Stovykloje „Be telefono“ mėgstamų veiklų rado visi
Paauglių užimtumas vasaros metu yra didelis galvosūkis tėvams. Stovyklų pasiūla Lietuvoje vis didėja, bet jos brangiai kainuoja ir ne visi tėvai gali įpirkti tokių stovyklų kelialapius. Todėl siekiant plėsti vaikų akiratį, sudaryti sąlygas kokybiškam bendravimui, ugdyti kūrybiškumą, toleranciją, generuoti idėjas liepos 29–rugpjūčio 2 dienomis Šeduvos kultūros ir amatų centras suorganizavo 5 dienų vaikų socializacijos ir poilsio stovyklą „Be telefono“. Stovykla buvo skirta 10–15 metų vaikams.
Stovyklos metu vaikai buvo mokomi orientuotis mieste, susipažino su Zarasais, apsilankė Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungoje „Apskritas stalas“, 300 metų Šlyninkos vandens malūne sužinojo apie malūnų darbą, kuo velniai siejasi su malūnu, kokių rūšių miltų būna, degustavo blynus iš razavų miltų, duonos, pyrago ir gardžios arbatos, apsilankė Stelmužės kaime, apžiūrėjo seniausią Lietuvoje Stelmužės ąžuolą, puoštą medinėmis skulptūrėlėmis bažnyčią, vergų bokštą, dvaro rūmų liekanas, bityne susipažino su bičių gyvenimu, išmėgino bitininko amatą, degustavo medų, gamino vaško žvakes, Antazavės dvare išmėgino keramikos ir audimo edukacijas.
Stovyklos metu vaikai daug laiko leido lauke, žaidė krepšinį, tinklinį, karštą bulvę, futbolą, maudėsi Avilio ežere, keliavo Šavašos pažintiniu taku.
Stovykla buvo subalansuota taip, kad pakaktų laiko ir poilsiui. Stovykla abejingų nepaliko, nes joje savo mėgstamą veiklą rado visi.
Stovyklą iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė, Šeduvos kultūros ir amatų centras, prie jos prisidėjo ir vaikų tėvai.
Parengta pagal Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją