vėliava. Ji – Vladislovo Bartkaus šeimos istorinė relikvija, 1989 metų rugpjūčio 23-iąją plevėsavusi Baltijos kelyje, netoli Pasvalio.

Vienas iš parodos iniciatorių V. Bartkus pasakoja, kad parodos pavadinimas „Mūsų kelias į Nepriklausomybę“, yra labai iškalbingas, nes šiuo keliu ėjo ir Radviliškio krašto žmonės.

Itin daug dėmesio sulaukia parodoje eksponuojami Sąjūdžio dokumentai, nemaža dalis fotografijų liudija radviliškiečių tremtinių veiklą.

Išrinktas Lietuvos Sąjūdžio nariu V. Bartkus tuo metu aktyviai reiškėsi įvairiose veiklose, jam teko organizuoti svarbius mitingus, viešus renginius. Jis buvo pagrindiniu iniciatoriumi, kad Radviliškio miesto stadionui būtų suteiktas Lietuvos Sąjūdžio vardas.

Daug darbų nuveikta, tačiau, kaip šiandien sako V. Bartkus, dalis jų ilgainiui užsimiršta, todėl ir būtina saugoti senas nuotraukas, kitus istorinius įvykius liudijančius dokumentus, kad vėliau prie šalies istorijos galėtų prisiliesti ir ateities kartos.

Dokumentų paroda „Mūsų kelias į Nepriklausomybę“ Viešojoje bibliotekoje paruošta ir pristatyta žymiai anksčiau, bet pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejų paroda buvo vėl atnaujinta.

V. Bartkaus teigimu, parodoje pristatoma istorinė atmintis yra be galo svarbi žmonių sąmonei, nes tai ne tik fotografijos, bet ir žmonės bei jų gyvenimai.

„Parodos kuratorė, Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja Daiva Paulauskienė ne kartą yra minėjusi, jog šia istorinių dokumentų ir fotografijų paroda labai domisi mokytojai bei mokiniai. Todėl šiandien, minint Lietuvos šimtmetį, svarbu priminti, kad šalies istorija svarbi ir dabarčiai. Parodoje – autentiškos fotografijos, dokumentai, vaizduojantys tų laikų realijas. Šias nuotraukas rodydami mokytojai apie istorinius įvykius turėtų pasakoti taip, jog žinios sklistų iš širdies į širdį. Mūsų visų toks tikslas – saugoti istorinę atmintį ir neiškraipyti tikrųjų įvykių“, – parodos svarbą aiškino V. Bartkus.

Viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE