Geležinkelio stočiai ruošiamas gaivinimo planas

Radviliškio rajono savivaldybė šiuo metu intensyviai dirba, siekdama perimti Radviliškio miesto geležinkelio stoties pastatą iš bendrovės „LTG Infra“. Savivaldybė planuoja šį pastatą pritaikyti miestui svarbioms reikmėms, suteikiant naują gyvybę šiam istoriniam objektui.

Pasiūlė perduoti rajono Savivaldybei

Radviliškio geležinkelio stotis, ilgus metus buvusi miesto traukos centru, pastaraisiais metais tapo beveik nebereikalinga geležinkelininkams ir ištuštėjo. Neseniai stotyje buvo pastatyti bilietomatai, todėl nebeliko poreikio stotyje išlaikyti bilietų kasininkę.

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, matydami, jog vienas iš seniausių Radviliškio miesto pastatų pradeda merdėti, kreipėsi į pastatą valdančią bendrovę „LTG Infra“ ir pasiūlė ją perduoti rajono Savivaldybei.

Atsirastų erdvė miesto muziejui

Savivaldybė mato didelį potencialą šį pastatą integruoti į miesto gyvenimą. Pagal dabartinius planus, čia galėtų įsikurti Turizmo informacijos centras, kuris, anot Savivaldybės vadovų, turėtų daugiau galimybių vykdyti įvairesnes veiklas. Šiuo metu Turizmo informacijos centras yra įsikūręs labai mažose patalpose pačiame miesto centre, tačiau čia nepakanka erdvės plėsti veiklas ir suteikti daugiau bei įvairesnių paslaugų miestą lankantiems svečiams.

Be to, svarstoma galimybė Geležinkelio stoties pastate įrengti miesto muziejų, o aplinkoje, kurioje šiuo metu jau stovi garvežys, tremtinių vagonas ir vagonas-restoranas, sukurti patrauklią ir miestiečiams bei turistams įdomią erdvę. Beje, miesto erdvė aplink vagoną-restoraną šiuo metu tvarkoma, dar šiemet suplanuota pabaigti darbus.

Tikisi prikelti miesto istoriją naujam gyvenimui

„Radviliškio miesto geležinkelio stoties pastatas – tai ne tik mūsų miesto istorijos dalis, bet ir potencialus kultūros bei turizmo traukos centras. Turėdami galimybę perimti šį pastatą, galėsime sukurti naujas erdves miesto bendruomenei, pritraukti daugiau turistų ir padidinti miesto patrauklumą. Tai būtų didelis žingsnis į priekį mūsų miestui, nes šiuo metu trūksta tinkamų patalpų tokiems objektams kaip Turizmo informacijos centras ar miesto muziejus, – teigia Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis. – Jei mums pavyks įgyvendinti šį planą, tai bus puikus pavyzdys, kaip galima prikelti miesto istoriją naujam gyvenimui. Tikimės, kad „LTG Infra“ atsižvelgs į mūsų prašymą ir leis mums šį objektą pritaikyti miestiečių poreikiams, nes šis pastatas turi didžiulį potencialą tapti vienu iš Radviliškio simbolių.“

Galutinis atsakymas – jau rugsėjo mėnesį

Bendrovė „LTG Infra“ jau išreiškė palaikymą savivaldybės iniciatyvai. „Iš esmės palankiai vertiname Jūsų parodytą iniciatyvą dėl pastato perdavimo ir jo tolimesnio panaudojimo perspektyvų“, – Radviliškio rajono merui rašo bendrovės „LTG Infra“ generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Ramūnas Dokšas.

Anot jo, kai kurios pastato dalys vis dar naudojamos viešajai geležinkelių infrastruktūrai: dalyje patalpų yra ryšių ir elektros ūkio priežiūros įrenginiai, būtini geležinkelių transporto eismui organizuoti ir valdyti bei geležinkelių transporto eismo saugai užtikrinti.

R. Dokšas paaiškino, kad artimiausiu metu bus išanalizuotos pastato perdavimo Savivaldybei galimybės, o apie sprendimą pažadėjo informuoti jau šių metų rugsėjo mėnesį.

Stotis pastatyta prieš pusantro šimto metų

Radviliškio geležinkelio stotis pradėjo veikti 1871 m. rugsėjo 4 d. Statinio autorius nežinomas. Jos paskirtis buvo reguliuoti traukinių eismą, aptarnauti keleivius. Čia įsikūrė įvairios geležinkelio tarnybos, buvo butai viršininkui ir keliems kitiems tarnautojams. Įrengtos trys keleivių salės skirtingų klasių keleiviams.

Radviliškio miesto geležinkelio stotis ir jos statiniai išlaikė per beveik pusantro šimto metų susiklosčiusį autentišką išplanavimą, funkcijas, įvairių laikotarpių techniką bei įrangą, tad nenuostabu, kad stoties kompleksas, kurį sudaro geležinkelio stotis, ūkinis pastatas, lokomotyvų depas ir vandentiekio bokštas, 2005 metais įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Dabar stoties laukiamajame pasitinka visą sieną puošianti freska, kurią 1988 metais nutapė radviliškietis menininkas A. Vaicekauskas. 2008 metais ji buvo nufilmuota amerikiečių režisieriaus Brado Andersono vaidybiniame filme „Transsibiro ekspresas“, arba „Transsiberija“, kuriame vaidino ir lietuvių aktoriai Larisa Kalpokaitė bei Radviliškio kraštiečiu pripažįstamas Mindaugas Capas.

Parengta pagal „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE