Suaugusiųjų švietimo mokymosi programa renka pilnas grupes dalyvių
Šių metų rudenį Radviliškio miesto kultūros centras administruoja neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programą „Molio ir stiklo harmonija“, kurios metu apjungiamos senosios tradicijos molio dirbinių gamyboje ir šiuolaikinės stiklo apdirbimo bei dekoravimo technologijos.
Programos metu dalyviai susipažįsta su interjero puošybos elementų kūryba iš molio ir stiklo. Patys kuria dekoratyvinius dirbinius, eksperimentuoja jungdami abi medžiagas, juos apdoroja aukštoje temperatūroje, dekoruoja specialiais dažais, glazūromis.
Meninius užsiėmimus veda daugiametę kūrybos ir mokymo patirtį sukaupusi Radviliškio krašto tautodailininkė, dailės mokytoja ekspertė Jadvyga Kurmanskienė. Jai talkina amato meistras Donatas Kurmanskis.
Užsiėmimai visiškai nemokami, todėl prieinami visoms gyventojų grupėms, nepriklausomai nuo jų socialinės, ekonominės padėties ir tautinės priklausomybės. Nenuostabu, kad užsiėmimus lanko dvi pilnutėlės dalyvių salės – net 40 dalyvių.
Pirmus metus užsiėmimus lankanti Valia Kondrotenko čia atėjo nuraminti mintis netekusi artimojo: „Kitiems lengviau nueiti pas gydytoją, man lengviau išreikšti save ir atrasti save, neleisti laiko veltui“. Dalyvė itin džiaugiasi galimybe pasisemti minčių iš kitų darbų. Tai savęs realizacija, puikiausia terapija.
Pasak pašnekovės, paėmus molį į rankas jis pats diktuoja, kas iš jo išeis. Moteris pastebi, kad į užsiėmimus susirinko tikslinė auditorija, kuri kiekviename užsiėmime stengiasi išnaudoti visas galimybes, išbandyti kažką naujo.
Pati dirbanti Lizdeikos gimnazijos bibliotekoje moteris mano, kad ir vaikų, ir suaugusiųjų švietimas atlieka tą pačią misiją – skatina tobulėti. Dažno suaugusiojo ši galimybė yra dar geriau išnaudojama, labiau įkvepianti ir motyvuojanti. Vien bendravimo džiaugsmas, galimybė atsikvėpti, įkvėpti smulkmenomis šalia esantį yra labai vertinga.
Birutė Arbušauskienė į užsiėmimus atėjo kartu su dukra Kristina Mikalčiūte. Čia po darbų, kaip jos sako, atranda atgaivą sielai, poilsį ir ramybę. Prieš kelerius metus susipažinusi su etnomuzikavimu iki šiol jaučia stiprią trauką amatams. Taip kiekvieną savaitę abi pasitardamos, į kitus pasižiūrėdamos gamina molio dirbinius.
Kristiną itin žavi dirbinio gimimo stebuklas – išėmus iš krosnies jis visiškai kitoks, kartais net neatpažįstamas. Būna tokių atvejų, kad autorius nelabai ir atpažįsta savo dirbinį, nes išimtas iš degimo krosnies jis būna labai pasikeitęs. Itin gražiai ir nenuspėjamai žiedimo krosnyje susilieja įvairiaspalvis stiklas, tuo itin stebindamas dalyvius – po žiedimo darbai įgauna spalvą ir sodrumą.
Biruta Ostrauskienė tikina, kad namo iš užsiėmimų grįžta išsikvėpusi, pavargusi, tačiau pastebi, kad tą dieną visuomet būna mažesnis arterinis kraujospūdis nei paprastai. Anot jos, molis gydo, padeda atsipalaiduoti, apie nieką negalvoti.
Trapūs, ornamentuoti, dažnai papuošti stiklo atributais darbai žavi savo išskirtinumu, rankų šiluma. Iš dirbinio galima pasakyti ir apie jo kūrėją – grafikės darbuose vyrauja smulkutės atsikartojančios detalės, konditerės darbuose – gėlių motyvai, rodos, nuo kepinių nužengę.
Džiugina, kad užsiėmimų metu skirtingo amžiaus ir socialinės padėties dalyviai mokydamiesi, realizuodami save meninėje veikloje turi galimybę išmokti amato, bendrauti, bendradarbiauti.
Gruodžio mėnesį dalyvių dirbiniai bus eksponuojami Radviliškio miesto kultūros centro I aukšto fojė darbo valandomis. Dėkojame Radviliškio Gražinos pagrindinei mokyklai už suteiktas patalpas ir įrangą projekto veikloms.
Radviliškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis.
Radviliškio miesto kultūros centro informacija