Šį sekmadienį rinksime naują valdžią
Jau šį sekmadienį, kovo 5 dieną, rinkimų kampanija pasieks savo aukščiausią tašką – vyks Radviliškio rajono tarybos ir mero rinkimai. Suskaičiavus balsus paaiškės, kaip partijos pasidalins Tarybos deputatų mandatus, sužinosime, kurie du kandidatai dėl mero posto varžysis antrame rinkimų ture, žinoma, jeigu nė vienas iš kandidatų neiškovos pergalės pirmajame ture – tam reikia surinkti daugiau kaip pusę visų rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.
Balsus galima atiduoti iš anksto
Tie gyventojai, kurie sekmadienį dėl kažkokių priežasčių negalės atiduoti savo balso, tai dar gali padaryti per išankstinį balsavimą.
Išankstinis balsavimas prasidėjo vasario 28 dieną ir vyks iki kovo 2 dienos nuo 7 iki 20 valandos. Šiemet rajono gyventojai savo balsus iš anksto gali atiduoti Švietimo ir sporto paslaugų centro pastate, esančiame adresu Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškyje, buvusioje Jaunimo mokykloje.
Rinkėjai, norintys balsuoti iš anksto, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Į Tarybą pretenduoja net 253 kandidatai
Pasirinkti rinkėjams šiemet tikrai yra iš ko, nes į rajono Tarybą, kurią sudaro 25 deputatai, pretenduoja net 253 kandidatai, iškelti aštuonių partijų. Nepartiniai kandidatai šiemet Radviliškio rajone savo sąrašo nesuformavo.
Ilgiausią kandidatų į rajono Tarybą sąrašą pateikė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurių sąraše – net 49 pavardės. Vienu kandidatu trumpesnis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašas, Lietuvos socialdemokratų partija siūlo rinktis iš 47 savo kandidatų.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas kur kas trumpesnis – tik 30 norinčiųjų tapti Tarybos deputatais, Lietuvos regionų partija siūlo rinktis iš 25 kandidatų, Darbo partijos sąraše kandidatuoja 20 žmonių, o Lietuvos žaliųjų partija ir Liberalų sąjūdis „sukrapštė“ po 17 kandidatų.
Į mero postą nusitaikė septyni politikai
Dėl mero posto susikaus septyni partijų iškelti lyderiai.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškėlė Vytauto Krikščiūno, Lietuvos regionų partija – Gedimino Lipnevičiaus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – Jolantos Margaitienės, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Ernesto Mončausko, Liberalų sąjūdis – Justino Pranio, Lietuvos socialdemokratų partija – Kazimiero Račkauskio, Darbo partija – Zitos Žvikienės kandidatūras.
Jeigu pirmajame rinkimų ture nė vienas iš šių kandidatų negaus daugiau kaip pusės visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, du kandidatai, sulaukę didžiausio palaikymo, susikaus antrajame rinkimų ture, kuris vyks kovo 19 dieną.
Jonas MARCINKUS