NULL

Šeimą pražudęs vilkiko vairuotojas už grotų nesės

Dviejų žmonių žūtimi ir trečio sunkiu sužalojimu pasibaigusią autoavariją sukėlęs vilkiko vairuotojas liko laisvėje – taip nusprendė bylą išnagrinėję Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai. Avarijos kaltininkas – 61-erių metų Radviliškio rajono gyventojas – kelyje Radviliškis-Šeduva, ties smukle „Žarija“, sunkvežimio nesuvaldė dėl ligos – sutrikus širdies ritmui ir aptemus sąmonei vyras išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su priešinga kryptimi automobilyje važiavusia šeima.

Du vaikus paliko našlaičiais

Tragiškai pasibaigusi autoavarija įvyko 2020 metų rugpjūčio 2-osios vakarą po 19 valandos Radviliškio rajone, kelyje Radviliškis-Šeduva, ties smukle „Žarija“.

Vilkiko DAF vairuotojas V. L. išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su lengvuoju automobiliu „Škoda Oktavia“, kuriuo važiavo šiauliečių šeima: 54-erių metų vyras, 46-erių metų jo žmona ir du vaikai: 13-os metų dukra bei 17-os metų sūnus.

Avarijoje abu tėvai patyrė mirtinas traumas ir mirė nelaimės vietoje. 13-os metų mergaitė dėl patirtų sunkių sužalojimų buvo išvežta ir gydoma ligoninėje. 17-os metų sūnus išleistas gydytis į namus, jo sužalojimai nebuvo pavojingi.

Ligoninėje atsidūrė ir avariją sukėlęs vilkiko vairuotojas, kuriam medikai nustatė krūtinės sumušimą bei širdies sutrikimus. Vyras buvo gydomas Šiaulių ligoninės Reanimacijos skyriuje.

Vairavo susirgęs – turėdamas širdies ritmo sutrikimą

Iš karto po nelaimės policijos pareigūnai iškėlė versiją, kad vilkiko vairuotojas į priešingos krypties eismo juostą galėjo išvažiuoti dėl sveikatos sutrikimo. Ši versija pasitvirtino.

Pasak bylą išnagrinėjusios Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjos Editos Jusevičienės, V. L. nusikalstamą veiką padarė pažeisdamas kelis Kelių eismo taisyklių reikalavimus, nes krovininį automobilį su puspriekabe vairavo daugiau nei pusę metų nebeturėdamas galiojančios sveikatos patikrinimo pažymos, kuri suteikia teisę vairuoti antros grupės transporto priemones.

Negana to, vyras vilkiką vairavo susirgęs – turėdamas širdies ritmo sutrikimą, kuris pasireiškia sąmonės sutrikimu ir galimybės suvaldyti transporto priemonę praradimu. Anot teisėjos, kaltinamasis V. L., pažeisdamas visuomenėje toleruojamas vertybes, ne tik kėlė pavojų, bet ir realiai sukėlė sunkiausio pobūdžio bei neatstatomus padarinius – žmonių mirtį.

„Teismas daro išvadą, kad kaltinamasis nusikaltimą padarė dėl nusikalstamo nerūpestingumo. Kaltinamasis nenumatė galimų pasekmių, tačiau pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes galėjo ir turėjo tai numatyti, – sako teisėja E. Jusevičienė. – Kaltinamojo padaryta veika dėl neatsargumo, tačiau yra pavojinga, sukėlė labai sunkias pasekmes.“

Bausmės vykdymą atidėjo

Vilkiką vairavęs Radviliškio rajono gyventojas V. L. savo kaltę pripažino visiškai. Jis teisme kalbėjo, kad nelaimingo įvykio dieną nejautė sveikatos problemų. Vyras pripažino, kad prie mašinos vairo sėdo neturėdamas medicininės pažymos apie sveikatos būklę ir galėjimą vairuoti sunkiasvores transporto priemones, kurios galiojimas baigėsi nuo 2020 metų sausio 3 dienos.

Žmogus prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, o tai teismas įvertino kaip jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę.

Nagrinėjant bylą teisme buvo gautas vilkiko vairuotojo ir laiduotojos – jo žmonos – prašymas perduoti kaltinamąjį jos atsakomybei pagal laidavimą. Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis V. L. savo neatsargiu elgesiu ir nusikalstamais veiksmais padarė realų pasikėsinimą į vieną iš didžiausių ir labiausiai įstatymu saugomą vertybę – asmens gyvybę. Todėl teismas padarė išvadą, jog tokio asmens atleidimas nuo atsakomybės akivaizdžiai prieštarautų teisingumo principui.

Teismas vilkiko vairuotojui skyrė laisvės atėmimą 1 metams 4 mėnesiams, tačiau bausmės vykdymą atidėjo 1 metams ir 6 mėnesiams. Nuteistasis pusketvirtų metų negalės vairuoti kelių transporto priemonės, šį terminą skaičiuojant nuo 2020 metų spalio.

Neturtinę žalą turės atlyginti draudimo bendrovė

Teismas pasisakė dėl pareikštų civilinių ieškinių neturtinei žalai atlyginti. Nustatyta, kad kaltinamasis V. L. nusikaltimą padarė vairuodamas vilkiką su puspriekabe, kurių savininkė yra įmonė, todėl ši įmonė privalo atlyginti žalą, atsiradusią dėl jos darbuotojų kaltės. Avariją sukėlusį vairuotoją pasamdžiusi įmonė savo civilinę atsakomybę buvo apdraudusi, todėl nukentėjusieji pagrįstai įgavo teisę reikšti ieškinį draudimo bendrovei.

Teismas iš draudimo bendrovės nukentėjusiesiems priteisė neturtinę žalą: per eismo įvykį sunkiai sužalotai nukentėjusiajai – 40 tūkstančių eurų, neįskaitant civilinio atsakovo jau sumokėtų 30 tūkstančių eurų; nukentėjusiajam – 15 tūkstančių eurų, neįskaitant civilinio atsakovo sumokėtų 20 tūkstančių eurų; dar vienam nukentėjusiajam – 5 tūkstančius eurų, neįskaitant civilinio atsakovo sumokėtų 15 tūkstančių eurų.

Pasak Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolės Damulės, nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiamas.

Parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE