Pociūnėliuose suplasnojo „Vilties paukščiai“
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė paminėti birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Šiemet minimos 82-osios pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimo metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.
Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje surengtas Gedulo ir vilties dienos paminėjimas, prisijungiant prie pilietinės iniciatyvos „Vilties paukštis“. Renginio pradžioje visiems dalyviams buvo įteikti paukščiai, kuriuos iš balto ir juodo popieriaus pagamino 6-10 klasių mokiniai.
Sugiedoję Lietuvos himną, mokiniai ir mokytojai tylos minute pagerbė žuvusius tremtinius. Apie 1941 metų birželio 14-osios įvykius, apie tremtinių gyvenimą Sibire, lietuvių kovą už laisvę kalbėjo istorijos mokytojas Vidas Juknevičius.
Dešimtokės Klaudija Praščiūtė, Fausta Kumpinaitė ir Faustėja Ivanovaitė paskaitė eilių, tinkančių minimai dienai. Pranešimą apie tai, kaip mūsų tautiečiai gyveno tremtyje, parengė Klaudija ir Fausta. Kol jos skaitė pranešimą, kiti ne tik klausėsi, bet ir stebėjo ekrane besikeičiančius vaizdus, iliustruojančius pateikiamą žodinę informaciją. Vėliau nuskambėjo „Sibiro daina“.
Linksmesnė renginio dalis – interaktyvus žaidimas „Lietuvos istorija nuo 1940 m.“, kurį parengė istorijos mokytojas. Varžėsi kelios mokinių komandos. I vietą iškovojo devintokai Deivydas Suchockis ir Titas Andrijauskas, II vietą laimėjo dešimtokė Faustėja Ivanovaitė, o III – dešimtokai Laurynas Jučas, Skaistė Tautkutė ir Minvidas Cilinginas. Visi laimėjusieji apdovanoti saldumynais.
Mokyklos kieme mokiniai „Vilties paukščiais“ papuošė pievelę. Vaikams mokytojai priminė, kad šie paukščiai – tai laisvės, gyvybės, gyvenimo simbolis. Kai kurie vaikai buvo pasipuošę trispalvėmis „Laisvės apyrankėmis“, nupintomis iš geltonų, žalių ir raudonų siūlų. Paukščiai bei apyrankės padėjo sukurti ypatingą renginio nuotaiką.
Gedulo ir vilties dienos paminėjimą – gyvą istorijos pamoką – organizavo istorijos mokytojas Vidas Juknevičius, jam padėjo dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Roma Buivydienė.
Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja