Šeduvos gimnazijos mokiniai Tyrulių pelkėje skaičiavo migruojančius paukščius
Rugsėjo 22 dieną Šeduvos gimnazija tęsė visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Tyrinėk, atrask, pažink Tyrulių pelkę“ įgyvendinimą. Tyrulių pelkė yra unikalus pelkinių ekosistemų kompleksas, į kurį rudeninės paukščių migracijos metu suskrenda nakvynei šimtai paukščių.
Penktadienio vakarą didelis Šeduvos gimnazijos mokinių būrys, lydimas mokytojų, išvyko į Tyrulių pelkę skaičiuoti labiausiai matomų migruojančių paukščių – gervių. Kaip gerves atpažinti, kokius garsus jos skleidžia, kaip jas skaičiuoti mokė VSTT prie Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Saulis Skuja ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Deima Pranckūnienė. Išklausę trumpą paskaitą, atlikę viktorinos užduotis, dalyviai kantriai laukė atskrendančių gervių nakvynei. Paukščių stebėjimas reikalauja kantrybės, bet laukimas atsipirko, ir buvo suskaičiuota apie 900 gervių.
Taip pat projekto dalyviai galėjo išgirsti ir bauginantį elnių riaumojimą. Elnią pamatyti yra sudėtinga – tai labai atsargus ir jautrus gyvūnas, pajutęs nekviestą įsibrovėlį tyliai pasišalina. Ir tik rugsėjį rujos metu plačiaragiai išsiduoda savo baubimu.
Žygio metu mokiniai fotografavo pelkės vaizdus. Tai buvo paskutinis projekto žygis, tad bus paskelbtas mokinių fotofiksacijų konkursas, bus atrinktos gražiausios nuotraukos ir parengta kilnojamoji fotofiksacijų paroda.
Šiuo projektu siekiama ugdyti mokinių ekologinį sąmoningumą, todėl jie ne tik teoriškai susipažįsta su Tyrulių pelke, jos būkle, bet ir patys dalyvauja gamtotyrinėse veiklose. Projekto veiklos praturtina mokymosi programą bei skatina domėtis rajono gamtos ištekliais ir išskirtinumu.
Projektą iš dalies finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.
Šeduvos gimnazijos informacija