Radviliškio rajono mėgėjų meno kolektyvai – šimtmečio Dainų šventėje

Birželio 29 d.–liepos 6 d. visa Lietuva stebėjo nepakartojamą reginį – šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę. Šioje vienybės ir tradicijų puoselėjimo šventėje dalyvavo bei nuostabiais pasirodymais žiūrovus džiugino ir 20 Radviliškio rajono mėgėjų meno kolektyvų.

Liepos 2 d. į sostinėje vykstančią Dainų šventę iš visos Lietuvos suvažiavę folkloro kolektyvai džiugino vilniečius ir miesto svečius kalbėdami savo krašto tarme, dainuodami savo krašto dainas, šokdami šokius ir kviesdami visus prisijungti prie bendro linksmybių sūkurio.

Folkloro dieną „Rasi rasoj rasi“ Radviliškio rajono savivaldybei atstovavo penki mėgėjų meno kolektyvai:

  • šių metų Aukso paukštės laureatai, Radviliškio miesto kultūros centro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius), koncertavę didžiojoje scenoje Katedros aikštėje;
  • Radviliškio rajono Baisogalos krašto folkloro ansamblis „Dainoriai“ (vadovai Asta Jurevičienė ir Paulius Kablys), koncertavę Vinco Kudirkos aikštėje;
  • Radviliškio miesto kultūros centro tradicinė kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė);
  • Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“ (vadovė Evelina Stalgienė);
  • Tyrulių seniūnijos folkloro ansamblis „Tyrulė“ (vadovė Sandra Pranevičienė), koncertavę Bernardinų sode.

Lietuvos širdyje, Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos žmonėms Radviliškio rajono folkloro ansambliai padovanojo kringelį, iškeptą pagal Šeduvos Babos receptą, ir Šeduvos Babos tautosakos rankraštį. Gedimino pilies papėdėje tradicinius amatus ir savo dirbinius pristatė Radviliškio rajono tautodailininkės Inga Hokušienė ir Aurelija Norvaišienė.

Liepos 3 d. Dainų šventėje praūžė teatro diena „Esaties laiptai“ ir ansamblių vakaras „Gyvybės medis“. Teatro dienos renginiuose Radviliškio rajonui atstovavo Alksniupių kultūros namų mėgėjų teatro kolektyvas „Pilnatis“, režisierė Laima Didžbalienė. Mūsų kraštiečiai Pilies gatvės praeiviams net tris kartus suvaidino ištrauką iš spektaklio „Vakaronė piniginėje“, pagal Vidą Bladikaitę.

Ansamblių vakaro programoje mūsų rajonui atstovavo Baisogalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žvangulis“, vadovas Vilimas Malinauskas. Šis kolektyvas kartu su 4000 programos dalyvių – dainininkų, muzikantų ir šokėjų – atliko teatralizuotą programą, interpretuojančią gyvybės medį kaip pasaulio sampratą. Programoje susitiko keturios dieviškosios stichijos – Ugnis, Oras, Vanduo ir Žemė, auginančios tautos gyvybės medį.

Liepos 4 d. Dainų šventėje nuskambėjo pučiamųjų instrumentų koncertas „Vario audra“. Radviliškio rajonui atstovavo Šeduvos gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja Kęstutis Meškauskas. Orkestro vadovas koncerto metu dirigavo ne tik savo vadovaujamam, bet ir keliems kitiems orkestrams. 

Liepos 5 d. sostinės Lietuvos futbolo federacijos stadionas buvo išmargintas pačiais gražiausiai etniniais raštais – vyko šokių diena „Amžių tiltais“. Įspūdingą reginį kūrė 9 000 šokėjų iš visos Lietuvos. Dalimi šio didingo reginio buvo ir devyni šokėjų kolektyvai iš Radviliškio rajono:

  • Radviliškio rajono Alksniupių pagrindinės mokyklos bendruomenės moterų liaudiškų šokių grupė „Rugė“, vadovė Virgina Krugelienė;
  • Radviliškio miesto kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“, vadovė Romutė Baškevičienė;
  • Radviliškio miesto kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Šelmiai“, vadovas Edmundas Verpetinskas;
  • Baisogalos gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė „Radastėlė“, vadovė Jūratė Kačiukevičienė;
  • Baisogalos kultūros centro jaunuolių liaudiškų šokių grupė „Žolynėlis“, vadovė Jūratė Kačiukevičienė;
  • Baisogalos kultūros centro moterų šokių grupė „Raskila“, vadovė Jūratė Kačiukevičienė;
  • Šeduvos gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Rėja“, vadovė Kornelija Staševičė;
  • Šeduvos kultūros ir amatų centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gintaris“, vadovė Joana Vasiliauskienė;
  • Radviliškio Vaižganto progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė, vadovė Lina Lesickienė;

Liepos 6 d. sostinės gatves užliejo nuostabiais tautiniais kostiumais ir regionus pristatančia atributika bei gera nuotaika pasipuošę šimtmečio Dainų šventės dalyviai. Eisenoje dalyvavo beveik 40 000 šventės dalyvių, su jais kartu link Vingio parko keliavo ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė ir mūsų krašto mėgėjų meno kolektyvai, kurie nešėsi Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro kolektyvo gamintus sodus.

Vingio parko estradoje – finaliniame Dainų šventės koncerte „Kad giria žaliuotų“ – susitiko net 12 000 atlikėjų, iš jų ir mūsų rajono atstovai:

  • Radviliškio miesto kultūros centro mišrus choras, vadovas Kęstutis Pakštas;
  • Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras „Saulės vaikai“, vadovė Inga Petrauskienė;
  • Baisogalos kultūros centro mišrus choras „Naktikovas“, vadovė Neringa Bernadickienė.

Savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja visiems Radviliškio rajono kolektyvams ir jų vadovams už profesionalumą ir atsidavimą savo prasmingam darbui, dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir Radviliškio vardo garsinimą. 

Taip pat vadovai dėkoja Savivaldybės administracijos, Švietimo ir sporto paslaugų centro, Radviliškio visuomenės sveikatos biuro darbuotojams, besirūpinusiems mūsų krašto kolektyvais, dalyvavusiais Dainų šventėje.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE