NULL

Šeimynų globotiniams – papildoma parama

Aušra LAURINKIENĖ

Radviliškio rajono savivaldybėje esančioje vienintelėje šeimynoje „Dagilėlis“, globojančioje likimo nuskriaustus vaikus, tvyro džiaugsmas.

„Radviliškio rajono savivaldybė pagaliau suprato, kad reikia padėti vaikams, kurie neturi kur eiti“, – Tarybos sprendimą skirti finansinę paramą 18 metų sulaukusiems besimokantiems globotiniams šeimynose teigiamai vertina jau dvyliktus metus svetimais vaikais besirūpinanti Algė Stanislava Mačiulskienė.

Neturi kur eiti

Radviliškio rajono savivadybės taryba nusprendė papildomai iš biudžeto lėšų finansuoti šeimynas, sudariusias sąlygas toliau gyventi jose buvusiems globotiniams, kurie sulaukia pilnametystės ir vis dar mokosi bendrojo ugdymo mokyklose.

Jau šį mėnesį pirmąją tokią paramą, beveik 150 eurų, gaus šeimynoje Dagilėlis” gyvenantis Klaudijus. Pats vaikinas „Radviliškio naujienoms“ sako, kad sužinojęs apie tokį sprendimą, labai nudžiugo: „Tai didelė paskata tokiems kaip aš. Juk mes, nebaigę mokyklos, neturime kur eiti…“.

Šiuo metu šeimynoje „Dagilėlis“ gyvena ne tik keturi neįgalūs vaikai, bet ir jau minėtas aštuoniolikametis Klaudijus, vyresnis jo brolis ir dar vienas buvęs globotinis, kurie, sulaukę pilnametystės ir neturėdami jokių papildomų pajamų, išskyrus globos išmoką, tiesiog neturi kur eiti.

Negi mesi vaikus lauk? Yra vietos, tegul gyvena“, – gerą širdį buvusiems globotiniams rodo A. S. Mačiulskienė.

Nemenkas žingsnis į priekį

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, einanti skyriaus vedėjos funkcijas, Ivana Žmėjauskienė sako, kad tai šeimynai – didelė paskata: „Tuo pačiu tai yra ir nemenkas žingsnis savivaldybei į priekį. Iš tikrųjų rajone yra viena šeimyna, tačiau tuo labai džiaugiamės ir, be abejonės, norėtume, kad jų atsirastų kuo daugiau“.

Ji pasakoja, kad mintis teikti Tarybai sprendimo projektą kilo galvojant apie vaikus, kurie šeimynose globojami iki aštuoniolikos metų: „Jie finansuojami iš valstybės ir savivaldybės lėšų, tačiau sulaukus pilnametystės finansavimas sumažėja ir vaikas tegauna globos išmoką. O tai yra apie 150 eurų. Šeimyna lieka be nieko. Tad vaikas turi eiti ir gyventi savarankiškai. Kalbame apie situaciją, kai vaikas dar mokosi – nėra baigęs mokyklos. Juk ir vienuoliktokas gali būti aštuoniolikametis. Kur jam dėtis, kai mokslai dar nebaigti? Jeigu šeimyna neprieštarauja ir sudaro puikias sąlygas gyventi joje iki tol, kol vaikas baigs mokyklą, savivaldybė skiria papildomą finansavimą – apie 150 eurų. Vadinasi, vaikas iš viso su globos išmoka gaus per 300 eurų. Papildoma parama šeimynai bus skiriama tol, kol vaikas baigs mokyklą“.

Suteikia galimybę įgyti tinkamą išsimokslinimą

Tokiu Tarybos sprendimu, anot Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus ir rajono valdžios atstovų, siekiama, kad šeimynose gyvenantys vaikai turėtų sąlygas baigti mokyklą. Tuo pačiu siekiama skatinti ir šeimynų kūrimąsi rajone.

Radviliškio rajono meras Darius Brazys sako, kad tokį sprendimą priimti buvo būtina: „Globos įstaigose gyvenantys vaikai sulaukia didesnės paramos, o šeimynose augantys likimo nuskriaustieji lieka lyg ir už borto. Tokiu būdu jiems tiesiame pagalbos ranką ir suteikiame galimybę įgyti tinkamą išsimokslinimą. Ir svarbiausiu metu, kai prieš akis – brandos egzaminai, parūpiname jiems saugumo jausmą. Kas gi norėtų prieš pat egzaminus, 11 ar 12 klasėje, likti be namų su globos išmoka, siekiančia tik 150 eurų? Juk visi žinome, kaip sunku šiais laikais išsinuomoti būstą, jei neturi darbo. O vaikas, nebaigęs mokyklos, neturi jokių šansų tvirtai žengti į pasaulį“.

 

Radviliškio rajono meras Darius Brazys džiaugiasi, kad didesnė parama šeimynų globotiniams sudarys sąlygas baigti mokyklą ir suteiks šansą tvirtai žengti į pasaulį.

Autorės nuotr.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE