Šeimos tarybos posėdyje – pasiūlymai dėl Socialinių paslaugų plano 2021 metais
Gruodžio 18 dieną įvyko nuotolinis Šeimos tarybos posėdis. Jame dalyvavo Audronė Beresnevičienė, Radviliškio rajono gausių šeimų asociacijos direktorė, Ieva Ražinskienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Aldona Januševičienė, Radviliškio diabeto klubo „Likimas“ pirmininkė, Lena Skriptienė, vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Rita Pranė Vilimaitė, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė, Skaidra Armonienė, laikinai einanti Radviliškio visuomenės sveikatos biuro direktorės pareigas, Rimvydas Aleknavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas, jaunimo reikalų koordinatorius.
Posėdyje buvo svarstomi pasiūlymai dėl Socialinių paslaugų plano 2021 metais. Pasiūlymus gavome ir iš Živilės Laurutienės, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkės.
Nuspręsta siūlyti įtraukti į rengiamą planą šias paslaugas:
1. Šeimos konferencijos metodo inicijavimas Radviliškio rajone. „Šeimos konferencija“ – tai įrankis, kurį taikant šeimose vaikui iškilusius sunkumus galima spręsti įgalinant pačią šeimą tam, kad sumažintume vaikų paėmimų iš šeimos skaičių. „Šeimos konferencijos“ pagrindinę dalį sudaro šeimos susirinkimas, metode vadinamas konferencija, kurioje gali dalyvauti ne tik artimieji – tėvai, broliai, seserys ar seneliai, bet ir tolimesni giminaičiai ar net giminystės ryšiais nesusiję, tačiau emocinius ryšius su vaiku užmezgę asmenys. „Šeimos konferencijos“ narių sudėtį pasirenka vaikas ir jo tėvai ar globėjai.
Tikimasi, kad šia paslauga galės naudotis šeimos, kurioms dar netaikoma atvejo vadyba, bet šeimos nariai vieni neranda atsakymų į vaikui iškilusius klausimus. Susirinkimą organizuoti, vaiko iškilusias problemas aiškiai įvardinti bei šeimai konferenciją įgyvendinti padeda „Šeimos konferencijos“ koordinatorius. Jų mūsų rajone paruoštų yra du
2. Siekiant gerinti teikiamų socialinių paslaugų kokybę, įkurti socialiniams darbuotojams saugias mobilias darbo vietas, aprūpinant juos planšetiniais kompiuteriais. Kompiuteriuose, siekiant kuo labiau užtikrinti socialinio darbuotojo saugumą, būtų įdiegtas pagalbos iškvietimo mygtukas, kuriuo jis galės pasinaudoti pajutęs pavojų, bet nenorėdamas erzinti potencialiai pavojingo asmens skambindamas į policiją. Paspaudus šį mygtuką, kuris bus matomas ekrane, bus siunčiamas signalas bei GPS koordinatės į artimiausią policijos komisariatą. Taip pat socialinis darbuotojas galės operatyviai dalintis informacija su kitomis įstaigomis. Pavyzdžiui, pastebėjęs požymių, kad gali būti pažeidžiamos šeimoje esančio vaiko teisės, socialinis darbuotojas skubiai apie tai galės informuoti Vaiko teisių apsaugos tarnybą, o aprašymo lange trumpai aprašys priežastis, dėl kurių jam kilo toks įtarimas.
Be to, būtų sukurta galimybė įvairius prašymus socialinei paramai ar paslaugoms gauti pildyti elektroniniu būdu. Galimybė kreiptis socialinės paramos ar paslaugų tiesiog iš namų sumažins žmonių srautus savivaldybės administracijoje.
3. Teikti laikino atokvėpio paslaugą vaikams ir suaugusiems asmenims su negalia bei senyvo amžiaus asmenims. (Remiantis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu „Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ pakeitimo 2020 m. lapkričio 30 d. Nr. A1-1174).
Radviliškio rajono Šeimos tarybos pirmininkė Audronė Beresnevičienė