Iš komunisto – į krikščionis

Turbūt ne veltui liaudis juokauja, jog didžiausios „davatkos“ – tai buvusios komunistės, kurios sovietmečiu aplink bažnyčias šnipinėjo, kas lanko pamaldas ir užrašinėjo automobilių valstybinius numerius, kuriuos perduodavo saugumo pareigūnams. Panašiai nutiko ir Seimo nariui Antanui Čepononiui, kuris dabar yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos pastoracinės tarybos pirmininkas, o sovietmečiu buvo ateizmą aršiai propagavusios ir prieš tikėjimą kovojusios Sovietų Sąjungos komunistų partijos narys.

Nuslėpė informaciją nuo rinkėjų

Ar kas nors dar visai neseniai galėjo pagalvoti, jog Sovietų Sąjungos dainiaus Kosto Kubilinsko eilėraščio eilutę „Kai tėvelis komunistas gynė Didį Spalį, tai sužibo sužėrėjo jo širdies liepsnelė“ galėsime perfrazuoti taip: „Kai Antanas Čepononis gynė Didį Spalį, tai sužibo sužėrėjo jo širdies liepsnelė“, nes visai neseniai paaiškėjo, jog Radviliškio krašte išrinktas Seimo narys, konservatorius ir krikščionis demokratas Antanas Čepononis nutylėjo, kad praeityje buvo Sovietų Sąjungos komunistų partijos narys.

Šį daugeliui nežinomą konservatoriaus A. Čepononio biografijos faktą visai neseniai atskleidė nacionalinė žiniasklaida, kuri aiškinosi, kurie iš Seimo narių nuo rinkėjų nuslėpė informaciją apie priklausymą komunistų partijai.

Netikėta žinia galėjo išversti iš klumpių

Kaip vienas iš tokių politikų, nuslėpusių garbės nedarantį biografijos faktą, nacionalinėje žiniasklaidoje buvo paminėtas ir buvęs ilgametis Radviliškio rajono meras, o dabar Seimo narys Antanas Čepononis.

Ši netikėta žinia turbūt ne vieną šio politiko gerbėją išvertė iš klumpių, nes A. Čepononį per oficialius renginius pastaraisiais metais dažnai galėdavai pamatyti besimeldžiantį bažnyčių pirmose eilėse, o per atlaidus – aplink Dievo namus procesijos priekyje nešantį bažnyčios vėliavą.

„Radviliškio naujienos“ kreipėsi į ilgametį politiką ir jo pasiteiravo, kaip čia dabar nutiko, kad buvęs komunistas Lietuvai atkūrus nepriklausomybę staiga kardinaliai pakeitė savo pažiūras ir tapo krikščioniu demokratu bei uoliu Viešpaties garbintoju, ir kodėl rinkėjams nepasigyrė apie savo šlovingą praeitį Komunistų partijos gretose?

Kas privertė tapti komunistu – neįvardijo

Seimo narys sugebėjo atsakyti ne į visus pateiktus klausimus. Paklaustas, kada įstojo į Tarybų Sąjungos komunistų partijos gretas ir kada bei kokiomis aplinkybėmis iš šios partijos išėjo, o gal buvo išmestas, A. Čepononis pareiškė, jog tai buvo senas laikas ir tikslių datų bei aplinkybių jis įvardinti negalįs.

„Norėdamas būti naudingas visuomenei, buvau priverstas stoti į partiją“, – teisinosi politikas, tačiau nepaaiškino, kas ir kokiu būdu jį privertė parašyti prašymą papildyti Komunistų partijos gretas.

Panašu, kad atsakydamas į klausimą, kodėl nuo rinkėjų nuslėpė šį savo biografijos faktą, A. Čepononis irgi nebuvo iki galo atviras, nes pareiškė, kad šios informacijos neslėpė, nors net ir šiandien Seimo interneto svetainėje skelbiamoje jo biografijoje nė žodžiu neužsimenama apie tai, jog politikas kažkada buvo komunistas.

Užduočių šnipinėti tikinčiuosius teigia negavęs   

Konservatoriaus pasiteiravome, ar jam būnant komunistu neteko gauti užduočių užrašyti ir atitinkamiems asmenims pateikti į Mišias atvykusių tikinčiųjų automobilių valstybinius numerius arba bažnyčią lankančių gyventojų pavardes. A. Čepononis tikino, kad tokių užduočių jam gauti neteko.      

Įdomu buvo sužinoti, kas lėmė tokį kardinalų politiko pasaulėžiūros pasikeitimą, kad iš komunisto, kurie nepripažino Dievo ir skleidė ateizmo propagandą, atsivertėte į Lietuvos krikščionį demokratą? „Buvau ir tebesu tikintis“, – įtikinėjo buvęs komunistas.

O ar politikui negėda per atlaidus bažnyčiose pirmose eilėse nešti bažnytines vėliavas ir kitus atributus žinant, jog praeityje priklausėte Komunistų partijai, kuri persekiojo tikinčiuosius? „Elgiuosi Dievo namuose taip, kaip nusako mano tikėjimas į jį“, – tiesaus atsakymo į klausimą vengė Seimo narys.

Zigmas JANAVIČIUS

Paklaustas, kada įstojo į Tarybų Sąjungos komunistų partijos gretas ir kada bei kokiomis aplinkybėmis iš šios partijos išėjo, o gal buvo išmestas, A. Čepononis pareiškė, jog tai buvo senas laikas ir tikslių datų bei aplinkybių jis įvardinti negalįs. Redakcijos archyvo nuotr.

Politologai mano, jog didesnė nuodėmė politikams yra ne priklausymas Komunistų partijai, bet tai, jog šį faktą jie nuslėpė nuo rinkėjų. Vienas iš tokių – ir Radviliškio krašte į Seimą išrinktas konservatorius ir krikščionis demokratas Antanas Čepononis, kuris net ir šiandien Seimo interneto svetainėje skelbiamoje savo biografijoje nė žodžiu neužsimena apie tai, jog kažkada buvo komunistas.  

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE