NULL

Pakiršinio vaikams – apie priklausomybių baubą

Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnų ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro specialistų vykdomas projektas „Esu pilietiškas – suprantu, atpažįstu, reaguoju!“ įgauna pagreitį. Projekto dalyviai jau susipažino su grėsmėmis internetinėje erdvėje. Spalio 8 dieną bendruomenės pareigūnai bei socialiniai darbuotojai į projektinės veiklos užsiėmimus vyko trečiąjį kartą. Jų nekantriai laukė 16 projekto dalyvių iš Pakiršinio apylinkių.

Šio susitikimo tema – priklausomybės. Surengta diskusija su ilgalaikę reabilitaciją baigusiu nuo alkoholio priklausomu žmogumi. Patirtimi sutiko pasidalyti asmenys iš priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės „Vilties švyturys“.

Reabilitacijos centre nuolat gyvena apie trisdešimt gyvenimą keisti – sveikti nuo priklausomybės narkotikams – pasiryžusių asmenų. Kaip teigė svečiai, pagrindinė sąlyga norint prisijungti prie „Vilties švyturio“ bendruomenės – tai priklausomo asmens noras kovoti su savo liga.

Svečiai, praėję reabilitacijos kursą, liudijo savo istorijas ir išgyvenimus akcentuodami, kad vartojant narkotines medžiagas išsivysto dvi priklausomybės: psichinė ir fizinė. O esant ilgalaikiam narkotinių medžiagų vartojimui atsiranda sveikatos problemų, kurios neretai priveda iki mirties.

Statistiniai duomenys rodo, kad išbristi iš narkotikų liūno pavyksta vos trims procentams priklausomų asmenų, bet viltis vis dėlto yra. Valstybinis narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas 2012-aisiais atliko tyrimą, po kurio paaiškėjo, kad Lietuvoje populiariausiu narkotiku 15–64 metų asmenų grupėje išlieka kanapės – nors kartą gyvenime jų tikino vartoję 11,9 proc. respondentų. 0,2 proc. respondentų bent sykį gyvenime bandė amfetaminų, kokaino, ekstazio, 0,4 proc. išbandė heroino poveikį.

Higienos instituto duomenimis, 2014 metais nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo mirė 81 asmuo: 72 vyrai ir 9 moterys. Miesto gyventojai sudarė didžiąją dalį mirusiųjų nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo.

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2014 metais užregistruotos 2587 nusikalstamos veikos, susijusios su neteisėtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu.

Pagal policijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE