NULL

Moksleivių pageidavimus išklausęs meras ruošiasi spręsti įsisenėjusias problemas

Birželio 19 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio padalinio vadove Melita Mikalevičiūte ir savanorėmis Mija Skalmonaite ir Raminta Buivydaite. Moksleivių sąjungos Radviliškio padalinio atstovės merui pristatė Radviliškio rajono moksleivių poreikių analizę, kurioje išnagrinėtos trys pagrindinės mokyklų problemos: maitinimas valgyklose, psichologinė būsena ir moksleivių pavėžėjimas.

 Valgyklų maistas – neskanus ir brangokas

Moksleivių atliktas tyrimas apie maitinimą mokyklose parodė, kad tik viena iš dešimties tyrime dalyvavusių švietimo įstaigų mokinių savivaldų mokyklose patiekiamą maistą vertina gerai, šešiose mokyklose maistas vertinamas vidutiniškai, o trijose – prastai.

Mokiniai teigia, kad maistas mokyklose neskanus, ne itin išvaizdus ir beskonis, o maisto kainos galėtų būti mažesnės.

Pavyzdžiui, anot mokinių atlikto tyrimo, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje mokiniai maistą vertino gan prastai, dauguma teigė, jog maistas neskanus. Radviliškio Vaižganto progimnazijos mokiniai nurodė, jog maistas mokykloje brangokas, karšti patiekalai įvertinti ypač blogai. Maistą, tiekiamą Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, mokiniai įvertino pakankamai prastai, nes maistas ne itin išvaizdus ir beskonis, o maisto kainos sunkiai prieinamos. Šeduvos gimnazijos mokiniai savo mokykloje nevalgo arba jiems yra neskanu, o maisto porcijos neatitinka jų kainos. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokinių nuomone, maistas jų mokykloje yra neskanus ir nekokybiškas.    

Daugumoje mokyklų mokiniai pasigedo galimybės atsiskaityti banko kortele, nors norinčiųjų atsiskaityti tokiu būdu yra labai daug. Be to, ne visose mokyklose aiškiai matomose vietose yra pakabintos alergenų lentelės, todėl alergiški vaikai nežino, ar jiems patiekiamuose patiekaluose nėra alergenų.

 Vaikai mokyklose pasigenda psichologų

Moksleivių pateikta analizė parodė, jog tik trijose iš dešimties mokyklų yra psichologas, o septyniose jo nėra.

Pasak Moksleivių sąjungos Radviliškio padalinio atstovių, mokiniams labai reikalingas psichologas, nes jie nuolat susiduria su įvairiomis problemomis, kurioms spręsti reikalingas pašnekovas ar patarėjas. Pasak mokinių, kai kuriuose mokyklose niekas nesirūpina jų emocine būkle, o dalis mokytojų išlieka nesupratingi ir neįvertina mokinių krūvio.

Pavyzdžiui, Radviliškio Vaižganto progimnazijoje, anot moksleivių, nėra psichologo bar panašias pareigas einančio žmogaus, nors mokiniams psichologas labai reikalingas, nes jie nuolat susiduria su įvairiomis problemomis, kurioms spręsti reikia pašnekovo ir patarėjo. Mokinių nuomone, mokykloje naudojamos priemonės, skirtos rodyti dėmesį mokinių savijautai, nėra veiksmingos.

Moksleivių teigimu, Šeduvos gimnazijoje nėra psichologo, nors mokiniai teigia, kad jo reikėtų. Mokiniai pasipiktinę savo mokyklos sistema, nes niekas nesirūpina jų emocine būkle. Anot jų, naujos problemos sprendžiamos senais būdais.

Panaši padėtis, anot mokinių, ir Baisogalos gimnazijoje, kurioje nėra nei psichologo, nei kito darbuotojo, kuris esant poreikiui teiktų psichologo paslaugas. Moksleiviai pripažįsta, kad mokykla kreipia dėmesį į mokinių savijautą mokykloje, tačiau mokyklos bendruomenės įsitraukimas yra per mažas.

Beveik visi Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokiniai teigė, kad jų mokykloje būtina turėti psichologą. Mokiniai mano, kad į jų psichologinę būseną nekreipiama dėmesio, nes mokykla vis dar nesvarsto įdarbinti psichologo.    

 Mokiniams tenka atsisakyti būrelių

Moksleivių sąjungos Radviliškio padalinio atstovės rajono vadovą supažindino ir su jų atlikto tyrimo metu paaiškėjusiomis mokinių pavėžėjimo problemomis.

Situacijos analizė parodė, jog net penkiose iš dešimties mokyklų moksleiviams tenka atsisakyti popamokinių ir užklasinių veiklų, nes po jų nėra galimybės grįžti namo.

Net devynių iš dešimties tyrime dalyvavusių rajono mokyklų mokiniai norėtų, kad autobusų važiavimo grafikai būtų dažnesni, atsirastų vėlesnių reisų, nes dažnu atveju autobusas vaikus namo veža po 7 pamokų, todėl mokiniai nebeturi galimybės dalyvauti būreliuose ir kituose po pamokų vykstančiuose užsiėmimuose.

Pavyzdžiui, daugiau nei pusė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokinių nurodė, kad jiems tenka atsisakyti būrelių ar kitų popamokinių veiklų, nes neturi galimybių po jų grįžti namo, Be to, šios mokyklos mokiniai nurodė, kad autobusų stotelė yra labai nepatogioje vietoje, nes išlipusiems iš autobuso mokiniams norint pasiekti mokyklą tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi. Mokiniai siūlė keisti stotelės vietą ir organizuoti daugiau autobusų reisų.

Kad tenka atsisakyti būrelių ir kitų popamokinių renginių, įvardijo ir Alksniupių pagrindinės mokyklos, Baisogalos gimnazijos ir Šeduvos gimnazijos mokiniai, o Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos moksleiviai nors ir spėja į popamokines veiklas, tačiau autobuso tvarkaraštis jų netenkina, nes autobuso tenka laukti po 2-3 valandas.

 

Meras pažadėjo pokyčius artimiausiu metu

Išklausęs mokines rajono vadovas padėkojo ir pasidžiaugė kruopščiai ir išsamiai atlikta moksleivių poreikių analize.

Kalbėdamas apie maitinimo problemas mokyklose rajono vadovas moksleivių atstovėms paaiškino, jog artimiausiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris vyks birželio 29 dieną, bus svarstomas sprendimas dėl pokyčių rajono bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose. Jeigu rajono politikai pritars pateiktam sprendimo projektui, švietimo įstaigų vadovai bus įpareigoti nebepratęsti mokinių maitinimo paslaugų sutarties, sudarytos su dabartiniu maitinimo paslaugos teikėju UAB „CNC Catering“, o nuo spalio 30 dienos savo vadovaujamose ugdymo įstaigose mokinių maitinimą privalės organizuoti savarankiškai. Meras tikisi, jog tada pagerės ir maisto kokybė, sumažės jo kaina, o su mokyklų vadovais bus paprasčiau susitarti dėl galimybės atsiskaityti banko kortelėmis.

Meras K. Račkauskis pripažino, kad psichologų trūksta ne tik Radviliškyje, bet ir visoje Lietuvoje. Rajono vadovas Moksleivių sąjungos Radviliškio padalinio atstovėms pažadėjo, kad inicijuos rajono Tarybos sprendimą dėl psichologų pritraukimo į Radviliškio rajoną, o iki tol būtina racionaliau perskirstyti jau esamų psichologų darbo krūvį, kad jų atsirastų visose rajono mokyklose.

K. Račkauskis pripažino, jog negerai, kad dėl netinkamai sureguliuotų moksleivių pavėžėjimo grafikų kai kurie mokiniai praranda galimybę užsiimti popamokine veikla.

„Autobusėlių turime, vairuotojų turime. Reikės pakalbėti su mokyklų direktoriais, kad atsižvelgtų į mokinių prašymus. Ši problema lengviausiai sprendžiama“, – sakė meras.

 Pagal „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Zigmas JANAVIČIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE