Kaip teisingai izoliuoti palėpę mineraline vata – patikrinti eksperto patarimai

Prieš pradedant įrengti palėpės šilumos izoliaciją, būtina pasirinkti tinkamą šiltinimo medžiagą. Koks turėtų būti tobulas produktas? Apšiltinant šią reiklią pastato dalį pirmiausia reikėtų naudoti patikimas ir patikrintas medžiagas, t. y. tokias, kurios jau daugelį metų sėkmingai naudojamos rinkoje.

Pirmas patarimas. Rinktis akmens vatą

Izoliacinės medžiagos, be gerų šilumos parametrų, turėtų atlikti keletą specifinių funkcijų: suteikti papildomą apsaugą nuo ugnies (būti nedegios), gerinti patalpų akustiką (sugerti garsą) ir saugoti nuo išorinio triukšmo (garso izoliacija), taip pat užtikrinti savijautai ir sveikatai palankų patalpų mikroklimatą (praleisti garus) ir kartu būti natūralios ir sveikatai saugios medžiagos. Šių savybių turi „ROCKWOOL“ akmens vatos gaminiai.

Antras patarimas. Naudoti paprastą peilį

Akmens vatos gaminiams pjaustyti naudoti paprastą aštrų peilį ir pjaustyti taip, kad pjovimo kraštai būtų tiesūs ir lygūs. Pjaustant kitas vatos atkarpas, būtina nepamiršti palikti apie 2 cm dydžio užlaidą. Taip plokštės ir dembliai tvirčiau priglunda prie gegnių ir vienas prie kito, nelieka vietų, pro kurias gali prasiskverbti šiluma.

Trečias patarimas. Naudoti dviejų sluoksnių išdėstymą

Vatą rekomenduojama kloti dviem sluoksniais (vieną sluoksnį po kitu), kadangi šiltinant palėpę tik tarp gegnių, susidaro vadinamieji šilumos tilteliai. Per tokias vietas kaip, pvz., šilumos izoliacijos ir medinių gegnių sandūra, prarandama daugiausia šilumos (gegnės šilumą praleidžia 4–6 kartus stipriau nei akmens vata). Tuo tarpu pridėjus antrą vos 10 cm storio sluoksnį, žiemą šilumos izoliacija pagerėja net 40 proc.!

Ketvirtas patarimas. Palikti vėdinimo tarpą

Nors šiltinant palėpę reikėtų vengti bet kokio nesandarumo ir šilumos tiltelių, negalima pamiršti ir kai kurių išimčių – pvz., palikti vėdinimo tarpą, jeigu šiltinamo stogo paklotas yra ištisinis. Erdvės tarp izoliacijos ir dangos storis turėtų būti nuo 3 iki 6 cm. Norint užtikrinti laisvą oro cirkuliavimą per pertvarą, būtina padaryti kiaurymes stogo nuosvyroje orui įtekėti ir kraige orui ištekėti. Jeigu šiltinama palėpėje įrengta virtuvė, vonios kambarys ar kita patalpa, kurioje išskiriama daugiau vandens garų, taip pat būtina nepamiršti naudoti garų izoliaciją – kitaip stogo konstrukcijoje gali susidaryti drėgmės ir atsirasti pelėsių ar grybelių.

Penktas patarimas. Apšiltinti kiekvieną stogo elementą

Šiltinant pastatą prieš žiemą svarbiausia, kad izoliacinė medžiaga būtų nepertraukiama. Prieš pradedant darbą verta įsitikinti, ar pavyks apšiltinti kiekvieną stogo elementą. Ypač būtina atkreipti dėmesį į visus stogo šlaito kampus ir lūžius, taip pat sienų sandūras su stogo nuožulnomis. Palėpė turėtų būti šiltinama pirmiausia nepertraukiamai – šiltinimas turėtų būti nenutrūkstamai sujungtas su sienų (sandūra prie mūrtašio) ir palėpės perdangos apšiltinimu. Net geriausiai atlikti darbai nieko neduos, jeigu paliekamas neapšiltintas mūrtašis – tai yra tas pats, jeigu vanduo būtų pilamas į kiaurą indą. Klojimo tikslumas – sandarumas plokščių sandūrose – pasiekiamas prispaudžiant plokštes vieną prie kitos, pasinaudojus akmens vatos elastingumu. Tokiu būdu pašalinami plokščių sandūrų šilumos tilteliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE