Dėl sergančių audinių Radviliškio rajone paskelbta ekstremalioji situacija

Gruodžio 31 dieną į skubų posėdį susirinkusi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija priėmė sprendimą Radviliškio rajono savivaldybėje skelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto viruso COVID-19.

Gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys darbuotojai

Įmonės teritorijoje laikoma apie 55 tūkstančiai audinių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyrius vykdo tolimesnį mėginių atrinkimą, siekdamas nustatyti ligos paplitimą ūkyje, bei atlieka epizootinį tyrimą.

Pavartyčių gyventojai neturėtų nerimauti, nes ne audinės yra užkrato šaltinis. Įtariama, kad koronavirusui imlius gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys ūkio darbuotojai.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, Pavartyčiuose padidėjusio sergamumo COVID-19 liga nėra, yra fiksuoti keli šia liga sergančių ir minėtoje fermoje dirbančių žmonių atvejai.

Sergantys UAB „Fur Farm LT“ darbuotojai izoliuojasi, situacija kontroliuojama, baimintis dėl iš ūkio plintančio viruso nereikėtų.

Nustatyti keturi susirgimo židiniai

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjo-valstybinio veterinarijos inspektoriaus Romualdo Žukausko, situacija UAB „FurFarm LT“ kontroliuojama, bet židinio likvidavimas užtruks ilgai, todėl reikalinga paskelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją.

Šiuo momentu nustatyti keturi audinių susirgimo židiniai, kurie išsidėstę visoje įmonės teritorijoje, todėl planuojama židinius likviduoti lokaliai, nenaikinant visų ūkyje auginamų audinių.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi informaciją apie audinių ūkio darbuotojams nustatytą COVID-19 ligą, nuo gruodžio 21 dienos sustiprino kontrolę ir apribojo ūkio veiklą: uždraustas gyvūnų, pašarų ir kitų gyvūninių produktų išvežimas, o gruodžio 30 dieną priimtas sprendimas gaišinti tik tas audines, kurios įtariamos, kaip galėjusios užsikrėsti ar turinčios koronaviruso simptomų.

Visų audinių gaišinti neplanuojama

Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami iš besiribojančių narvų audinių ir artimą kontaktą su sergančiomis turėjusių gyvūnėlių.

Priverstinio visų audinių gaišinimo neplanuojama, tačiau ūkio atsakingi asmenys įpareigoti toliau atidžiai vykdyti laikomų audinių sveikatos būklės laboratorinę stebėseną ir saugoti nuo užkrečiamosios ligos ūkio darbuotojus. Sudaryta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos epizootinio tyrimo grupė aiškinsis, kaip virusas galėjo pateikti į ūkį.

Įmonės vadovai labai suinteresuoti kuo greičiau likviduoti ligos židinius, todėl vykdo visus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus nurodymus.

Administracijos darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, o gyvūnėlius prižiūri darbuotojai, suskirstyti į dvi pamainas. Pamainos dirba nekontaktuodamos, dar papildomai suskirstytos į 3-4 darbuotojų grupeles. Pirmasis darbuotojo susirgimas COVID-19 liga įmonėje buvo fiksuotas gruodžio 1 dieną.

Įmonėje laikomasi prevencijos reikalavimų

Pasak įmonės vadovų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus atstovų, įmonėje laikomasi visų COVID-19 prevencijos reikalavimų: kailinių gyvūnų laikymo vietose dirbantys asmenys dėvi asmens apsaugos priemones – dėvi apsaugines veido kaukes arba respiratorius, mūvi pirštines.

Įmonė įpareigota stebėti, kad darbuotojai neturėtų kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių (pavyzdžiui, karščiavimo, slogos, kosulio, čiaudulio, pasunkėjusio kvėpavimo, viduriavimo, vėmimo ir pan.), ir užtikrinti, kad kailinių gyvūnų laikymo vietose dirbančių asmenų sveikata būtų nuolat stebima; sudaryti sąlygas matuoti darbuotojų kūno temperatūrą, tik atvykus į darbą (kailinių gyvūnų laikymo vietą), rekomenduoti darbuotojams, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos požymiai, konsultuotis su specialistais karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamentas bus kasdien informuojamas apie UAB „Fur Farm LT“ nugaišintų ir gyvų kailinių gyvūnų skaičių, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos – apie darbuotojams nustatytus COVID-19 atvejus.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE