Tautodailininkai mokė įvairiausių amatų.

Etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“ atsisveikino su dalyviais

Birželio 15-19 dienomis Radviliškio miesto kultūros centre vyko etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“, kurioje nemokamai dalyvavo 48 vaikai iš Radviliškio rajono vaikų globos namų „Nykštukas“, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro ir Radviliškio rajono švietimo bei ugdymo įstaigų.

Mokėsi įvairių amatų

Stovyklos programą sudarė meninis, kūrybinis vaikų lavinimas, liaudies amatų mokymas, supažindinimas su gimtojo krašto papročiais, Lietuvos kariuomenės puoselėjamomis tradicijomis.

Pirmąją dieną stovyklos dalyviai rinkosi Radviliškio miesto kultūros centre, kuriame susipažino su stovyklos vadovais: Daiva Sirutiene, Inga Vosyliūte, Jolita Plukiene, Simu Stankumi, Mantu Aliukoniu, susiskirstė būriais ir įsiamžino bendra nuotrauka atminčiai.

Dienos programos metu vaikai kartu su choreografu Edmundu Verpetinsku pajuto šokio judesį, iš režisierės Rasos Atkočiūnienės mokėsi teatro paslapčių, kartu su Inga Vosyliūte galėjo išpiešti savo veidukus linksmais piešinėliais, o fotografė Jolita vaikus mokė įsiamžinti fotografijose.

Po pietų stovyklautojų nekantriai laukė tautodailininkai, kurie vedė amatų mokymo užsiėmimus: Jadvyga Kurmanskienė atskleidė darbo su moliu paslaptis, Aurelija Norvaišienė skatino vaikus pinti juostas, Felicija Stasiūnienė mokė, kaip gaminti žvakes, Olė Plungienė mokė pinti sodus, Džiulija Džiautienė atskleidė darbo su oda paslaptis. Dienos programos pabaigoje dalyvius, pavargusius nuo patirtų įspūdžių, atgaivino užkandžiai ir pokalbiai apie sveiką gyvenimo būdą.

Aplankė Burbiškio dvarą ir Kleboniškių kaimą

Antrąją stovyklos dieną vaikai tęsė pradėtus darbus, nuotaikingai kurdami bei mokydamiesi. Stovyklautojai su džiaugsmu margino savo vaikišką pasaulį, kartu su Inga Vosyliūte piešdami ant akmenėlių. Šoko su choreografu Edmundu Verpetinsku, iš režisierės Rasos Atkočiūnienės sėmėsi teatro paslapčių, iš fotografės Jolitos Plukienės – fotografijos. Visi su dideliu noru mokėsi amato paslapčių, darydami darbelius iš molio, šieno, vaško, odos ir siūlų.

Popietę stovyklos dalyviai išvyko į ekskursiją po Burbiškio dvarą ir etnografinį Kleboniškių kaimą. Burbiškio dvare visus sužavėjo ne tik graži aplinka, bet ir didinga jo istorija, linksmino varlių kurkimas iš dvaro teritorijoje esančių tvenkinių.

Kleboniškyje stovyklautojai grožėjosi supančia gamta, susipažino su senovės lietuvių gyvenimo būdu ir papročiais, apžiūrėjo senas, medines trobeles su šiaudiniais stogais, ūkinius pastatus su senoviniais padargais žemei dirbti. Buvo šaunu įdomią ekskursiją užbaigti užkandžiais ir pokalbiais apie sveiką gyvenimo būdą atvirame lauke senove dvelkiančiame Kleboniškių kaime.

Bendravo su Lietuvos, Norvegijos ir Italijos kariškiais

Trečiąją dieną stovykla prasidėjo su trenksmu, nes iš pat ryto vaikai išvyko į ekskursiją po Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę. Ten visi stovyklos dalyviai susipažino su kariška tvarka, šio dalinio istorija, bendravo su Lietuvos ir Norvegijos bei Italijos kariškiais, lavino savo užsienio kalbų įgūdžius. Vaikus šaunūs kariai pavaišino saldėsiais, įteikė mažas dovanėles atminčiai.

Po pietų Radviliškio miesto kultūros centre stovyklos dalyvių laukė etnokultūrinė popietė su žinomomis krašto tautodailininkėmis Aurelija Norvaišiene ir Ole Plungiene. Visi žiūrėjo filmą apie tautodailę ir nuostabius lietuvių liaudies meno darbus. Vaikai linksmai ir draugiškai sprendė etnokultūrinį kryžiažodį. Padedami tautodailininkės ir pasitelkę savo fantaziją dalyviai kūrė įvairius raštus, kuriais galėjo grožėtis mažytėje pačių suorganizuotoje parodoje.

Po šaunių užsiėmimų užkandžiai ir linksmi pokalbiai apie sveiką gyvenimo būdą padėjo užbaigti trečiąją stovyklos dieną.

Čiupinėjo tikrus ginklus

Ketvirtąją dieną visi stovyklautojai gerai nusiteikę vyko į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Atvykstančių stovyklos dalyvių laukė kariškiai, kurie buvo paruošę įdomią dienos programą.

Iš pradžių vaikai patikrino savo istorijos žinias apie Lietuvos kariuomenę, nepriklausomybės ir ginkluoto partizanų pasipriešinimo sovietinei okupacijai istoriją, Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją, dalyvaudami šaunioje viktorinoje „Mus saugo plieniniai NATO sparnai“. Visi norintieji turėjo galimybę susipažinti su įvairių modifikacijų ginklais, pabandyti šaudyti kulkosvaidžiu, apžiūrėti karinę techniką, kario ekipiruotę, sužinoti, kokias priemones kariškiai turi kuprinėje.

Svečiuose pas karius skambėjo juokas, nes vaikai, užsidėję kuprinę, nenulaikydavo jos svorio ir griūdavo atgal. Visiems sunkiai sekėsi užtaisyti šautuvą, nes, karių žodžiais, vaikai valgė per mažai sočios kareiviškos košės pietums, kurios stovyklautojai turėjo galimybę paragauti su kaupu.

Kaip padėką už gražų priėmimą, įdomius užsiėmimus ir skanią košę stovyklos dalyviai kariams įteikė savo sukurtus piešinius apie Tėvynės gynėjus ir atminčiai visi kartu įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Atsisveikino iki kitų metų

Paskutiniąją stovyklos dieną vaikus sukvietė nuotaikingi tautodailės užsiėmimai, vedami tautodailininkės, ilgametės Kojinių mezgimo čempionato vertinimo komisijos pirmininkės Sigitos Damanskienės, kurių metu stovyklautojai tęsė pažintį su lietuvių liaudies amatais.

Siekdami pramankštinti kaulus, stovyklos dalyviai žaidė senoviškus lietuviškus žaidimus su Radviliškio miesto kultūros centro vaikų teatro būrelio „Išdykėliai“ (vadovė Daiva Sirutienė) nariais. O po skanių pietų į stovyklos uždarymą susirinkusiems tėveliams parodė savo parengtus kūrybinius prisistatymus, buvo apdovanoti stovyklos dalyvio pažymėjimais bei ženkleliais atminčiai ir atsisveikino iki kitų metų stovyklos.

Vaikai džiaugėsi, kad stovyklos metu saulutė jiems švietė kiekvieną dieną, visi buvo labai geros nuotaikos, susirado naujų draugų, mokėsi liaudies amatų, susipažino su krašto tradicijomis, karišku gyvenimo būdu ir kiekvieną dieną įgydavo po glėbį šaunių įspūdžių. Todėl visi, dalyvavę Etnokultūrinės vaikų dienos stovyklos „Kibirkštis“ programoje, taria nuoširdų ačiū Radviliškio miesto kultūros centrui už pačią geriausią vaikų vasaros stovyklą.

Justina Krikščiukaitė, etnokultūrinės vaikų dienos stovyklos „Kibirkštis“ dalyvė

 

Etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“ iš dalies finansuojama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos lėšomis.

Stovyklos globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Salamakinas.

Rėmėjas: Radviliškio rajono savivaldybė.

Informaciniai rėmėjai: savaitraštis „Radviliškio naujienos“, laikraštis „Šiaulių kraštas“.

Partneriai: Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras,

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio rajono skyrius,

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas,

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE