Rajono švietimo įstaigose skelbiamas karas prieš narkotikų vartojimą

Balandžio ir gegužės mėnesį Radviliškio rajono švietimo įstaigose vyks specialūs reidai ir akcijos, kuriomis bus siekiama stabdyti psichoaktyvių medžiagų plitimą, griežtinti kontrolę, daugiau dėmesio skirti narkotinių medžiagų vartojimo bei rūkymo prevencijai, bus atliekami narkotinių medžiagų aplinkoje aptikimo testai ir taikomos kitos priemonės. „Šios mano idėjos tikslas – ne nubausti, bet sudrausminti moksleivius, kad jie susimąstytų apie narkotikų ir kitų svaigalų vartojimo žalą“, – sakė kovo 29 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje pasitarimą surengęs meras Kazimieras Račkauskis.

Psichoaktyvių medžiagų plitimas – didelė problema

Radviliškio rajono savivaldybėje surengtame pasitarime dalyvavo meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininkas Eduardas Martynkinas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Viktoras Šmitas, Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Lijana Lebedžinskienė, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Dovilė Eičinienė ir Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Beržanskis.

Pasitarimo dalyviai pripažino, kad psichoaktyvių medžiagų plitimas švietimo įstaigose yra labai didelė problema. „Iki mokinių vasaros atostogų liko pora mėnesių, per kuriuos bendromis jėgomis galime dar nemažai padaryti, kad atkreiptume pačių mokinių, tėvų ir mokytojų dėmesį iš šią didžiulę problemą. Turi būti taikomas visas priemonių kompleksas“, – kalbėjo meras K. Račkauskis.

Jam pritarė ir Narkotikų kontrolės komisijos pirmininkas E. Martynkinas. „Mokyklose per didžiąsias pertraukas rūkoma tose vietose, kurių nefiksuoja vaizdo stebėjimo kameros, mokytojai pasakoja, kad randa prirūkytus tualetus. Svarbu, jog apie tai kalbame viešai ir pripažįstame, kad problema yra ir į ją būtina atkreipti visuomenės dėmesį“, – sakė jis.

Jaunuolių susibūrimo vietose bus daromi reidai

Pasitarimo dalyviai sutarė, kad balandžio ir gegužės mėnesiais prie mokyklų bus rengiami policijos pareigūnų, visuomenės sveikatos specialistų ir Savivaldybės viešosios tvarkos darbuotojų reidai, kurių metu bus stebima aplinka ir nustatomos vietos, kuriose buriasi psichoaktyvias medžiagas vartojantys jaunuoliai.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo L. Vaičiūno, reidus su policijos pareigūnais reikėtų daryti per ilgąsias pertraukas, nes vykstant pamokoms patikrinimai neduotų jokių rezultatų.

Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas M. Beržanskis pažadėjo, kad pareigūnai prisidės prie skelbiamos akcijos prieš narkotikų plitimą mokyklose ir pabrėžė, kad reidai turėtų būti daromi ne tik Radviliškio mieste, bet ir prie kitų gimnazijų, esančių Šeduvoje, Baisogaloje, Sidabrave ar Grinkiškyje.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė D. Eičinienė kalbėjo, kad balandžio mėnesį rajono mokyklose bus atliekami paviršių testavimai, siekiant nustatyti, ar ant jų nėra narkotikų pėdsakų. Be to, mokiniams bus skaitomos paskaitos apie svaigalų daromą žalą, apie narkotikų plitimą mokyklose bus kalbama ir per tėvų susirinkimus mokyklose, komunikuojama ir kitomis priemonėmis.

Pranešti policijai galima ir anonimiškai

„Kviečiame visus gyventojus: jeigu turite informacijos apie tai, kas ir kur prekiauja narkotikais, arba žinote svaigalų vartojimo vietas, apie tai praneškite policijos pareigūnams“, – kvietė meras K. Račkauskis.

Policijos viršininkas M. Beržanskis sakė, kad policija pranešimų lauks specialia pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams – NE“ – telefono numeriu 8 700 60 777 darbo dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Šiuo telefonu tėvai, mokytojai, socialiniai darbuotojai bei moksleiviai gali saugiai ir anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą ir turėjimą.

Gavus tokią informaciją, ji pateks į specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kuriame yra paskirti konkretūs pareigūnai. Jie per vieną darbo dieną atliks pirminį informacijos patikslinimą, patikrins, ar policija nevykdo tyrimo dėl tokio asmens ar fakto, ir perduos ją atitinkamam policijos komisariatui pagal teritoriją. Nuolat bus vykdoma perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus bus informuojama visuomenė.

Tėvai ar globėjai turėtų atkreipti dėmesį į vaikus

Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė L. Lebedžinskienė prašė tėvų ar globėjų atkreipti dėmesį į savo vaikus ir kreiptis pagalbos, jeigu pastebi, kad jie svaiginasi.

Radviliškio rajone vykdoma Ankstyvosios intervencijos programa, skirta 12-18 metų asmenims, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet dar neturintiems priklausomybės nuo šių medžiagų. Programos užsiėmimuose jaunuolis gali apmąstyti savo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus.

Šių metų sausio 22 dieną pradėjo veikti nemokama telefoninė linija nerukysiu.lt, kurios telefono numeris – 1819. Penki nemokamos linijos konsultantai pasirengę padėti visiems paskambinusiems, kurie nori mesti rūkyti.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE