Sidabravo Žolinėje – pakili nuotaika ir kiaušinienė iš 100 kiaušinių
Rugpjūčio 14 dieną Sidabrave nuskardėjo Žolinės šventė.
Joje sulaukta svečių – Seimo nario Antano Čepononio ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės.
Renginyje, kurį vedė kultūros darbuotoja Daiva Staškūnienė ir bibliotekininkė Jūratė Kurandienė, priminta, kad Žolinė – tai laikas, kuris žymi vasaros ir rudens sandūrą, simbolizuoja lauko darbų pabaigą, gamtos gėrybių gausą.
Ši diena tapatinama ir su Švč. Mergelės Marijos ėmimu į dangų. Todėl ta proga bažnyčiose vyksta Žolinės atlaidai.
Sidabraviečių svečiai ir aktyviausi gyventojai iš suneštų lauko ir darželio gėlių nupynė vainiką, kuris papuošė šventę.
Renginyje skambėjo Baisogalos moterų vokalinio ansamblio dainos, grojo Vidmantas Baltrūnas iš Beinoravo krašto Dausų kaimo.
Šeimininkės ant laužo iškepė kiaušinienę iš 100 kiaušinių, kurių parūpino Sidabravo bendruomenės pirmininkė Vaiva Kaklauskienė.
Kokia šventė be atrakcijų, žaidimų, šokių ir mįslių… Į varžybas, kitas pramogas buvo įtraukti ir dideli, ir maži. Gerų emocijų, pakilios nuotaikos netrūko niekam.
Sidabravo bibliotekos informacija