Kol kas iš ministerijos duotų didžiųjų pažadų prieš ugniagesių jungtuves išpildytas tik vienas – tai naujas automobilis Sidabravo ugniagesių komandai

Pirmas žingsnis – į šviesią rajono ugniagesių ateitį

Nuo praėjusių metų spalio mėnesį patvirtintų Radviliškio rajono savivaldybės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžių ugniagesių komandų jungtuvių išpildytas pirmasis iš daugelio centrinės valdžios gražių pažadų apie šviesią rajono ugniagesių ateitį – Sidabravo ugniagesių komandai pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“, kuris pakeis senutėlį ZIL-ą.

Vis dar laukiama, kada pažadėtos naujos transporto priemonės atkeliaus į Grinkiškį bei Šaukotą ir kada bus atnaujinti arba pastatyti nauji priešgaisrinių tarnybų pastatai Sidabrave, Šaukote, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje.

Atvežė ir naujas uniformas

Sausio 19 dieną Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Sidabravo ugniagesių komandai buvo neeilinė diena. Ugniagesiams gelbėtojams pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“ su modernia hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga.

Iki šiol ugniagesiai į nelaimes vykdavo gaisrine autocisterna ZIL-131. Šis automobilis keliaus į rezervą.

O naujomis darbinėmis uniformomis, apsauginėmis aprangomis bei kitomis priemonėmis aprūpintos ne tik Sidabravo, bet ir visos Radviliškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos.

Ugniagesių komanda džiaugėsi naujomis drėgmei, vėjui bei ugniai atspariomis pirštinėmis, kepurėmis bei šalmais su žibintuvėliais. Iki šiol tokių darbo priemonių jie tiesiog neturėjo.

Džiaugėsi puikia reformos pradžia

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis palinkėjo Sidabravo ugniagesių komandai gero darbo ir pasidžiaugė, kad reforma prasidėjo sklandžiai ir produktyviai.

Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis džiaugiasi, kad nauja įranga, technika bei kitos priemonės leis dirbti efektyviau: „Prasidedantis pilotinis projektas ir įgyvendinamos priemonės sudaro geresnes darbo sąlygas Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesiams. Visa tai turi užtikrinti operatyvų ugniagesių atvykimą į gaisrą, kokybišką jo gesinimą, mūsų visų gyvybių ir turto išsaugojimą“.

Bandomaisiais triušiais“ sutiko būti tik Radviliškis

Šie pokyčiai – tik dalis vykdomos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reformos. Praėjusių metų spalio 20 dieną pasirašytoje sutartyje Radviliškio rajono savivaldybė, Vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įsipareigojo sujungti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrines tarnybas į vieną struktūrinį vienetą.

Vykdyti šią reformą buvo siūloma ne vienai savivaldybei, tačiau „bandomaisiais triušiais“ iš visos Lietuvos sutiko pabūti tik vienintelio Radviliškio rajono valdžia.

Pridalino daug gražių pažadų

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme, kad prieš reformą politikams buvo gražiai suokiama, jog rajono ugniagesius perdavus Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Sidabrave, Grinkiškyje ir Šaukote veikiančios komandos bus aprūpintos atnaujintomis transporto priemonėmis.

Be to, buvo žadama, kad per 5-erius metus po susijungimo bus atnaujinti arba pastatyti nauji priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatai Sidabrave, Šaukote, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje.

Esą įgyvendinus šia reformą pagerės Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtis, aprūpinimas, atsiras daugiau galimybių kelti jų profesinę kvalifikaciją bei bus užtikrintas operatyvesnis pajėgų reagavimas į nelaimes.

Kol kas iš šių didžiųjų pažadų išpildytas tik vienas – tai naujas automobilis Sidabravo ugniagesių komandai, o kiti pažadai dar tebelaukia savo eilės.

Politikams kilo daug klausimų

Ministerijos atstovai žarstė pažadus, kad pritarus departamento ir savivaldybės ugniagesių jungtuvėms nenukentės nė vienas naikinamoje savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje dirbantis žmogus, nes visi jie bus įdarbinti į naujai sukurtą jungtinį darinį, ir buvo garantuota, kad penkerius metus jie nebus atleisti iš darbo. Buvo žadama ir ne trumpiau mažiau kaip 5-erius metus išlaikyti iki reformos Radviliškio rajono savivaldybėje veikusias šešias ugniagesių komandas.

Tačiau jau tada kilo klausimų, kas visų tų žmonių laukia praėjus penkeriems metams ir pasibaigus ministerijos įsipareigojimams. Kas gali garantuoti, kad jie neatsidurs gatvėje?

Per Tarybos posėdį, kuriame rajono politikai svarstė, ar pritarti reformai, ėmė aiškėti ir tai, jog Vidaus reikalų ministerijoje apskritai nėra jokių teisės aktų, kurie įpareigotų tuos penkerius metus išlaikyti darbo vietas, nes pasikeitus šalies ar ministerijos valdžiai gali būti persigalvota.

Parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE