Į Burbiškio dvarą atvyksta „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“
Gegužės 30, 31 ir birželio 1 dienomis Burbiškio dvare viešės „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“.
„Keliaujantis Aristavėlės dvaras“ – tai projektas, suteikiantis progą pažinti dvarų kultūrą per skirtingus pojūčius. Kuo kvepia dvare? Koks dvaro patiekalų skonis? Kaip rengdavosi dvariškiai? O ką ten galima pamatyti, išgirsti, paliesti? Atvykite ir patirkite!
„Keliaujantis Aristavėlės dvaras“ – įrengta mobili ir interaktyvi XVIII amžiaus pabaigos–XIX amžiaus vidurio dvaro ekspozicija, kurioje lankytojai susipažįsta tiek su šio konkretaus dvaro, tiek apskritai su Lietuvos dvarų kultūra.
Burbiškio dvare veikla palapinėje vyks tris dienas. Užsiėmimo trukmė – 45 minutės. Gegužės 30 dieną suplanuotos dvi vaikų (10 ir 11 valandomis) bei dvi suaugusiųjų (12 ir 13 valandomis) edukacijos. Po užsiėmimų vyks mokymai suaugusiesiems.
Gegužės 31 ir birželio 1 dienomis laukiamos keturios vaikų (9, 10, 11 ir 12 valandomis) bei keturios suaugusiųjų (13, 14, 15 ir 16 valandomis) grupės. Vienoje vaikų grupėje turėtų būti 20 vaikų, suaugusiųjų grupėje – 10 žmonių. Į užsiėmimus būtina registracija, registruotis elektroniniu paštu rasma.noreikyte@llbm.lt
Vaikai išgirs pasakojimą apie Aristavėlės dvaro istoriją, susipažins su polichromija, sudėlios dėlionę. Edukacijos dalyvių lauks kvapų kampelis, maketas, filmo animacija ir fotoveidrodis – jame galima interaktyviai pasimatuoti dvariškus drabužius ir išsinešti atspausdintą nuotrauką. Suaugusieji taip pat išgirs Aristavėlės dvaro istoriją, sužinos, kas yra polichromija, kuo ji ypatinga, ir dekoruos maišelius.
Edukacijų metu galės užsukti ir pavieniai lankytojai. Kol edukatorė ves užsiėmimus, muziejininkė papasakos apie projektą ir patį Aristavėlės dvarą.
Burbiškio dvaro istorijos ekspozicijos lankymo bilieto kaina suaugusiems – 5 eurai, mokiniams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 2,50 euro. „Keliaujančio Aristavėlės dvaro“ edukacijos – nemokamos.
Unikalūs Aristavėlės dvaro rūmai – vertingas baroko laikotarpio lietuvių medinės architektūros pavyzdys, jį galima išvysti Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Šie rūmai nepasižymi dideliu masteliu ir prabanga, tačiau yra gerai išlaikę tipišką bajoriškos rezidencijos vaizdą, kurio palikime atsispindi viduriniojo bajorijos sluoksnio materialinė ir dvasinė kultūra.
Projektas „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ apkeliaus net 10 Lietuvos regionų bei dvi lietuvių bendruomenes Norvegijoje.
Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informaciją