NULL

Nigerijai reikia 564 milijonų papildomų prezervatyvų

Naujoje ataskaitoje teigiama, kad norint, jog Nigerija aprūpintų 90 proc. suaugusių gyventojų, kasmet reikia papildomai 564 mln. prezervatyvų.

Ataskaita, parengta remiantis apklausa, vadinasi „Prezervatyvų prieinamumas ir naudojimas Nigerijoje“, ją parengė NOIpolls, bendradarbiaudama su Nacionaline AIDS kontrolės agentūra (NACA) ir AIDS sveikatos priežiūros fondu (AHF).

Ataskaita paskelbta minint Tarptautinę prezervatyvų dieną, kuri kasmet minima vasario 13-ąją – Valentino dieną, vasario 14-ąją, siekiant skatinti informuotumą apie saugesnius lytinius santykius, skatinant žmones naudoti prezervatyvus.

Pareiškime, kurį šeštadienį gavo PREMIUM TIMES, AHF programų vadovas Taofeekas Adeleye sakė, kad iš viso 1,15 mlrd. prezervatyvų padės šaliai pasiekti 90 proc. aprėptį.

Tačiau jis teigė, kad šiuo metu šalyje galima naudoti tik 587 mln. prezervatyvų.

„Atotrūkis tarp šiuo metu naudojamų prezervatyvų (587 mln.) ir bendro poreikio (1,15 mlrd.) devyniasdešimties procentų aprėpčiai pasiekti yra 564 mln. prezervatyvų per metus“, – sakė jis.

„Prezervatyvų atotrūkis rodo skirtumus tarp tikslinių gyventojų grupių. Mažiausi (10 proc.) nepatenkinti poreikiai yra tarp asmenų, gyvenančių su moterimis, turinčiomis lytinių santykių su moterimis (57 proc.) ir asmenų, turinčių daug partnerių (55 proc.).“

P. Adeleye taip pat paaiškino, kad vyriški prezervatyvai yra lengviau prieinami nei moteriški.

„Turime ir tokių moterų, kurios net nežino apie moteriškus prezervatyvus. Mes, kaip organizacija, nagrinėjame klausimus, susijusius su vyriškais ir moteriškais prezervatyvais, taip pat intensyviai skatiname švietimą apie prezervatyvus“, – sakė jis.

Prezervatyvų naudojimas

Penktadienį spaudos konferencijoje Nacionalinės AIDS kontrolės agentūros (NACA) generalinis direktorius Gambo Aliyu teigė, kad prezervatyvai atlieka svarbų vaidmenį šalies kovos su ŽIV strategijoje, jei jie naudojami teisingai ir nuosekliai.

Jis pažymėjo, kad agentūra siekia skatinti ištikimybę vienam partneriui.

Jis sakė, kad jei žmonės bus ištikimi savo partneriams, prezervatyvų naudojimas siekiant apsisaugoti nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligų (LPL) bus nereikalingas.

Šiandienos renginys nuo pat jo pirmojo minėjimo 2009 m. buvo vienas iš įvairių naujoviškų būdų skatinti prezervatyvų naudojimą ir priminti lytiškai aktyviems žmonėms, kad teisingas prezervatyvų naudojimas gali padėti išvengti lytiškai plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV, ir nepageidaujamo nėštumo“, – sakė jis.

Jis ragino nigeriečius vengti nesaugių lytinių santykių, kurie dažnai lemia nepageidaujamą nėštumą ir didina riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, įskaitant ŽIV/AIDS.

Jis pažymėjo, kad NACA tikslas ir toliau yra didinti bendruomenės pastangas, kad būtų užtikrintos nacionalinės galimybės naudotis prevencijos, gydymo, priežiūros ir paramos paslaugomis.

COVID-19 pandemija

Grupė teigė, kad COVID-19 pandemija paveikė daugelį mūsų gyvenimo aspektų, o prezervatyvų prieinamumas, deja, neaplenkė ir pandemijos padarinių.

Ji teigė, kad pandemijos sukeltos kliūtys dar labiau sustiprino būtinybę ir svarbą propaguoti prezervatyvų prieinamumą ir teikti jam pirmenybę.

„Dėl COVID-19 atsiradę blokavimai ir apribojimai nuolat kėlė grėsmę prezervatyvų prieinamumui, ypač tose šalyse, kuriose dėl atsargų trūkumo ir kitų kliūčių žmonėms jau buvo sunku gauti prezervatyvų“, – sakė AHF Pasaulinės propagandos ir politikos skyriaus vadovė Terri Ford.

Grupė pakartojo savo įsipareigojimą užtikrinti, kad žmonės visur turėtų galimybę gauti nemokamų arba nebrangių prezervatyvų.

„Prezervatyvų prieinamumas visada buvo vienas iš mūsų prioritetų“, – sakė AHF prezidentas Maiklas Vainšteinas (Michael Weinstein).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE