Aplankytas ir Tėvo Stanislovo kapas.  Bibliotekininkų metodinio būrelio nuotr.

Radviliškio bibliotekininkų išvyka

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkės dalyvavo seminare „Skaitymo skatinimas ir programos „MOBIS“ naudojimas Kėdainių Šviesiosios gimnazijos bibliotekoje“, kurio tikslas – plėtoti bibliotekininkų profesinį bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi siekiant mokinių skaitymo skatinimo kokybės gerinimo ir išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria bibliotekininkai, dirbantys su „MOBIO“ programa.

Skaitymo skatinimas yra viena iš svarbiausių bibliotekos funkcijų. Kad ir kaip bekalbėtume apie skaitymo poreikį ir skaitymą, esame ta institucija, kuri turi tobulinti veiklą, nukreiptą skaitymo poreikių ugdymo ir kūrybiškumo stiprinimo kryptimi. Lektorės, kalbėdamos apie skaitymo skatinimą, jį siejo su konkretaus adresato – vaikų skaitymu arba neskaitymu ir su tuo susijusiomis priemonėmis ir veiklos organizavimu.

Mokyklų bibliotekų informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra vykdomas jau daugiau nei dešimt metų. Dirbantiems su šia programa iškyla daug klausimų, nepakanka žinių ir kompetencijų. Informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra laipsniškas procesas, sistema yra tobulinama, keičiasi jos versijos. Kad galėtų efektyviai dirbti, bibliotekų darbuotojai susipažino su atsiradusiais pasikeitimais naujoje versijoje.

Po seminaro svečiavomės kunigaikščių Radvilų privačiame mieste, apžiūrėjome Didžiosios Rinkos aikštę, kurioje buvo įsikūrę škotų pirkliai, grožėjomės vienintele renesansine rotuše Lietuvoje, mokėmės pažinti unikalų, analogų Lietuvoje neturintį saulės laikrodį, pamatėme kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, kuris priklauso Krašto muziejui. Pamatėme sinagogų kompleksą, aplankėme Šv. Juozapo bažnyčią ir Kėdainių minaretą.

Paskutinė stotelė buvo Paberžė. Nuošali, bet labai graži gyvenvietė prie Liaudės upelio, ji yra 32 km į šiaurę nuo Kėdainių. Gyvenvietėje stovi medinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (nuo 1859 m.). Šalia bažnyčios veikia atnaujintas, išgražintas 1863 m. sukilimo muziejus (buvusiame Šilingo dvare). Čia ilgą laiko dirbo ir gyveno Tėvas Stanislovas. Vaikščiojome jo keliais pakylėtos. Šis žmogus, palikęs mums tikėjimą, juk ir mes kiekvienas galime padaryti ką nors šviesaus aplinkai… Iš jo turime išmokti patylėti, kitaip galvojantį išklausyti, mylinčiomis akimis žvelgti į mus supančią aplinką.

Vladislava Šiaudvytienė, Radviliškio savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE