Uždegta žalia šviesa Baisogalos stadionui
Kai Baisogala džiaugiasi žinia apie stadiono rekonstrukciją, vienas politikierius ir vėl traukia priešingą giesmelę – nepalaikyti projekto. Kovo 27 dieną Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo priimtas sprendimas, kurio baisogališkiai laukė metų metus – pritarta gimnazijos stadiono atnaujinimui. Projektas ambicingas, modernus, bet buvusio konservatoriaus, o dabar nepartinio Gedimino Lipnevičiaus pritarimo jis nesulaukė.
Aiškėja, kad tai ne pirmas Baisogalai svarbus sprendimas, kuriam savo balso pašykšti žmonių gynėją socialiniuose tinkluose vaidinantis politikas. Kai kam jau kyla klausimas, gal Baisogala kažkada užmynė ant nuospaudos minėtam deputatui, kad užsitraukė tokią jo nemalonę?
Baisogaloje atsiras modernus aikštynas
Kovo 27 dieną Radviliškio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kurio jau seniai laukė visa Baisogalos miestelio bendruomenė – pritarta Baisogalos gimnazijos stadiono ir viso lauko sporto aikštyno rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui bei lėšų skyrimui. Tai – labai svarbus žingsnis siekiant, kad miestelio moksleiviai, sportininkai ir visi aktyvūs gyventojai galėtų sportuoti saugiai, moderniai ir oriai.
Pagal projektą planuojama įrengti naują natūralaus dydžio futbolo aikštę, krepšinio, tinklinio, lauko teniso aikšteles, rekonstruoti bėgimo takus, nutiesti apšvietimo ir lietaus nuotekų tinklus.
„Baisogalos stadiono atnaujinimo baisogališkiai laukia jau labai seniai ir vis buvo maitinami pažadais. Metas nuo pažadų pereiti prie darbų. Mūsų vaikai, jaunimas ir visi miestelio gyventojai nusipelnė šiuolaikiškos, saugios aplinkos judėti, augti ir sportuoti“, – sako Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis.
Tikisi Sporto rėmimo fondo paramos
Bendra Baisogalos sporto aikštyno rekonstrukcijos projekto vertė siekia 2 milijonus 209 tūkstančius eurų. Iš šios sumos šiemet tikimasi gauti iki 500 tūkstančių eurų iš Sporto rėmimo fondo. Kadangi tokio masto projektai įprastai įgyvendinami keliais etapais, kitais metais vėl planuojama kreiptis dėl papildomo finansavimo kaip tęstiniam projektui.
Pasak mero Kazimiero Račkauskio, Savivaldybė yra pasirengusi prisidėti ne mažiau kaip 25 proc. prie visų tinkamų finansuoti išlaidų ir padengti tai, ko nefinansuos valstybė.
„Tai didelė investicija, bet ji būtina. Stadionas Baisogaloje jau netinkamas sportuoti, o mes norime užtikrinti vienodas sąlygas visiems rajono vaikams ir sporto entuziastams – nesvarbu, ar jie gyvena Radviliškyje, ar mažesniuose miesteliuose“, – pabrėžia meras.
Viltingos žinios – iš Vyriausybės
Kovo 25 dieną meras K. Račkauskis kartu su Radviliškio krašto žmonių išrinktu Seimo nariu Sauliumi Luščiku Vilniuje buvo susitikę su Lietuvos Premjeru Gintautu Palucku, su kuriuo aptarė galimybes dar šiais metais skirti lėšų Baisogalos gimnazijos stadiono rekonstrukcijai.

Per Tarybos posėdį meras sulaukė klausimo, ar pavyko gauti Premjero pažadą finansuoti stadiono atnaujinimą. Meras atsakė, kad Vyriausybės vadovas įsiklausė į radviliškiečių argumentus ir mato šio objekto svarbą.
Meras viliasi, kad jau greitai bus priimti reikiami sprendimai ir bus galima viešai pranešti apie statybų pradžią, nes rangovo parinkimo konkursas jau įvykęs, todėl darbus bus galima pradėti iš karto, kai tik bus skirtas finansavimas.

Sprendimo nepalaikė du Tarybos nariai
Sprendimas dėl projekto sulaukė plataus palaikymo Radviliškio rajono savivaldybės taryboje. Už tai, kad būtų teikiama paraiška finansavimui gauti ir skiriamos biudžeto lėšos, balsavo absoliuti dauguma Tarybos narių.
„Džiaugiuosi, kad dauguma Tarybos narių balsavo atsižvelgdami į žmonių interesus, o ne į asmenines ambicijas“, – po posėdžio teigė K. Račkauskis.
Šio sprendimo nepalaikė tik du Nepartinių frakcijai priklausantys tarybos nariai: buvęs konservatorius Gediminas Lipnevičius ir jo bendražygė Vilma Aleknienė.
Per Tarybos posėdį G. Lipnevičius bandė veblenti, esą stadiono projektas jam atrodo per brangus, tačiau merui uždavus klausimą, ar jis apskritai yra susipažinęs su projekto sąmata, paaiškėjo, jog sąmatos G. Lipnevičius nėra matęs. Meras tuomet viešai nusistebėjo, kad politikas G. Lipnevičius kritikuoja stadiono kainą net nesusipažinęs su jo sąmata. Rajono vadovas pakvietė G. Lipnevičių susipažinti su minėtu dokumentu, o tuomet konkrečiai pasakyti, kurioje sąmatos eilutėje kaina yra per didelė.
Ar Baisogalos vaikai nenusipelno stadiono?
„Radviliškio naujienos“ nusiuntė raštišką paklausimą Nepartinių frakcijos lyderiu save vadinančiam buvusiam konservatoriui Gediminui Lipnevičiui, kurio teiravomės, kodėl jis nepalaikė sprendimo dėl Baisogalos stadiono rekonstravimo, pritaikant bendruomenės poreikiams. G. Lipnevičiaus teiravomės, gal jis mano, kad baisogališkiams nereikalingas modernus natūralaus dydžio futbolo stadionas?
Kaip jau tapo įprasta politikas nėrė į krūmus ir atsakymo nepateikė, todėl Baisogalos miestelio gyventojai išvadas gali pasidaryti patys.
Kai visos šalies savivaldybės lenktyniauja dėl galimybės gauti finansavimą mokyklų ir stadionų atnaujinimui, Radviliškis taip pat deda visas pastangas pritraukti lėšų stadiono rekonstrukcijai. Tačiau panašu, kai kurie politikai mieliau matytų stadioną ir toliau dūlantį.
Nepalaikė ir kito svarbaus sprendimo
Nežinia, kuo baisogališkiai nusikalto G. Lipnevičiui, kad jis jau antrą kartą nepalaiko sprendimų, kurie reikalingi šio miestelio žmonėms.
Šių metų vasario 13 dieną Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas svarbus sprendimas, kad Baisogalos vandens ir nuotekų tinklus iš privataus valdytojo perima savivaldybės įmonė „Radviliškio vanduo“.
Šis pokytis ne tik užtikrins efektyvesnį infrastruktūros valdymą, bet ir atvers daugiau galimybių pasinaudoti Europos Sąjungos finansavimu tinklų modernizacijai. Tai reiškia, kad Baisogalos gyventojai ateityje galės tikėtis geresnės kokybės vandens ir patikimesnio tiekimo, nes dabartiniai vamzdynai yra seni, buvo sulaukiama skundų dėl prastos vandens kokybės, atsirado poreikis atnaujinti įrenginius.
Kadangi privatūs operatoriai neturi tiesioginių galimybių gauti ES paramos tokio pobūdžio investicijoms, rajono Taryba nusprendė, kad šią veiklą perims Savivaldybės valdoma įmonė „Radviliškio vanduo“. Už šį sprendimą tuomet balsavo visi Tarybos nariai, išskyrus vienintelį Gediminą Lipnevičių, kuris šiam žingsniui pritarimo neišreiškė.
Ir tąkart „Radviliškio naujienos“ politiko klausė, ar nepalaikydamas šio sprendimo G. Lipnevičius norėjo pasakyti, kad baisogališkiai nenusipelnė geresnės kokybės geriamojo vandens? Kaip jau tapo įprasta, didelį kovotoją ir žmonių gynėją socialiniuose tinkluose vaidinantis politikas atsakymo nepateikė.
Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės ir „Radviliškio naujienų“ informaciją