Įrengtos naujutėlės krepšinio

Pusę milijono kainavęs Vaižganto progimnazijos stadionas bus atviras visiems

Daugiau nei pusę milijono eurų kainavęs Vaižganto progimnazijos stadiono atnaujinimas – baigtas. Stadionas pasikeitė neatpažįstamai – įrengtos spalvingos tribūnos sirgaliams, įvairūs specializuoti sporto sektoriai, tinklinio ir futbolo aikštės, pakeista bėgimo takų danga.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė išsklaidė nuogąstavimus, kad naujasis progimnazijos sporto aikštynas bus užrakintas ir nepasiekiamas visuomenei. Anot jos, sportuoti aikštyne galės visi norintieji, tačiau turės netrukdyti mokinių užsiėmimas.

Greičiau nei planuota

Šią savaitę Radviliškio Vaižganto progimnazijos bendruomenei ir visuomenei pristatytas renovuotas ugdymo įstaigos stadionas. Nors sutartis su darbų rangovais pasirašyta prieš metus, o darbų pabaigos data numatyta po 24 mėnesių, šią savaitę jau įvyko naujos lauko erdvės atidarymas.

Vaižganto progimnazijos direktorė Nijolė Krušienė modernų, visus aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkantį stadioną vadina milžiniška dovana visai progimnazijos bendruomenei. Ji įsitikinusi, kad sportuoti gryname ore atnaujintame stadione bus galima nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

„Fizinis ugdymas – labai svarbus asmeniui ir visuomenei. Tai savotiška kultūros dalis. Nuolatinis judėjimas yra priešnuodis sąstingiui, kurį visi priverstinai išgyvenome pandemijos metu. Taigi ši dovana – išsipildžiusi mūsų svajonė ir didžiulė paskata vėl grįžti į aktyvų, fizinį gyvenimą. Tikiu, kad sportuodami ne tik pagerinsime savo fizinę būklę, bet ir atsikratysime blogų emocijų“, – renginyje sakė direktorė N. Krušienė.

Daugėja galimybių

Nauja stadiono erdvė atrodo įspūdingai: įrengtos naujutėlės krepšinio, tinklinio, futbolo ir treniruoklių aikštelės, rutulio stūmimo ir šuolių į tolį sektoriai, atnaujinti bėgimo takai.

Visa teritorija saugiai aptverta ir apželdinta. Įrengtos stebėjimo kameros ir naktinis stadiono apšvietimas.

Naujutėlaitėse tribūnose patogiai įsitaisyti galės 180 žiūrovų. Įrengta ir beveik 1500 kvadratinių metrų automobilių stovėjimo aikštelė.

Renginyje pakalbinta Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė sako, kad tai savotiška grąžinta skola progimnazijos bendruomenei.

„Daug metų šis stadionas buvo apleistas su nykstančiais, nesaugiais bėgimo takais, neestetiška aplinka. Dabar išties širdis džiaugiasi matant bendruomenės spindinčias akis ir milžinišką entuziazmą. Esu tikra, kad dabar moksleivius aikštyne matysime daug dažniau. Juolab, kad padaugėjo ir galimybių pasirinkti širdžiai mieliausią sporto šaką“, – kalbėjo administracijos direktorė.

Citius altius fortius“ – turi savo kainą

Vaižganto progimnazijos stadiono atnaujinimo projektas iš viso kainavo daugiau kaip pusę milijono – 526 tūkstančius eurų. Valstybė jo įgyvendinimui skyrė 232 tūkstančius eurų, kita dalis lėšų – iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto.

Vien tik šiemet tam, kad sėkmingai pabaigtų stadiono renovaciją, savivaldybė iš biudžeto skyrė 137 tūkstančius eurų. Darbus greičiau nei planuota atliko UAB „Rolana“.

Sportuoti galės visi norintieji

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė sako, kad stadione galės sportuoti visi norintieji.

„Kas abejojote, jog Radviliškio Vaižganto progimnazijos sporto aikštynas bus užrakintas ir nepasiekiamas visuomenei – neabejokite! Progimnazijos administracija puikiai išsprendė šį klausimą nieko nelaukdama“, – teigia J. Margaitienė.

Ji pasidalino progimnazijos informacija, kad stadione bus galima mankštintis kiekvieną dieną nuo pusės septynių ryto iki devintos valandos vakaro. Kai stadione vyksta ugdymo procesas progimnazijos mokiniams, lankytojai prašomi jų netrukdyti. Futbolo aikštėje žaisti bus galima tik nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, nes turi sutvirtėti žolyno danga.

Parengta pagal „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE