Šeduvos lopšelyje-darželyje veikė „Magiškoji STEAM vasaros laboratorija“
Šeduvos lopšelis-darželis dalyvavo vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurse. Šiemet pateikėme paraišką vaikų dienos vasaros stovyklai „Magiškoji STEAM vasaros laboratorija“. Radviliškio rajono savivaldybė stovyklai skyrė 550 eurų paramą. Stovykla organizuota liepos 1–24 dienomis, joje dalyvavo 41 darželio ugdytinis.
Ši stovykla buvo orientuota į STEAM ugdymą, siekiant ugdyti vaikų mąstymą, kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą, fizinio aktyvumo skatinimą, gamtos pažinimą, socialinių gebėjimų tobulinimą.
Kiekviena savaitės diena buvo skirta kryptingoms veikloms: pirmadienis – sporto diena, antradienis – tyrinėjimų ir eksperimentų diena, trečiadienis – kelionių diena, ketvirtadienis – gamtos spalvų diena, penktadienis – pramogų diena.
Darželyje sukurta jauki aplinka, kurioje stovyklautojai galėjo veikti laisvai ir kūrybiškai. Įsteigta vasaros gamtos laboratorija. Čia vaikai noriai tyrinėjo, eksperimentavo, išbandė naujus, nežinomus dalykus, įdomias netradicines veiklas.
Vaikai smalsavo, domėjosi gamtos mokslais, informacinėmis technologijomis, matematika. Buvo organizuotas kryptingas, kūrybingas, pažintinis užimtumas.
Eksperimentai ir tyrinėjimai vyko ne tik įkurtoje „Magiškoje STEAM laboratorijoje“, bet ir kitose gamtinėse aplinkose. Tyrinėjome ir stebėjome gyvąją gamtą miesto parke, atlikome STEAM veiklas Burbiškio dvaro parke.
Dalyvavome edukacinėse programose, kurias pristatė Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras.
Kadangi vasarą yra labai svarbu stiprinti vaikų sveikatą, buvo organizuotos įvairios judrios fizinio aktyvumo veiklos: važinėjome dviratukais, paspirtukais miesto parke, vaikus džiugino įvairios vandens pramogos, „Putų šou“.
Šie metai yra paskelbti vaiko emocinės gerovės metais, todėl daug dėmesio buvo skiriama įvairioms veikloms, skatinančioms vaikų teigiamas emocijas. Tam organizuotos įvairios terapijos: smėlio, pojūčių, vandens, garsų, spalvų.
Stovyklos metu vaikai patyrė įvairių teigiamų emocijų, sužinojo bei stebėjo įvairius gamtos reiškinius, praplėtė žinias matematikos srityje, tobulino bendravimo įgūdžius ir įgijo pasitikėjimo savimi, draugaudami ir bendradarbiaudami su kitais vaikais, o svarbiausia – labai smagiai praleido laiką.
Vilma Digimienė, stovyklos vadovė, meninio ugdymo mokytoja metodininkė