NULL

Viršininkės pasikėsinimo nužudyti savo pavaldinį byloje – netikėtas posūkis

Byloje dėl Radviliškyje veikiančios įmonės direktorės pasikėsinimo nužudyti savo pavaldinį – netikėtas posūkis. Per apklausą 37-erių metų įmonės vadovė policijos pareigūnams išsipasakojo, kad pati ilgiau nei metus kentė savo 46-erių metų pavaldinio fizinį smurtą, dėl kurio sykį teko prašyti net medikų pagalbos. Moteris atviravo, jog ilgiau nei metus dėl patiriamo smurto nesikreipė pagalbos, nes jos pavaldinys pagrasino nusižudysiąs, jeigu ji apie patiriamas kančias praneš policijos pareigūnams.

Pranešė apie pasikėsinimą nužudyti

Visa ši paini istorija prasidėjo šių metų kovo 2 dieną, kai Radviliškio rajono policijos pareigūnai sulaukė 46-erių metų radviliškiečio pranešimo apie tai, kad Radviliškyje veikiančios įmonės direktorė pagrasino jį nužudyti.

Įpykusios direktorės auka tapęs įmonės darbuotojas pareigūnams teigė, jog kovo 2 dieną apie vidurdienį kartu su viršininke automobiliu „Seat Altea“ važinėjosi po rajoną ir platino savo įmonės produkciją.

Vyras pareigūnams teigė, jog po kiek laiko direktorė kažkodėl panoro persirengti marškinėlius, todėl paprašė, kad pavaldinys išliptų iš mašinos, o jos užvedimo raktelius padėtų ant sėdynės. Radviliškietis tikina išpildęs viršininkės pageidavimą ir išlipęs iš mašinos.

Pareiškėjas pasakojo, kad jau planavo skambinti savo žmonai ir prašyti, kad ši atvažiuotų jį parsivežti į namus, tačiau nespėjus paskambinti prie jo privažiavo direktorė ir pakvietė grįžti į automobilį.

Vairavo neturėdama teisės

Anot vyro, netoli Radviliškio rajono Palonų miestelio įmonės vadovė staiga ėmė spausti „gazą“, o kai automobilis pasiekė apie 110 kilometrų per valandą greitį, ji pagrasino, jog ketina rėžtis į priešais atvažiuojantį sunkvežimį ZIL ir abu nužudyti.

Laimė, radviliškiečiui pavyko išmelsti, kad direktorė sustotų ir leistų jam išlipti.

Vos ištrūkęs į laisvę vyras puolė skambinti į pagalbos centrą ir pranešė apie grasinimą jį nužudyti.

Į nelaimės vietą atskubėję policijos pareigūnai išsiaiškino, jog įmonės direktorė apskritai negalėjo vairuoti mašinos, nes tokios teisės niekada nebuvo įgijusi.

Įmonės vadovę pareigūnai nuvežė patikrai į psichiatrijos ligoninę.

Policijos vadovą išvadino impotentu

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą. Visa surinkta medžiaga tolesniam tyrimui buvo perduota Pakruojo rajono pareigūnams, siekiant kad tyrimas būtų atliktas objektyviai ir nešališkai, nes Radviliškio policijos vadovas su nukentėjusiuoju turi senų „sąskaitų“.

Šiek tiek anksčiau nuo savo viršininkės nukentėjęs radviliškietis Radviliškio rajono policijos vadovą viešai išvadino impotentu.

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, dėl šio poelgio radviliškiečiui buvo surašyti du administracinio nusižengimo protokolai už valstybės tarnautojo garbės ir orumo pažeminimą ir neseniai skirtos dvi baudos po 115 eurų.

Šios nuobaudos dar nėra įsiteisėjusios ir nubaustasis jas gali apskųsti.

Smurtas prasiverždavo prakalbus apie pinigus

Pakruojo pareigūnams perėmus tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti pavaldinio apkaltinta viršininkė per apklausą išsikalbėjo, jog ji pati ilgiau nei metus kentė savo darbuotojo nuolatinį smurtą.

Pasak pareigūnų, įmonės direktorė jiems pasakojo, jog nuo praėjusių metų vasario 17 dienos iki šių metų kovo 10 dienos pavaldinys prieš ją ranką pakėlė net keturis kartus.

Įmonės vadovės žodžiais, incidentai su pavaldiniu nuolat kildavo automobilyje, kuriuo po Radviliškio rajoną jiedu vežiojo įmonės produkciją. Konfliktai esą dažniausiai kildavo pradėjus aptarinėti įmonės finansinius reikalus, o įpykęs pavaldinys imdavo mušti savo viršininkę suduodamas jai smūgius rankomis.

Anot moters, kartą dėl patirto smurto jai prireikė net medikų pagalbos. Ar tokio atvejo iš tiesų būta, pareigūnai užklausė medikų, o šiuo metu laukia jų atsakymo.

Įmonės vadovė teigė, jog ilgiau nei metus kentė smurtą, nes abu su pavaldiniu buvo kolegos, o kartą šis pagrasinęs, jog nusižudys, jeigu viršininkė apie sumušimą pasiskųs policijai.

Darbo duoda ir policijai, ir teismams

Beje, tai ne pirmas kartas, kai pareigūnams tenka įsikišti į direktorės ir jos pavaldinio bei pastarojo sutuoktinės konfliktus.

Pasak pareigūnų, prieš kurį laiką į juos kreipėsi minėto vyro žmona bei ta pati įmonės vadovė, kurios prašė padėti surasti netikėtai pradingusį radviliškietį. Moterys baiminosi dėl radviliškiečio sveikatos, esą šis buvo grasinęs nusižudyti. Vyras vėliau atsirado pats ir teigė, esą moterys jį klaidingai supratusios.

Pareigūnų pagalbos anksčiau yra prašiusi ir pati įmonės direktorė, kuri pareigūnams pranešė, kad jos pavaldinio žmona sviedė į ją telefoną ir sukėlė skausmą. Vėliau direktorė priekaištų dėl šio įvykio nebereiškė ir atsisakė rašyti pareiškimą.

Ne šventasis ir pats radviliškietis, kuris neseniai buvo nuteistas už vienos Radviliškio rajono gydymo įstaigos vadovo sumušimą, o teismuose nagrinėjama dar ne viena byla dėl jo paskleistų „sparnuotų“ frazių ir pareigūnų reikalavimų nevykdymo.

Emocinės paramos teikimo telefonu kontaktai

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Jaunimo linija“ – 8 800 28 888

Darbo laikas: visą parą.

Emocinę paramą teikia: savanoriai.

„Vaikų linija“ – 11 61 11

Darbo laikas: 11.00-23.00 kasdien.

Emocinę paramą teikia: savanoriai.

„Vilties linija“ – 11 61 23

Darbo laikas: visą parą.

Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66 366

Darbo laikas: visą parą.

Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

„Linija doverija“ – 8 800 77 277

Darbo laikas: kasdien 16.00-19.00.

Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai.

Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.

Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE