NULL

Kaip išlaikyti darnius santykius poroje?

Tarpusavio ar poros santykių tema tikrai yra viena aktualiausių temų. O darnūs poros santykiai yra daugelio žmonių gyvenimo tikslas bei siekiamybė. Kai galvojame apie darnius, harmoningus santykius su antrąja puse, įsivaizduojame tokius, kurie pagerina gyvenimo kokybę, skatina santykiuose vienas kitą tobulėti, verčia daryti daugiau ir geriau bei apskritai būti geresniems. Darnūs santykiai leidžia dalintis viskuo su savo gyvenimo partneriu ir mėgautis tuo procesu. Šis darnos jausmas sukurtas poroje stipriai atsiliepia ir kitiems mūsų santykiams – su kitais šeimos nariais, darbe su kolegomis. Taigi, kaip sukurti tokius darnius santykius poroje ir, svarbiausia, kaip juos tokiais išlaikyti?

Iš ko susideda darnūs santykiai?

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, kad santykiuose svarbiausia yra abipusė meilė, visgi, taip nėra. Žinoma, meilė yra labai svarbus dalykas, bet vien jos išlaikyti santykiams tikrai neužtenka.

Dauguma santykių tyrimų atskleidė, kad meilė tokia, kokią mes dažniausiai įpratę įsivaizduoti, nesitęsia amžinai, ji keičiasi su laiku. Iš tikro, vietoje idealizuojamos meilės, reiktų siekti sėkmingos partnerystės, kuri pasireiškia didele abipuse pagarba ir palaikymu vienas kitam. Tokiuose santykiuose abu jaučiasi matomi, girdimi ir vertinami. Būtent tokie poros santykiai įveikia visus iššūkius, su kuriais anksčiau ar vėliau susiduria kiekviena pora. Tai yra vaikų atsiradimas, finansiniai sunkumai ir kiti gyvenimo iššūkiai.

Kaip išlaikyti darnius santykius?

1. Pagrindinis dalykas, nuo kuo darnūs poros santykiai prasideda, yra darnus bei harmoningas buvimas pačiu su savimi. Tikrai ne veltui yra sakoma, kad toks tokį traukia. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, bet kai mylime, gerbiame ir vertiname save, nesitaikstome su toksiškais partneriais ir santykiais su jais, tai galiausiai užmezgame ir sukuriame santykius su tokiais partneriais, kurie turi panašų tikėjimą bei vertybes, kaip ir mes patys.

2. Turėkite bendrų pomėgių ir leiskite laisvalaikį drauge. Labai svarbu, kad jūsų bendromis pokalbio temomis netaptų vien temos apie darbą bei namų ruošos darbus. Stenkitės surasti bendros veiklos, kuri plėstų jūsų abiejų akiratį, pasaulio suvokimą. Tai gali būti tiesiog serialų žiūrėjimas kartu, spektaklių, koncertų lankymas. Naujos sporto rūšies išbandymas savaitgaliais. Bet kuri nauja veikla suteiks neatrastų emocijų, didžiavimosi partneriu ir savimi.

3. Duokite erdvės vienas kitam. Nors pradžioje tikrai daugumą porų būna ištikusi fazė, kai viską, visur ir visada norisi daryti ir patirti kartu, ir tai daugumai yra patirtas jausmas, bet reikia neperdegti joje. Kiekvienam žmogui reikia savo erdvės atsikvėpti, susimąstyti, atsipalaiduoti. Šis poreikis nereiškia, kad jūsų poros santykiuose yra problemų. Priešingai. Laiko praleidimas atskirai, o ypač su kitais žmonėmis, praturtina bei leidžia grįžti į buvimą poroje visai kita energija. Tai galima palyginti su darbu 5 dienas per savaitę ir paskui poilsiu 2 dienas. Viskam reikalingas balansas.

4. Nepamirškite fizinio kontakto. Vieniems daugiau, kitiems mažiau, bet tikrai visiems žmonėms poroje yra svarbus fizinis kontaktas – prisilietimai, bučiniai, apkabinimai ir, be abejo, seksas. Laikui einant aistra tikrai atvėsta, bet šiais laikais yra begalė būdų bei įvairiausių erotinių prekių ir priemonių kaip ją atkurti, o gal ir atrasti visai iš naujo. Jei jaučiatės nejaukiai, labai paprasta ir patogu, nes viską galima įsigyti internetinėse parduotuvėse, o pradžiai patirti naujiems potyriams gali užtekti, pavyzdžiui, tiesiog šaldančio lubrikanto (https://www.cupid.lt/lubrikantai/saldantys.html).

Taigi, jei esate santykiuose, kuriuose abu su partneriu jaučiate pagarbą, palaikymą, girdite, matote vienas kitą ir norite išlaikyti toliau santykius tokiais, reikia abiem įdėti pastangų ir laiko, kad toliau augtumėte ir keistumėtės kartu vienas su kitu šiame santykyje.

Daugiau: Wowshop

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE