Vaižganto gimnazijos trečiokai – studijų mugėje

Kaip ir kasmet, Litexpo suorganizavo studijų mugę moksleiviams, besidomintiems ateities galimybėmis.

Į Vilnių tomis dienomis traukė dešimtys pilnutėlių autobusų iš visos Lietuvos, tarp jų ir mes, Vaižganto gimnazijos trečiokai ir net keli antrokai. Parodoje turėjome galimybę daugiau sužinoti apie įvairius universitetus, kolegijas ar profesines mokyklas, sau ir draugams parsivežti sudominusių mokyklų studijų programų lankstinukų.

Smagiausia tai, kad vyko begalė įvairių paskaitų, tik gaila, kad neturėjome galimybės visas išklausyti, bet grįždami namo galėjome pasidalinti įspūdžiais. Susidomėję klausėmės, kaip Lietuvoje žinomi žmonės pasakojo apie savo karjeros kelią, patirtį ir pasirinkimus. Ne vienam įsiminė Simonos Nainės, Monikos Linkytės ir kitų pasakojimai apie savojo kelio ieškojimus ir karjeros pradžią.

Viena iš įdomiausių asmenybių – Algirdas Karalius. Jau klasės valandėlėje buvome atradę jo patarimus, kaip smagiai išmokti formulių. Jis savo paskaitą pavadino „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?“. Paskaitoje išgirdome, kaip daugelį metų jis pats negalėdavo išmokti gausybės medžiagos mokykloje ir universitete, bet nenustojo ieškoti atsakymo, kas dėl to kaltas: ar jo negabumas, ar mokymosi sistema. Suradęs atsakymą, kad kalta mokymosi sistema, jis ne tik pats išmoko daugelio dalykų, bet ir moko kitus.

Lektorius tvirtino, kad žmogaus protas iš tiesų sugeba viską, tik reikia mokėti jį tinkamai panaudoti. A. Karalius trumpai papasakojo, kaip galima greičiau išmokti skaityti knygas, nes lėtas skaitymas – tai lėtas mąstymas. Taip pat papasakojo, kad žmogus, kuris nori dirbti ir mėgautis savo darbu, turi suderinti kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulio užgaidas. Kairysis pusrutulis yra atsakingas už mąstyseną ir darbą, o dešinysis – už kūrybą ir vaizduotę. Sėkmė laukia tų, kurie sugeba panaudoti abu pusrutulius. Ateities visuomenė – intelekto visuomenė, todėl svarbiausias žmogaus įgūdis – greitai mokytis.

Apie ateities kompetencijas kalbėdamas ISM lektorius U. Savickas iš esmės antrino A. Karaliui, kad gyvename kibernetinių fizinių sistemų eroje ir laikmečio bruožas – begalybė informacijos ir skubėjimas. Kasdieninį mūsų gyvenimą lektorius palygino su „Formulės-1“ piloto būsena – turi lėkti didžiausiu greičiu, kad stovėtumei vietoje. Lektorius pateikė puikių išradėjų pavyzdžių: „Kodak“, „Nokia“, „Xerox“, kurie… jau išnyko, nes ignoravo kaitą ir atsirandančias naujoves. Baigdamas savo paskaitą lektorius palinkėjo nesistengti tapti specialistais, stengtis tapti priimančiais sprendimus ekspertais, o aukštojo mokslo reikia tam, kad gerai praleistum laiką (nes su aukštosios mokyklos diplomu mokymasis toli gražu nesibaigia).

Be motyvuojančių lektorių paskaitų parodoje nemažai dalykų buvo galima ir pamatyti, ir išbandyti. Vieni mokėsi pasigaminti picą, kiti – pyragėlio puošimo meno, treti pasigamino gyvų gėlių žiedų apyrankę, padedami Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atstovų, dar kiti tapo jaunųjų šukuosenų meistrų modeliais. Įdomios veiklos tęsėsi visą dieną ir nebuvo kada nuobodžiauti.

Po parodos užsukome į „Panoramą“ valandėlę pailsėti ir pasidalinti puikiais įspūdžiais, bet Van Gogą pasižadėjome aplankyti kitą kartą, nes galvose jau virė 8 valandų renginių įspūdžiai.

Irmina Korsakaitė, Kornelija Aukštakytė, Vaižganto gimnazijos 3B klasės mokinės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE