Sakartvelo delegacijos vizitas Lietuvoje, Lizdeikos gimnazijoje

2025 metų birželio pabaigoje Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje lankėsi Sakartvelo mokyklų Nr. 6 ir Nr. 2 iš Kašurio miesto delegacija. Tai jau dvejus metus besitęsianti mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo draugystė, aktyviai plėtojanti Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir Kašurio vidurinių mokyklų ryšius, kurie tapo ne tik švietimo, bet ir kultūrinio bendradarbiavimo pavyzdžiu. Šis bendradarbiavimas padeda jaunimui gilinti žinias apie šalis, skatina tarpusavio supratimą, ugdo tarptautines kompetencijas, kurios yra itin svarbios šių dienų globaliame pasaulyje.

Svečių vizitas prasidėjo nuo pažinties su Radviliškio miestu. Aplankyta ir įsiamžinta prie svarbių istorinių objektų: pergalės deivės Nikės paminklo, Radviliškio miesto simbolių – garvežio ir juodųjų žvirblių, pavaikščiota po miesto parką bei lankytasi Radviliškio rajono savivaldybėje. Susitikta su rajono vadovais: vicemerais J. Sidariene, A Juozapavičiumi, Švietimo ir sporto skyriaus vedėju L. Vaičiūnu. Susitikimo metu buvo pristatyta, kaip renkama ir kaip veikia Radviliškio savivalda, aptarta miesto ir rajono plėtra, išsamiai papasakota apie Radviliškio rajono švietimo struktūrą, mokyklų veiklą, tarptautinius projektus bei bendruomenės įtraukimą į sprendimų priėmimą. Sakartvelo delegacijos narius domino, kaip Lietuvoje veikia mokyklų finansavimas, mokinių pasiekimų vertinimas bei pedagogų kvalifikacijos kėlimo sistema. Tai buvo puiki galimybė pasidalinti patirtimi ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų švietimo srityje.

Lizdeikos gimnazijoje svečiai pirmiausia susitiko su gimnazijos direktore Ina Bajarauskaite, kuri išsamiai pristatė mokyklos veiklą, infrastruktūrą: klases, atnaujintus kabinetus, moderniai įrengtą aktų salę, teatro studiją, sporto sales ir lauko aikštynus bei ugdymo ypatumus. Svečiams papasakota, kad Lizdeikos gimnazija išsiskiria savo aktyvia projektine veikla tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu. Gimnazistai dalyvauja „Erasmus+“, „Nordplus“ ir kituose projektuose, gilindami dalykines, kultūrines bei socialines kompetencijas. Tai ne tik praplečia mokinių akiratį, bet ir ugdo pilietiškumą, bendradarbiavimą, atsakomybę.  

Ne mažiau svarbios yra ir gilios humanitarinio ugdymo tradicijos. Gimnazijoje skiriamas ypatingas dėmesys kalbų mokymui(-si): anglų k., rusų k., prancūzų k., vokiečių k., ispanų k., lotynų k., taip pat ir literatūros, istorijos ugdymui, kas padeda formuoti kritiškai mąstančius, kūrybingus ir kultūriškai išprususius jaunuolius. Direktorė akcentavo, kad Lizdeikos gimnazijos ugdymo planas sudaromas atsižvelgiant į individualius mokinių poreikius ir siekius. Mokiniai turi galimybę rinktis mokomuosius dalykus pagal savo gabumus bei karjeros planus, gimnazijos mokytojai yra parengę daug pasirenkamųjų dalykų programų. Visa tai leidžia kiekvienam mokiniui eiti asmeniniu ugdymosi keliu, siekti aukštesnių rezultatų ir geriau pasiruošti tolesnėms studijoms ar profesiniam gyvenimui.

Gimnazija taip pat pasižymi aktyvia popamokine veikla. Čia veikia įvairūs būreliai – teatro, muzikos ir šokių, debatų, žurnalistikos, informacinių technologijų ir kt. Mokiniai gali įsitraukti į sporto komandų veiklą, dalyvauti olimpiadose, konkursuose, renginiuose. Tai padeda ugdyti ne tik akademinius, bet ir socialinius, kūrybinius gebėjimus.

Pristatymo pabaigoje direktorė pabrėžė, kad Lizdeikos gimnazija – tai ne tik žinių, bet ir vertybių mokykla. Čia kuriama bendruomenė, kurioje kiekvienas jaučiasi svarbus, gerbiamas ir turintis galimybių tobulėti. Svečiams paliko įspūdį ne tik moderni mokyklos aplinka, bet ir gyva, šilta bendruomenės dvasia, kurioje auga rytojaus lyderiai.

Po pristatymo svečiai, lydimi gimnazijos muziejininkų būrelio gidų, apžiūrėjo gimnaziją, dalyvavo chemijos pamokoje, kurią išradingai organizavo chemijos mokytoja metodininkė D. Krištopaitė – Larina. Mokytasi lieti žvakes,  pasigaminta atminimui lizdeikietiška žvakė – Pelėdžiukas. 

Šių metų susitikimų tema – UNESCO pasaulio paveldo objektai: kaip jie pristatomi, saugomi ir pažįstami švietimo įstaigose tiek Lietuvoje, tiek Sakartvele. Abiejų šalių mokiniai pristatė projektus apie savo regionų kultūros paveldą, diskutavo apie gamtos ir architektūros vertybių išsaugojimą, taip pat apie jaunimo vaidmenį šioje srityje. 

Taip pat delegacija vyko į pažintinę kelionę po Lietuvos UNESCO paveldo objektus: aplankė Vilniaus senamiestį bei Kuršių neriją – du iš trijų išskirtinius objektus, saugomus pasaulinės reikšmės kultūros paveldo sąraše.  Lankantis Kuršių nerijoje akcentuota, kad gamta ir žmogus šimtmečius gyvena santarvėje, grožėtasi išskirtinio kraštovaizdžio, kultūrinės istorijos, ekologinės svarbos objektais: Nida, Naglių gamtiniu rezervatu, Juodkrante. Skanauta žvejų rūkytos žuvies. Kiekviena vietovė paliko gilų įspūdį – svečiai žavėjosi Lietuvos gamtos grožiu, istorijos klodais ir svetinga vietinių žmonių kultūra.

Viena viešnagės diena buvo skirta Lietuvos sostinei Vilniui. Svečiai aplankė Vilniaus Katedrą, Gedimino pilies bokštą, Aušros Vartus, Šv. Jono Pauliaus II bažnyčią, žavėjosi Vilniaus architektūros įvairove bei miesto švara ir žaliuoju rūbu, pasivaikščiojo siaurų ir vingiuotų gatvelių tinklu, Bernelių užeigoje skanavo lietuviškų patiekalų: cepelinų ir šaltibarščių. Pristačius lietuvių nacionalinės virtuvės šedevrus, svečiai suprato – tai du visiškai skirtingi, bet vienodai svarbūs lietuviškos virtuvės veidai. Vienas simbolizuoja sočią žiemos virtuvę, kitas – vasaros gaivą. Abu patiekalai rodo, kaip lietuviai geba iš paprastų ingredientų sukurti išskirtinį skonį.  

Didelį įspūdį svečiams paliko poilsis vaikų vasaros stovykloje „Puiki vasara“ Šventojoje. Pajūryje turėta galimybių ne tik atsipalaiduoti po turiningų kelionių, bet ir aktyviai leisti laiką su bendraamžiais lizdeikiečiais. Stovyklos veiklos – sportinės rungtys, kūrybinės dirbtuvės, vakaronės, poilsis prie jūros, orientacinės varžybos, edukaciniai užsiėmimai  – skatino draugystę ir tarpkultūrinį dialogą. Susidomėjimo sulaukė kelionė dviračiais maršrutu Šventoji–Palanga–„Boom park“–Šventoji – tai buvo ne tik fizinis iššūkis, bet ir puiki proga stiprinti draugystę. „Boom parke“ stovyklautojai   pramogavo ant vandens batutų, zip line trasoje ir kitose aktyviose veiklose. Vakare vyko įspūdingas kūrybinis vakaras „Menui nėra ribų“, kuriame jaunimas dainavo, šoko, skaitė eiles ir dalinosi savo talentais. Jūros pakrantė, žvaigždėtas dangus ir šilta atmosfera sukūrė tikrą bendrystės jausmą ir įsimintiną patirtį kiekvienam.

Viešnagės metu aplankyti dar trys unikalūs miestai  – Palanga, Kretinga ir Klaipėda. Kiekvienas  miestas pasiūlė kažką ypatingo: Palangoje – gintaro paslaptys ir jūros bangos, pasivaikščiojimai po botanikos sodą ir J. Basanavičiaus pramogų gatvę, Kretingoje – istorijos gyvybė dvaruose, Kretingos muziejus, įsikūręs buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje, Žiemos sodas – stiklinė oranžerija, kurioje gausu egzotinių augalų, fontanų ir jaukios atmosferos, o Klaipėdoje – vokiško stiliaus architektūra, nuostabi Danės upės pakrantė, Jūrų muziejaus gyventojai, daugybę šypsenų ir emocijų sukėlę delfinų pasirodymai. 

Taip pat svečiai aplankė Trakus. Sužinojo, kad Trakai – tai istorinis miestas, kuris kadaise buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė. Apžiūrėtas pagrindinis šio miesto akcentas – architektūriniu šedevru vadinama Trakų salos pilis. Daug informacijos gauta apie karaimų atvykimą į mūsų kraštą ir integraciją į šalies gyvenimą, apie iki šiol išsaugotą kalbą ir tradicinę virtuvę, garsėjančią kibinais, kurių teko paragauti ir sakartveliečiams.  

Vizitas baigėsi – įspūdžiai liks visam gyvenimui. Tikimės, kad šis susitikimas tapo gražiu tarptautinės draugystės pavyzdžiu ir įkvėpimu bendriems ateities projektams. Lizdeikos gimnazija džiaugiasi galėjusi priimti svečius iš Sakartvelo ir tikisi, kad draugystė tęsis. 

Vizitai baigėsi – lieka padėkoti už šią gražią draugystę

Nuoširdžiai dėkojame Radviliškio  rajono savivaldybei už suteiktą finansinę paramą, kuri leido tinkamai priimti svečius ir užtikrinti sklandų renginių organizavimą. Jūsų parama buvo itin svarbi kuriant svetingą aplinką ir stiprinant mūsų tarptautinius ryšius.

Esame dėkingi už suteiktą galimybę plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą – tai ne tik praturtino mūsų patirtį, bet ir sustiprino tarpusavio supratimą bei partnerystę su užsienio atstovais.

Tikimės, kad ši bendrystė ir toliau sėkmingai plėtosis, o bendri projektai prisidės prie mūsų bendruomenės augimo bei atvirumo pasauliui.

Nuoširdžiai dėkojame projekto „Tarpkultūrinis bendradarbiavimas: Sakartvelas – Lietuva“ koordinatorei, matematikos mokytojai metodininkei Sonatai Vaitiekūnei už atsakingai suplanuotą ir turiningą programą, už profesionalumą ir šiltą svečių priėmimą, už rūpestį lydint Sakartvelo delegaciją viešnagės Lietuvoje metu.

Esame dėkingi visiems gimnazijos bendruomenės nariams – mokytojams, gimnazistams ir jų tėveliams, personalo darbuotojams – prisidėjusiems prie sėkmingo šio gražaus projekto įgyvendinimo.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE