Geriausi plaukų dažai: kaip išsirinkti?
Išvaizda svarbi tiek vyrams, tiek moterims ir šukuosena vaidina itin svarbų vaidmenį. Plaukų dažai yra puikus būdas ne tik paslėpti dėl amžiaus žylančius plaukus, bet ir atnaujinti savo įvaizdį. Tačiau plaukų dažų gausa tokia didelė, kad sunku ir susigaudyti, tad kviečiame kartu panagrinėti, kuo skiriasi plaukų dažai ir į ką verta atkreipti dėmesį.
Plaukų dažų rūšys
Visų pirma, reikėtų apsispręsti, kokio tipo priemonės savo plaukams ieškote. Mažiausiai įpareigojančius pokyčius suteikia trumpalaikiai plaukų dažai. Jų atspalvis iš plaukų pasišalina per maždaug dešimt plovimų, tad jei spalva netinka, tikrai neteks ilgai kankintis. Trumpalaikiai plaukų dažai yra gaminami be tokių sudėtinių dalių kaip peroksidas, amoniakas ir kitų medžiagų, turinčių plaukas stiprų poveikį. Dėl to trumpalaikiai plaukų dažai ilgai neišlieka, o jų suteikiamas atspalvis ant tamsesnių plaukų nėra toks ryškus. Vis dėlto šios rūšies plaukų dažai mažiau kenkia plaukams (žinoma, jei yra naudojami be balinimo).
Ilgalaikiai plaukų dažai yra dažniausiai naudojami. Jie taip pat blunka, tačiau suteiktas atspalvis išsilaiko palyginti ilgai. Be to, ilgalaikiai plaukų dažai yra vieninteliai, kurie gali užmaskuoti žylančius plaukus. Šios rūšies plaukų dažuose gali būti ir agresyvesnių sudedamųjų dalių, tad svarbu rinktis tokius dažus, kurie tausoja plaukus, yra praturtinti augaliniais ingredientais.
Kaip apsispręsti dėl spalvos?
Plaukų dažai varijuoja įvairiais atspalviais ir pasirinkimas išties platus, tačiau nuspręsti, kokia spalva dažyti plaukus – opus klausimas. Aptarkime keletą taisyklių, kurios padės lengviau priimti sprendimą.
Jei dvejojate šviesinti ar tamsinti plaukus, geriausia išmėginti šviesinimą. Taip turėsite galimybę apsigalvoti – plaukus patamsinti yra lengviau, o štai šviesinimas jau keltų iššūkių ne tik kirpėjai, bet ir patys plaukai daug labiau nukentėtų nuo dažymo padarinių.
Nepamirškite ir apie pustonius. Jie dažnai apibūdina spalvą kaip šiltą arba šaltą. Pustoniai yra svarbūs, nes lemia galutinį rezultatą. Pavyzdžiui, tamsiaplaukės, kurių plaukai yra šilto atspalvio, dažant plaukus pasipuošia variniais, rausvais atspalviais.
Taip pat galite pamėginti ir spalvos pasirinkimą pagal odos atspalvį:
- Šviesi oda: venkite tamsiai rudų ir juodų atspalvių, nes jie pabrėžia odos šviesumą, paraudimą. Galite išmėginti kaštoninius, medaus, šviesiai rusvus atspalvius, tačiau venkite pernelyg šviesių plaukų, nes jie gali „paslėpti“ ir mažiau ryškius veido bruožus.
- Vidutinė oda: venkite rausvų, vario atspalvių, nes oda gali atrodyti raudona ar geltona. Puikiai tiks įvairūs medienos atspalviai, kurie pasižymi šiltais tonai. Taip pat galite paryškinti veido kontūrą keliomis šviesiomis sruogomis.
- Tamsesnė oda: reikėtų nesirinkti atspalvių, kurie yra daug šviesesni už natūralią plaukų spalvą. Itin šviesūs plaukai ir tamsesnio gymio oda gali atrodyti keistai. Verta išmėginti karamelinius, cinamono, šokolado atspalvius arba praturtinti plaukus šviesesnėmis sruogelėmis.
Kad ir kokią spalvą pasirinktumėte, svarbu pirmenybę teikti kokybiškiems plaukų dažams. Nebijokite eksperimentuoti ir keistis – taip atrasite savo stilių!