Kas yra hidroforas?
Hidroforas yra automatinė vandens tiekimo sistema, paimanti vandenį iš bet kokio vandens rezervuaro, tame tarpe ir šulinio. Šis prietaisas yra skirtas tam, kad užtikrintų tolygų vandens slėgimą ir srautą. Pagrindinės jo dalys yra vandens siurblys ir slėgio reguliavimo relė.
Kodėl hidroforai yra populiarūs mūsų krašte?
Kadangi mūsų krašte vanduo yra arti žemės paviršiaus, gyvenamojo namo ir sodybinio sklypo aplink jį aprūpinimui vandeniu gana ir šulinio, todėl ir yra populiarūs vandens siurbliai su hidroforu. Jei jūsų namų valdose yra hidroforas, tai jums tikrai bus užtikrintas stabilus slėgis ir srautas tiekiant vandenį. Standartiniai siurbliai su hidroforu gali siurbti vandenį iš devynių metrų gylio. Didelis siurblio su hidroforu našumas nėra būtinas, nes jeigu iš šulinio bus per smarkiai siurbiamas vanduo, jis greitai ištuštės.
Kokios techninės savybės yra būdingos hidroforams?
Siurblius su hidroforu yra būtina montuoti kuo arčiau šulinio ar kito vandens telkinio, nes kuo trumpesnis vandens įsiurbimo vamzdis, tuo lengviau paleisti sistemą veikti, o ir pats siurblys veiks stabiliau. Ši taisyklė galioja tiek paprastiems, tiek inžektoriniams (čiurkšliniams) hidroforams. Reikia prisiminti tai, kad hidroforo siurbliams nebūna jokių techninių apribojimų, nurodančių, kiek sykių per valandą galima siurblį paleisti į darbą. Todėl dėl šios priežasties vienodi siurbliai gali būti komplektuojami ir su dvidešimties, ir su šimto litrų hidroforo indais.
Kokios talpos hidroforai yra patys tinkamiausi gyvenamajam namui ar sodų bendrijos sklypui?
Hidroforo talpos tūris yra labai svarbus palaikant giluminio siurblio ilgaamžiškumą. Tačiau sausai statomo siurblio su hidroforu atveju jo bako talpa smarkiai įtakoja darbo triukšmingumą, slėgio svyravimus, nepakenkdama pačiam siurbliui. Tai sukelia didelį diskomfortą namų ar sodo sklypo aplinkoje, tai gali tapti nesantaikos tarp artimų kaimynų priežastimi.
Kuo didesnės talpos yra hidroforo indas, tuo mažiau sistemoje pasitaiko vandens svyravimų, tuo rečiau prireikia startuoti siurbliui. Atsižvelgdami į atitinkamas technines savybes, specialistai pataria sodų bendrijos sklype naudotis iki šešiasdešimties litrų talpos hidroforu, o nuolat gyvenamajame name tiks nuo penkiasdešimties iki šimto litrų talpos hidroforai.