„Radviliškio ligoninė“ viešai skelbia

Radviliškio ligoninės medikams – geros naujienos

Aušra MIKŠIENĖ

Radviliškio ligoninės slaugos personalas jau už gegužės mėnesį sulauks 21-31 procentu didesnių atlyginimų, vyr. slaugytojų su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu darbo užmokestis padidės apie 14 procentų, kineziterapeutams, logoterapeutams atlyginimas didės nuo 15 iki 19 procentų, o pagalbiniam personalui, ūkio tvarkytojoms ir vairuotojams bus išmokėti 10 procentų didesni atlyginimai. Tokią informaciją šią savaitę išgirdo ligoninėje apsilankęs rajono meras Antanas Čepononis, jau kurį laiką besidomintis, kas trukdo Radviliškio medikams pakelti atlyginimus.

„Smagu, kad pagaliau susiskaičiavote ir šiandien man jau galite atsakyti į klausimą, ar bus išmokėti didesni atlyginimai bent iki taip vadinamų „grindų“. Tie paskleisti gandai, kad meras neleidžia pakelti atlyginimų – tikrų tikriausias absurdas. Čia turi būti atsakinga pati ligoninės administracija, kuri turi gebėti tinkamai paskirstyti pinigus. Savivaldybės pareiga yra analizuoti, stebėti, vertinti. Mes kartu turime diskutuoti apie struktūrą, tikslinių priemonių įsigijimą, vidinius resursus. Tai yra dalykai, apie kuriuos reikia kalbėti, tačiau iniciatyvą tokiems susitikimams kažkodėl rodome mes, o ne pati ligoninė“, – susitikime su ligoninės atstovais kalbėjo rajono vadovas.

Jeigu stengsis ligoninė, prisidės ir savivaldybė

Susitikime pasiteiravęs, ar ligoninė ketina pakelti atlyginimus ir gydytojams, A. Čepononis sulaukė gydymo įstaigos vadovės Danutės Povelauskienės paaiškinimo, kad norėdama gydytojams išmokėti 20 procentų didesnį darbo užmokestį, ligoninė kas mėnesį turėtų surasti papildomus 25 tūkstančius eurų.

„Tokių pinigų mes neturime, nes paslaugų įkainiai 20 procentų nekilo. Darėme skaičiavimus, žiūrėjome, bet dar kartą norime akcentuoti ir turime vilčių remtis kitų savivaldybių patirtimi, nes Vilniaus savivaldybė tris milijonus eurų medikų atlyginimams yra papildomai skyrusi. Labai nepatogus kėlimas yra paslaugų teikėjams, gydymo įstaigai, kai vasarą sergamumas yra žymiai mažesnis, paslaugų atliekame žymiai mažiau, o pakėlus darbo užmokestį, tuos pinigėlius vis tiek turėsime mokėti“, – apmaudo neslėpė D. Povelauskienė.

Tačiau A. Čepononis įsitikinęs, kad viskas įmanoma – tereikia susižiūrėti vidinius rezervus ir efektyviai perskirstyti pinigus: „Mes, kaip pagrindinis ligoninės steigėjas, neatsisakome diskutuoti ir žiūrėti dėl atlyginimų pakėlimo gydytojams, tačiau tai turi būti abipusis sutarimas. Juk savivaldybė nuolat skiria didžiules sumas medicinos įrangai įsigyti. Tai ketiname daryti ir toliau, tačiau pabrėžiu, kad savivaldybė negali skirti vien savo lėšų gydytojų darbo užmokesčiui padidinti. Jeigu ligoninės administracija gebės surasti vidinių rezervų, o vien per administravimo prizmę tai padaryti tikrai galima, mes, kaip steigėjas, tikrai prisidėtume lygia dalimi. Turi būti suinteresuotumas, kad visos gydymo įstaigos orientuotųsi į efektyvų pinigų panaudojimą“.

Pasigedo pačios ligoninės iniciatyvos

Savaitraštis „Radviliškio naujienos“ jau anksčiau rašė, kad prieš kelerius metus Radviliškio ligoninė buvo patekusi į gilią finansinę duobę, nes ligoninės išlaidos gerokai viršijo pajamas. Mero teigimu, jeigu ta finansinė praraja tokiu tempu būtų didėjusi ir toliau, ligoninei dabar galimai grėstų bankrotas, todėl 2015 metais rajono Taryba pasamdė auditorius, kad jie įvertintų įstaigos finansinę veiklą.

„Per trejus metus stabilizavome skolų didėjimą, sumažinome skolas. Kokiais resursais? Ligoninės vidaus. Todėl, kad pinigų srautai nebuvo tikslingai naudojami. Kad tai būtų daroma tikslingai, turėtų stebėti ne tik ligoninės vadovas ar pavaduotojas, buhalterė, bet ir stebėtojų taryba. Mano tikslas šiandien buvo ateiti, ją suaktyvinti, kad kalbant apie pinigų srautus ir apie atlyginimų pakėlimą būtų suprasta, jog jie užsidirba pinigus ir turi dalintis tarpusavyje tiek medicinos įrangai, tiek atlyginimams. Šiandien aš to nejaučiu. Jie neatėjo pas mane ir nekėlė problemos. Aš pats ieškau kontakto, domiuosi, ar bus pakelti atlyginimai. Galima sakyti, kad administracijos lygmenyje sukasi uždaras ratas, o tai reikėtų pakeisti. Rezervų tikrai galima atrasti ir norint pakelti atlyginimus gydytojams. Tereikia atsakingai į tai pažiūrėti ir ieškoti bendrų variantų. Jeigu yra numatytas priemonių pirkimas, tai tą naštą galima perimti ir „atlaisvinti“ ligoninės pinigus, tačiau iniciatyvą turi rodyti ir pati ligoninė“, – po susitikimo kalbėjo rajono vadovas.

Organizuos susitikimą su Teritorine ligonių kasa

Tiesa, kaip vieną iš išeičių, galinčių padėti pakelti darbo užmokestį gydytojams, pasiūlė Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas ortopedas-traumatologas Tomas Januševičius. Jo teigimu, reikia ieškoti artimesnio dialogo su Teritorine ligonių kasa: „Jie didina paslaugų įkainį, tačiau pinigų skiria tiek pat. Mus įspraudžia į rėmus. Kaip tuomet išeina? Vadinasi, galime teikti mažiau paslaugų, nes už viršijimą nebus apmokėta. Galbūt būtų galima šnekėtis su Teritorine ligonių kasa dėl stacionarinio paslaugų krepšelio didinimo, kad mes galėtume uždirbti daugiau pinigų. Gal galėtumėte patarpininkauti šiuo klausimu? Tuomet atsirastų galimybės uždirbti daugiau pinigų ir atsirastų vidinis rezervas atlyginimams pakelti“.

„Pažadu šiuo klausimu pasidomėti ir rasti būdą susėsti visoms suinteresuotoms pusėms prie bendro stalo ieškant sprendimo. Galiu sukviesti reikalingus žmones diskusijai. Manau, kad tai būtų galima padaryti ir Seime, Sveikatos komitete. Kalbėti reikia. Tai ir darysime, nes jeigu patys nekovosite, niekas ant lėkštutės neatneš“, – sakė A. Čepononis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE